Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 8

  • 46 838
  • 732
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 2 836
Добре, че имам много пелени, като се знам, ще трябва да я сменям през половин час. Благодаря, момичета, много сте полезни с опита си.

P.S. Госпожа Лаленце, присъединявам се към въпроса ти. При мен също се случва. В интерес на истината, ако се загледаш по снимките на производителите, дори там така е показано носенето на раницата - широката част е някак надолу, под ъгъл, по-скоро образува диагонал с каишката на кръста. Последно купувах раница на Бебемания преди няколко дни, консултантката директно така ми я нагласи. С Ергобейби Адапт беше една идея по-добре, понеже има твърда платка и отзад на кръста, но с Тула ФТГ сега си е абсолютен диагонал, а не ми изглежда да виси бебето, пък и както казах, консултант ми я нагласи на място, по мен и бебето, не кукла.

Последна редакция: чт, 21 мар 2019, 08:17 от Melusine

# 436
  • София
  • Мнения: 6 010
Ами аз съм с Ергобейби Адапт точно и вчера за ходене от Южния парк до Борово вече усещах болка в кръста.

# 437
  • Мнения: 2 836
Госпожа Лаленце, с Адапта редовно правех по 10-12 км разходки, бебето е 6,5 кг, никога не съм усещала болка в кръста. Удобна ли ти е раницата, правилна ли ти е стойката, извинявай за въпросите. Пробвала ли си друга носилка?

# 438
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Първото нещо, което трябва да се има предвид, когато се наглася коланът на раница е какъв е точно е коланът.
Примерно на Тула и Исара коланът е прав, съответно отпред и отзад трябва да е на една височина. Лениламб пък е леко дъгообразен, там няма как да се получи същото изравняване.
Ако коланът се мърда и изсулва напред докато ходиш, значи не е затегнат добре. Пробвайте да го затягате малко по-ниско или високо от кръста.
А на снимки на производителите не разчитайте. Те са направени само с цел да покажат продукта, не как се поставя правилно.

# 439
  • Мнения: 2 836
Благодаря, kalei, твоя отговор чаках. Flowers Hibiscus

# 440
  • Мнения: 6 622
Докато разглеждах раници попаднах и на ерго бейби адапт и ми хареса като външен вид. Имате ли впечатления от този модел? Дали е подходящ за лятото и за малко бебе?

# 441
  • Мнения: 2 836
За малко бебе да, за лятото мисля, че ще се сварите с нея.

# 442
# 443
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Аз нося с лени ъп, само че моята е с плътност 250гр/м2 и ни беше ок лятото. Но аз не се потя много, също и не съм носила между 11-17 часа. Може да потърсите варианти, които са с бамбук и лен. Уж държат по хладно, ама колко пък да е голям ефекта.

# 444
  • Мнения: 6 533
Хубаво е да се пробва на някоя среща все пак. Ленито е с мек колан, а Исарата е с твърд. На мен лично ми е по-удобно с твърд. Също, струва ми се, че лятото ще е прекалено топло с тази Лени. Аз съм наемала тази https://koalababy.bg/ergonomichni-ranici/ergonomicni-ranici-lenn … basic-line-cobalt и дори при хладно време се потях.
Исара също има слингови, моята е такава и ми е сравнително добре като е топло.

# 445
  • Мнения: 2 124
А за топло време не са ли удачни и вариантите с мрежест панел ?

# 446
  • Мнения: 2 836
Взех Тула с мрежест гръб, ами пак ставам вир-вода с тоя твърд колан, но на мен постоянно ми е топло, де. Ноември и декември изкарах с еластичен слинг с бамбук и пак доста претоплях. Иначе тази Тула определено е по-лека и по-прохладна от Ергобейби Адапт, с която бях преди, с нея стана ад, а едва започва пролетта. Затова и я взех, наесен ще видя дали ще купувам нова раница и каква.

# 447
  • Мнения: 2 124
Ergobqby Adapt също имат модели с мрежест панел, но като цяло мисля, че лятото е добре да се избягва (по възможност) бебеносенето в часовете между 12 - 17 часа.
Просто самото ни тяло отделя супер топлина единствено раница с вграден климатик би свършила работа евентуално.

# 448
  • Мнения: 6 622
Хубаво е да се пробва на някоя среща все пак. Ленито е с мек колан, а Исарата е с твърд. На мен лично ми е по-удобно с твърд. Също, струва ми се, че лятото ще е прекалено топло с тази Лени. Аз съм наемала тази https://koalababy.bg/ergonomichni-ranici/ergonomicni-ranici-lenn … basic-line-cobalt и дори при хладно време се потях.
Исара също има слингови, моята е такава и ми е сравнително добре като е топло.


Нещо не мога да се ориентирам, кои са слингови?

# 449
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Нещо не мога да се ориентирам, кои са слингови?

Много по-скъпите. Wink

Иначе на мен лично, с Тула с мрежест панел ми е по-добре като усещане на спарване между мен и детето, спрямо канвас, а слинговата ми е много по-лека като цялостно усещане.

Общи условия

Активация на акаунт