Лечение на акне - РОАКУТАН /тема №3/

  • 36 337
  • 416
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 6 930
Българския Роакутан е на фирма Рош и струва 45 лв.
В Турция не се предлага фирма Рош.
В аптеките има 3 вида изотретиноин - на три различни фирми.
Най-евтиния изотретиноин е 7.76 лв за 30 капсули от 20 мг на фирма Bio-Gen.
  Съмнявам се дерматолог да каже точно с тези думи, че “ в другите имало различна съставка”.
Тя съставката е само една, няма какво различно да има. По-скоро вие не сте разбрала какво е имал предвид.
 Нашият лекар пък каза точно обратното - да не купуваме турския, а българския, защото е по-качествен.
Като страна извън ЕС, там не се спазват европейските регламенти, а си имат техни процедури, съответно производството протича по друг начин.
Това автоматично не означава, че нещо е лошо. Това, че не следват европейските регламенти, не значи, че е второ качество.
 Роакутан тук редовно няма, все няма внос.
Така че в някакъв момент от лечението все ще се наложи да се пие турски вариант или гръцки.

# 406
  • Мнения: 157
Ами, не знам. Дерматоложката ми каза, че турския е най-качествен и, че е много по-евтин от другите варианти в България. Също така, че липсва някаква съставка. Тя първоначално си ми каза “ Само не си взимай този от България, ако имаш човек в Турция, вземи от там. Аз си взех всички кутии, които ще ми трябват и в крайна сметка съм доволна от резултата. Моят Роакутан си беше на Рош, не знам.

Последна редакция: чт, 02 май 2024, 06:59 от bubanka

# 407
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 025
То няма български, а всъщност този в Бг е опигиналния продукт на Ла рош, който е и най - добрия, но и най - скъпия. Когато попитах нашата лекарка какъв да купя за дъщеря ми, тя каза, че ако ц2ната не ме притеснява, естествено,че на Ла рош. За мен въобще не е имало колебание.

# 408
  • Мнения: 157
То няма български, а всъщност този в Бг е опигиналния продукт на Ла рош, който е и най - добрия, но и най - скъпия. Когато попитах нашата лекарка какъв да купя за дъщеря ми, тя каза, че ако ц2ната не ме притеснява, естествено,че на Ла рош. За мен въобще не е имало колебание.


Даа, не мисля, че е чак толкова от значение. Аз предпочетох Турския, заради дерматоложката ми и цената. Пила съм и един блистер от Българския, защото пътувах и забравих хапчетата вкъщи.

# 409
  • София
  • Мнения: 6
Здравейте, с тежко акне съм с кисти и вече съм на лечение с Роакутан за 6 месеца. Дозата ми е 1 хапче на ден 20мг. В момента пия българският вариант, но лекарката ми препоръча по-скоро този от Гърция или Турция. Може ли мнения за тях?
Като цяло 2 седмици след приема се чувствам добре, имах само проблеми със стомаха и неразположение, а вече и доста сухи устни, които ме притесняват леко.

# 410
  • София
  • Мнения: 1 954
Синът ми взема гръцкия А-cnotren от месец септември миналата година и последните 2 месеца турския Акнетрент.
Те са със същото активно вещество, но са по-евтини. Гръцкият беше някъде около 8,40€. Tурският горе-долу също е толкова.
След 3-тия месец прием имаше значително подобрение.. Устните му също са много сухи. Най-добре му действа най-обикновен вазелин.

# 411
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 025
Здравейте, с тежко акне съм с кисти и вече съм на лечение с Роакутан за 6 месеца. Дозата ми е 1 хапче на ден 20мг. В момента пия българският вариант, но лекарката ми препоръча по-скоро този от Гърция или Турция. Може ли мнения за тях?
Като цяло 2 седмици след приема се чувствам добре, имах само проблеми със стомаха и неразположение, а вече и доста сухи устни, които ме притесняват леко.
Дъщеря ми сега довършва 6 месечно лечение с Роакутан. Ефектът е страхотен и слава Богу изследванията и през този период бяха наред. Имаше нормалните странични ефекти от него като сухота, например и от време на време болки в кръста. Пила е само оригиналния препарат.

# 412
  • Мнения: 1
Здравейте, преди седмица посетих дерматолог, който ми изписа Роакутан (едно на ден по 20 mg) и днес ми е 4 ден, в който го приемам. Мисълта ми беше дали мога да ходя на почистване на лице по време на приема му.

# 413
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 025
Здравейте, преди седмица посетих дерматолог, който ми изписа Роакутан (едно на ден по 20 mg) и днес ми е 4 ден, в който го приемам. Мисълта ми беше дали мога да ходя на почистване на лице по време на приема му.
Кожата стана доооста чувствителна и ранима, така, че не мисля, че е добра идея посещението при козметик. Дъщеря ми си направи живи рани от едно леко дръпване на мустака с лентичка.

# 414
  • Мнения: 415
Ако не са ви изписали крем за овлажняване на кожата, е хубаво да си вземете.
Моята дерматоложка ми беше изписала този,и ми действаше добре.
Разбира се ако са ви изписали,не е необходимо .

# 415
  • София
  • Мнения: 2 493
Дъщеря ми е към края на лечението, вече 7 месеца.
Подобрение има, но кожата ѝ е далеч от идеална. По съвет на дерматоложката посети и козметик като това значително подобри нещата. Има все още множество черни точки, подкожни бели неща, които само посещението при козметик успява да премахне.
Подобрението е значително, не мога да отрека, ужасните гнойни пъпки почти ги няма, но може би или ще трябва да продължим с лечението, или да повторим курса. Другия месец ще посети пак дерматолог и тогава ще разберем какво правим.
Много се надявах за половин година да забрави за проблема, но уви, явно е по-тежък случай.

# 416
  • София
  • Мнения: 2 493
Само по препоръка на дерматолог и само препоръчан козметик.
Дъщеря ми имаше направо като ожулена кожа след посещението. Мина ѝ и както казах, имаше положителен ефект, но първите дни лицето ѝ беше зле. Не бих дала такава препоръка на своя глава. В повечето случаи посещение при козметик не се налага, тъй като лекарството е достатъчно, за да се реши проблемът.

Общи условия

Активация на акаунт