Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 8

  • 48 468
  • 732
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 184
Здравейте, може ли някой, който ползва ергономична раница Ин и Ян да се даде мнение? Намерих само едни от тема 5 и 7. Качествени ли са, подходящи ли са за бебе на 3 месеца (около 57см) или е по-добре да вземем боба втора употреба? Видях, че ин и ян имат модел за новородени с подложка, но ще ми е полезен личен опит. Благодаря предварително!

# 661
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Ин Ян са буквално не особено сполучливо копие на Боба. Винаги бих избрала Боба втора ръка, от колкото Ин Ян. И двете раници обаче не са подходящи и не се препоръчват за деца под 70см(6месеца). Подложката много трудно постига ергономична позиция.
За бебе на три месеца потърсете раница с регулируем панел.

# 662
  • Мнения: 1 471
И ние имаме Боба. Бебе е на 3+, носим се в слинг. От чисто любопитство го сложих в раницата с подложката-нито виждам дали позата му е правилна, нито нищо. Не бих носила така. Колкото и да нямам търпение за раничката и да ни е топло със слинга, ще си изчакам да му става. Пък трета носилка за сега не ми се купува

# 663
  • Мнения: 2 558
Включвам се в темичката и се връщам назад да чета... ☺️

# 664
  • Мнения: 42
Здравейте,бебчето ни е на 25 дни,какво бихте ми препоръчали за носене в тези жеги ?Насочила съм се към слинг ,но ме притеснява да не ѝ е мн топло и нямам идея каква марка да бъде

# 665
  • Мнения: 6 904
Здравейте,бебчето ни е на 25 дни,какво бихте ми препоръчали за носене в тези жеги ?Насочила съм се към слинг ,но ме притеснява да не ѝ е мн топло и нямам идея каква марка да бъде
Тъкан слинг или ринг ще е подходящ за лятото. Марката не е от такова значение, гледайте плътността и примесите. За малко бебе нещо с ниска до средна плътност, примес с лен е удачен също за лятото, бамбук мисля също е ок, а може и чист памук. Иначе моят първи слинг беше Little frog, харесвах си го, имат шарени десени.
Може да отидете и на консултация или на някоя бебеносеща среща, за да пробвате и да добиете лични впечатления.

# 666
  • Мнения: 42
А еластичен не е подходящ вариант за лятото ?

# 667
  • София, България
  • Мнения: 3 588
Тъкан слинг. Аз също взех little Frog, но в голямата жега нищо не спасява. Само вкъщи Simple Smile

# 668
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Еластичен изобщо не е подходящ. При него три слоя покриват бебето. Докато с тъкан и ринг е един ( с тъкан има и двупластови връзвания де). Ако сте начинаещ с ринга ще е по трудно, но веднъж като се научите става за секунди. Ако имате възможност да отидете на среща или консултация ще е най добре. От къде сте?

# 669
  • Мнения: 42
От Асеновград,да начинаеща съм

# 670
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Значи сте близо до Пловдив. Може да идете на среща или консултация.
Библитеката на Таня или коалабейби могат да ви помогнат.

# 671
  • Мнения: 370
Здравейте, скоро си купих слинг, който обаче се оказа доста голям и въпреки че е от памук става топло като нося бебка. Затова реших да го сменя с baby bjorn кенгуру. Чудя се, тъй като бебето ми е на месец дали е удачно да го нося с това кенгуру. Четох, че за новородено се препоръчва единствено носене със слинг понеже краченцата заемат правилна позиция.

# 672
  • Мнения: 95
Не зная какво е това кенгуру, но най-общи казано: Новородени само със слинг! Има ергономични раници от около 4 месец, повечето са от 70 см (около 6 месец). Кенгуру - никога

Какъв слинг сте си купила? Има различни връзвани я и ако е тъкан все ще напаснете, кое е вашето. Еластичния за лятото не е подходящ тъй като минава на 3 слоя при връзването

# 673
  • Мнения: 370
Тъкан слинг, да. Просто платът е много дебел и доста трудно го слагам. Иначе това е кенгуруто.

# 674
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Което и да е кенгуру не е подходящо. Вижте само как му висят краката! Да не говорим, че на гърба е твърд. Защо решихте, че с кенгуруто ще ви е по хладно? Дайте снимка със слинга да видим кое връзване правите. Може да опитате с ринг слинг. Също е добре да излизате само сутрин и привечер. Бебето може да е само по памперс отдолу.

Общи условия

Активация на акаунт