Отговори
# 15
  • Линдау
  • Мнения: 72
Да може. Имам приятелка, която прехвърли майчинството си на мъжа си(за да не плаща осигуровки), детето го гледа майка й и скоро ще ходи и на ясла

# 16
  • Мнения: 7 821
Може, ако бабата не е пенсионерка, 'щото и пенсия и майчинство не може

# 17
  • Мнения: 2 732
Така не искам да споря с никого , но като давах моето дете на ясла директорката ми каза ,че трябва да уведомя работодателя си и ще ми спрат майчинството .Питах на работа  личен състав и тя така ми каза ooooh!.А сега като я питах за градината нямало проблем че съм неплатено майчинство и детето може да е на градина newsm78

# 18
  • София
  • Мнения: 6 559
Така не искам да споря с никого , но като давах моето дете на ясла директорката ми каза ,че трябва да уведомя работодателя си и ще ми спрат майчинството .Питах на работа  личен състав и тя така ми каза ooooh!.А сега като я питах за градината нямало проблем че съм неплатено майчинство и детето може да е на градина newsm78
Прецакали се те . Търси си правата. Задай въпрос в сайта на МТСП ето тук:
http://www.mlsp.government.bg/bg/faq/listing.asp?catid=16

# 19
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Исава 7, заблудили са те!

# 20
  • Мнения: 7 821
Така не искам да споря с никого , но като давах моето дете на ясла директорката ми каза ,че трябва да уведомя работодателя си и ще ми спрат майчинството .Питах на работа  личен състав и тя така ми каза ooooh!.А сега като я питах за градината нямало проблем че съм неплатено майчинство и детето може да е на градина newsm78
Определено са те излъгали по-горе съм цитирала и точния член по който имаш право. Парите не идват от работодателя, а от НОИ.
В закона има "детско заведение", но се има в предвид дом в който детето е оставено за отглеждане от държавата, а не ясла!

# 21
  • Кюстендил
  • Мнения: 104
аз сам по май4инство до Април 2007г.но живот и здраве през Октомври о4аквам 2 дете,може ли да прехвърля първото май4инство на бабата,а аз да си ползвам болни4ния преди и след раждане и да ползвам май4инството за 2 дете

# 22
  • Мнения: 3 777
Аз работя от 3 месеца и си получавам 80 лева към заплатата.
Детето е на ясла.

.

# 23
  • Мнения: 2 732
Така не искам да споря с никого , но като давах моето дете на ясла директорката ми каза ,че трябва да уведомя работодателя си и ще ми спрат майчинството .Питах на работа  личен състав и тя така ми каза ooooh!.А сега като я питах за градината нямало проблем че съм неплатено майчинство и детето може да е на градина newsm78
Определено са те излъгали по-горе съм цитирала и точния член по който имаш право. Парите не идват от работодателя, а от НОИ.
В закона има "детско заведение", но се има в предвид дом в който детето е оставено за отглеждане от държавата, а не ясла!

Ами просто незнам как могат така да заблуждават хората  Confused.А вече е минало така че няма как да си търся правата Sad

# 24
  • София
  • Мнения: 472
Вече от няколко места чувам (от познати прависти), че в яслите вече са задължени да изпращат списъци на записаните деца в НОИ - и че ще се получава половин майчинство, защото отпада едно от условията за получаване на майчинство (детето да не е настанено на държавна издръжка - но това не важи ли само за домовете, където е на пълна издръжка newsm78). Някой запознат може ли да хвърли светлина по въпроса - защото това би било голямо финансово прецакване (хем такса за ясла, хем намаляване на парите), а аз определено искам детето ми да има малко време да посвикне с яслите, преди да хукна на работа.

Става въпрос за деца настнени в специални домове на ПЪЛНА държавна издръжка.Детската градина или ясла си я плащаш и си гледаш ти детето, а не държавата.
Взема се половината от майчинството до навършване на 2 год. на детето ,ако майката работи, независимо кой гледа детето.Ако не работи майката ( или който там е получавал майчинството) , независимо ,че детето е на ясла или градина тя си получава пълния размер на майчинството.

Общи условия

Активация на акаунт