Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 8

  • 46 734
  • 732
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 595
Въпрос относно онбухимо носилките LennyLamb,които намирам.
Всъщност днес разбрах за този вид носилка и поразгледах.
Някаква голяма ли е тази разлика в плътността 200-210-260-290g/m² , според цените - осезаема.А всички се водят тодлър, от значение ли е плътността за кг  на детето? Моето е 9-10кг сега и нося с Isara , но трябва да се разделя с колана и затова съм в търсене.

# 721
  • Мнения: 6 873
Въпрос относно онбухимо носилките LennyLamb,които намирам.
Всъщност днес разбрах за този вид носилка и поразгледах.
Някаква голяма ли е тази разлика в плътността 200-210-260-290g/m² , според цените - осезаема.А всички се водят тодлър, от значение ли е плътността за кг  на детето? Моето е 9-10кг сега и нося с Isara , но трябва да се разделя с колана и затова съм в търсене.
Преди време се интересувах от този въпрос относно ергономична раница, не онбухимо, но мисля, че принципът е същия. В интерес на истината получих разнопосочни мнения, но стигнах до извода, че плътността със сигурност не е от такова значение както при слинговете, но все пак би следвало да има малка разлика в различните плътности и да се усеща малко по-поддържащо с по-плътния. За по-леки деца няма много значение, при по-тежките предполагам се усеща повече.

# 722
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Няма значение каква е плътността. Съветвам те, ако ще купуваш да пробваш, защото е доста специфична носилка. мен това на лени ме души свързващия ремък. Колкото и да се опитвахме с консултанта не можахме да го нагласим, за да е добре. Онбухимо на соул ми е супер, но след 15 минути болката в раменете е ужасна.

# 723
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
За съжаление падингът на LennyLamb  и Soul не е подходящ за онбухимо. С по-леко дете и тяхна раница не се усеща толкова, защото коланът поема част от тежестта.
Не мога да си спомня каква беше конструкцията на Лени онбухимото.
 Ако панелът е направен само от слоеве слингов плат, колкото по-тънък е слингът, толкова повече ще провисва платката с по-тежко бебе. Ако между слоевете слинг има и канвас, грамажът на слинга няма да е от такова значение.
Пробата преди покупка е задължителна.
Ако търсите носилка без колан, къс слинг с подходяща плътност ще ви свърши също работа.
На мен лично ми е милион пъти по-удобно от онбухимо, но моето дете е по-тежко.

# 724
  • Мнения: 4 318
Да ви се похваля какво направих с доста несполучливия си слинг....подигравка със слинговете е да го наричам така. Стана чуден хамак за децата под масата, много са доволни.

# 725
  • София
  • Мнения: 888
Здравейте,
Предполагам, че е обсъждано, извинявам се ако се повтарям, но нямам възможност да изчета предните теми.
От приятели имаме Baby Bjorn  и Ergobaby 360 с приставка за новородено.
Бебето е на 2 месеца, 5кг.
Въпросът ми е дали седмица преди третия месец ще е подходящо за кратко време да ползвам някоя от двете раници? Предполагам, че до тогава и главичката ще е по- стабилна и теглото ще е по- голямо.

# 726
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Едва ли, но колко см е бебето сега?

# 727
  • София
  • Мнения: 888
Не сме били още на консултация, другата седмица ще знам. След първия месец беше 54см.
А от кой месец или размери според вас е удачно?

# 728
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
За регулируема раница след около 62 см.
А бейби бьорн не е ли кенгуру?

# 729
  • София
  • Мнения: 888
Delenita, води се carrier, уж за от 0+, но нямам опит с носилките, въпреки че не ми е първо дете. За след 4 месец ще ползвам Ergobaby раницата, но ни предстои пътуване като навърши 3 месеца и ми се искаше да взема една от двете раници в случай на нужда, просто се чудех коя е по- подходяща.

# 730
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Нито една от опциите не е ок за толкова малко бебе.
 Като цяло марката BabyBjorn произвежда прехвалени кенгуру и тук никой няма да ви ги препоръча.
Като оставим на страна, че приставките за новородено не са препоръчителни за ползване, тази на ерго бейби е пълен кошмар. Ще ви е ужасно топло и няма да ви е удобно с нито един от двамата.
Аз лично бих наела носилка. Мех дая на Girasol става за малко бебе и се връзва лесно (ако се притеснявате от връзване на слинг)

# 731
  • София
  • Мнения: 888
Благодаря за насоките! Ще потърся такава носилка под наем.

# 732

Общи условия

Активация на акаунт