Юлчета 2018 - тема 2

  • 37 685
  • 767
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 770
Споко момичета, аз кърмя на час най-много. Вечер прави по-дълги паузи от 2-3 часа макс. Мнооого повръща, но пак иска да суче веднага след това. Така,  че двучасова пауза не ми се струва малка, поне на мен.

# 31
  • Мнения: 55
Здравейте!
Бебокът е на 3 месеца почти, но ми се струва че яде много малко. На АМ е изцяло. Хапва по 90 мл средно през около 3 часа, като за денонощие се събират 7 хранения. Ако на някое хранене изяде 120 мл, то на следващото изяжда само 60. Ако го назоря да изяде повече- връща доста след това. Лапа си ръката постоянно и много се притеснявам, че не се дохранва.
Скоро сме на консултация и ще видя и личната какво ще каже и какво е качил, но едва ли ще е много.
 
И ние сме така от десетина дни! В понеделник сме на доктор. В допълнение е кисел, което отдавам на коликите, който не знам  кога ще престанат. Другите майки казват, че е период, но и аз много се притеснявам.

# 32
  • Мнения: 3 269
При нас коликите взеха да отшумяват. Повръщането спря изцяло, около седмица преди да станем на 3 месеца. Обаче ми се струва, че намали количествата, които изяжда. Не суче така стегнато и целенасочено, разсейва се, смее се и приключва бързо - поне по моята субективна преценка. Предлагам й добавка АМ, защото на последното хранене за деня кърмата ми не стига, но тя почти винаги или отказва или дояжда 20-тина мл., ей така да не ме обиди Wink
Опитах да й увелича броя хранения на 7-8, сега е на 6, но тогава съвсем по малко суче и започва да бута с език.
Иначе си е спокойно и щастливо детето и за момента по ръст и тегло върви малко напред от кака си. В четвъртък сме на консултация, да видим.

# 33
  • Мнения: 231
DreamyBee, колко ти е голям бебока сега и колко се роди?  Правя сравнение с моята бебочка, която се роди 3400  на 09.10 направи 3 месеца, а вчера тежеше 6370 гр (ходихме при педиатърката, тъй като последните дни с много голям зор я карам да яде) .

# 34
  • Мнения: 119
При нас коликите отшумяха напълно, поне така мисля. Започнаха да намаляват, когато станахме на 2 месеца, а вече сме на 3. Оправи ни се и акането, преди се случваше да го прави понякога през ден или през два и често беше със зелени нюанси, а сега е всеки ден по два пъти.
През деня хапва през около 3 - 4 часа, в зависимост от това, дали спи, а през нощта започна да прави големи паузи от по 5- 6 часа. Вечер в 20.30 е много уморена и си заспива дълбоко.
 Другата седмица ще я мерим, като стане време за ваксината. Много се притеснявам от тези ваксини, но се притеснявам и без тях...

# 35
  • Мнения: 3 269
DreamyBee, колко ти е голям бебока сега и колко се роди?  Правя сравнение с моята бебочка, която се роди 3400  на 09.10 направи 3 месеца, а вчера тежеше 6370 гр (ходихме при педиатърката, тъй като последните дни с много голям зор я карам да яде) .
Ние сме на 3 месеца и няколко дни. Роди се 3 кг точно и на 2 месеца беше 5200 гр. Сега най-много 6 да е стигнала. Но нали казват, че до 3-тия месец бебето удвоява теглото си, та мисля ще е ок.
Каката ми беше 4900 на 2 месеца, а се роди 3200. Вече е на 6 години, нито е ниска, нито хилава 😊

# 36
  • Мнения: 177
Пусти колики, мислех че отшумяват, понеже имаше период на затишие от 2 седмици, но от няколко дена се завърнаха с двойна сила.

