Математически турнири 1-4 клас. Тема №52

  • 72 349
  • 739
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 8 022
Съгласна, без последната част за 8ми и нагоре класове - занимава им се и още как, но КМС изобщо не им е в полезрението и приоритета Wink
Занимаващите се се явяват на зимни и пролетни математически състезания за които си имат и вътрешен подбор в училищата и на НОМ, както и на други "сериозни" Wink Тези са "интересни" за малките Hands V

# 721
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 992
За 3 клас и аз съм с наблюдения за масово ниски резултати - докъм 20, 30. Задачите бяха средна трудност като цяло, но ако не разчиташ само на училищна подготовка. В София няма обща таблица с резултати и не знам какво е нивото, но засега само във Варна има 2 максимални резултата. Другаде не съм видяла. Но пък и доста от добрите състезатели май не са се явили тази година.

# 722
  • Мнения: 2 641
Някой да сподели отговорите за 4ти клас от НОМ днес?

# 723
  • Софето
  • Мнения: 618
Някой да сподели отговорите за 4ти клас от НОМ днес?
София:

1.
а. 1245
б. 35
в. 1

2
а. 84
б. 64

3.
а. 2090 ст.
б. един сандвич - 385 ст.
    едно кафе - 120 ст.
    една тортa - 540 ст.

Последна редакция: нд, 16 дек 2018, 11:18 от *MALENA

# 724
  • Бургас
  • Мнения: 723
Някой да сподели отговорите за 4ти клас от НОМ днес?
Май не са били еднакви задачите навсякъде...

# 725
  • Мнения: 2 641
Да, в Шумен са били различни задачите явно. Третата задача е била за дървета и боя (цитирам Simple Smile)

# 726
  • Мнения: 21 455
В Благоевград третата задача също е за горското стопанство. От миналата година подозирам, че се използва някаква банка за задачи, както е модерно да се казва сега, и по тази причина в много области доста задачи ( а понякога и всичките) съвпадат.

# 727
  • Мнения: 296
Някой да има задачите, давани в събота на НОМ в Пловдив?

# 728
  • Мнения: 21 455
Възможно е задачите да съвпадат с такива от друга област. Имате ли някаква информация какви са били ( примерно за обиколка на правоъгълник, горско стопанство, сладкарница, топки и кукли, малкия принц, хотел " Матландия"....)?

# 729
  • Мнения: 2 641
Ами аз писах че в Шумен последната задача е била за боя, а втората с правоъгълник, а първата пример за изчисление.

# 730
  • София
  • Мнения: 12 361
Кога можем да очакваме резултатите от НОМ (За София)?

# 731
  • Мнения: 21 455
Ето едни с боя и правоъгълник.

# 732
  • Мнения: 7 149
Кога можем да очакваме резултатите от НОМ (За София)?
Миналата година например 119-то СУ ги публикуваха малко след края на Коледната ваканция,  в началото на януари. Около 4-ти.

# 733
  • София
  • Мнения: 12 361
Ще чакаме значи. Нашите задачи са различни от публикуваните.

# 734
  • Варна
  • Мнения: 4 444
За Варна задачите (първа и трета) по разказа на детето са били като публикуваните от Дидева. Даже ми цитираше числовия израз от първа задача. Но беше с треска от петък вечерта, отиде с температура почти разпалкан, че точно сега се е разболял и не съм го тормозила да ми цитира задачите. За втора изобщо не сме говорили, може и да е същата.

Общи условия

Активация на акаунт