# 37
  • Мнения: 2 485
Роди се 3 кг точно и на 2 месеца беше 5200 гр. Сега най-много 6 да е стигнала. Но нали казват, че до 3-тия месец бебето удвоява теглото си, та мисля ще е ок.
Хаха, все едно аз съм го писала това Grinning

Момичета, имам чувството, че прекалено много се вторачвате и притеснявате за мерки и теглилки и милилтри. Ако наистина няма сериозен здравословен проблем, какво значение има дали ще яде 90 или 100 мл? С най-добри чувства го казвам, не си правете сами главоболия.

# 38
  • Мнения: 354
DreamyBee, колко ти е голям бебока сега и колко се роди?  Правя сравнение с моята бебочка, която се роди 3400  на 09.10 направи 3 месеца, а вчера тежеше 6370 гр (ходихме при педиатърката, тъй като последните дни с много голям зор я карам да яде) .
Ние сме на 3 месеца и няколко дни. Роди се 3 кг точно и на 2 месеца беше 5200 гр. Сега най-много 6 да е стигнала. Но нали казват, че до 3-тия месец бебето удвоява теглото си, та мисля ще е ок.
Каката ми беше 4900 на 2 месеца, а се роди 3200. Вече е на 6 години, нито е ниска, нито хилава 😊
По тази логика моето във Вторник ,трябва да покаже на кантара ,че е 8 КГ и 600 гр. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 39
  • Мнения: 683
Аз пък съм чела, че го удвояват 4-6 месец и утрояват около година. Малкият вече е към 7 кг, а се роди 3770. Надявам се вече да качва по по-малко, но тази седмица сме на консултация и ще се види.

# 40
  • Мнения: 3 269
little afternoon, съгласна съм Simple Smile Момичета, не се хващайте за грамовете. Всяко човече си е индивидуално 😊

# 41
  • Мнения: 437
Може и да стачкуват кърмачетата, а може и да изпускате момента с храненето. Нашата като я изпуснем започва неистов рев и докато не я сложа в кошипката с бибата и да дремне 20-30,няма да суче, пък каквото ще да става. Та гледам да я хващам само като видя да придърпва ръката и да си лапа палеца, че с бибата се научи и не плаче, че е гладна, та си търся други признаци на глад.
И според юен не се филмирайте с тези грамчета. Всичко е индивидуално.

# 42
  • Мнения: 135
Да питам всички ли сте водили бебчетата на ортопед? Нашата педиатърка нищо не беше споменала, оттук разбрах за този преглед и я попитах. Каза, че не е задължително, нямало смисъл, само ако има някакъв проблем. Аз обаче се чудя дали да го заведа.

# 43
  • Мнения: 2 050
Нашата чужбинска педиатърка никога не ни е пращала за сина ми, в България бяхме по случайност на консултация и ни насочиха към ортопед заради несиметричните гънки на крачетата. Сега за бебка също нищо не е казвала лекарката ѝ (различна е), тя също е несиметрична и ще питам на следващата консултация, ама подозирам, че ще кажат пак “нормално е” Grinning и няма да ходим. Също не съм водила на коремен ехограф, май към 6м водеха бг бебетата.

# 44
  • Мнения: 687
Относно качването - очаква се около 4-6 месец бебетата да удвоят рожденото си тегло.

Вторачването в грамовете и изпадането в паника със сигурност не са добра идея и не помагат на никой, но това не значи, че измерванията са излишни. Те дават възможност да се види, че нещо не е оптимално и възможност да се коригира, преди да е станало истински проблем.

Например качването към 3-ти месец може да започне да спада, но ако спадът е по-голям, това е знак, че е добре да се обърне внимание на организацията и/или начина на хранене. В противен случай ситуацията е много вероятно да се задълбочи през следващите месеци, при което вече е нужно дохранване и често кърменето приключва по-рано, отколкото майката е планирала, тъй като кърмата намалява, бебето все повече предпочита шише и т.н.

В случая на Яница бебето наистина качва много малко и е добре, че ще бъдат направени допълнителни изследвания, макар да е жалко, че системата налага хоспитализация за целта Sad Ако има някакъв проблем, то колкото по-рано е установен той, толкова по-рано ще бъде отстранен. Стискам палци да намерите причината и да не се касае за нищо сериозно.

Общи условия

Активация на акаунт