1 юЛи-ПРОТЕСТНО ШЕСТВИЕ ЗА ДЕТСКИТЕ И МАЙЧИНСТВОТО

  • 34 582
  • 640
  •   1
Отговори
# 600
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Плакати офицялни ще се отпечатат в печатница тях ще си разделим и ще лепим на посещаеми места. Другото което можете да си свалите от тук като след като се отвори линка с десен бутон на мишката върху която рисунка си изберете и казвате Save target as...
това го принтвате в един екзепляр за по евтино после на ксерокс и раздавате (лепите) по квартала и където се сетите. За помощ моля обръщаите се към  Салай на лични ще отоговаря изчерпателно за да не спамиме.

Кои къде ще лепят плакати   

Центъра:
НДК, Патриарха и околността- Писна ми
Младост-?
Красна поляна-?
Надежда-?
Връбница-?
Овча купел-?
Триадица-?
Студентски град-?
Изгрев-?
Искър-?
Слатина-?
Оборище- Рапунцел
Възраждане-Анимими, Зайчето
Орлов Мост, Борисовата градина,ул. Иван Асен II, Паметника на съветската армия (Баба Яга) (Плиска спирката и 22 ДКЦ)- Аз
Люлин-   Бифана, Насинда, BqViki
Левски-Г,Левски В, Сухата река, Подуене- Салай
Хаджи Димитър- Татко Бараба
Редута- Ассита и Обърквация
Западен парк- Сарра
Долни лозенец и малко по Графа- Писна ми
Света троица-Деби
Иван Вазов-dollieta
Дианабад- Венистефани
Обеля - Бифана
Горни лозенец и Хладилника - Пенда
Втора МБАЛ, Пета МБАЛ, Детската градина зад нея, Детска градина № 51, Детската кухня в "Банишора", Градинката на "Ботев" и "Клокотница", 7 ДКЦ., МЦ 4 -Evelynа
Горната част на Лозенец и около басейна "Спартак- Ефросина

Все още се търсят желаещи за свободните райони и помощници на вече включените (специално на Евелина която не познава добре района си Praynig)! Моля ви помагайте!

Тези които нямат принтер, но имат желание да лепят плакати, моля пишете ми на лични за да ви дам копия!



 

# 601
  • Мнения: 2 070
Много по - лесно ще е да се промени или доуточни алинея свързана с майчинството към закона уреждащ това. Трудно ще е да се изисква промяна в осигурителния кодекс /тва за общия семеен доход/...И Salai - не съм казала, че няма да направя протеста в Плевен, а че за в бъдеще оставате без моята подкрепа. Що не вземете да напишете в логото "Настоящи и бъдещи български /ромите на сапун/ осигурени майки"  - ще е една цветуща майчина инициатива

# 602
  • Мнения: 4 068
Оф, тук пак е станала грозна картината. Направо ми писна вече. Досега спорих на кафето с едни майки, дато си мислят, че сме луди да се занимаваме с тия протести вместо да си гледаме децата. Нищо нямало да се промени и щели да ни се смеят хората. Ако случайно вдигнели майчинството според нашите искания товя нямало да е наша заслуга ами защото "просто му е било време да стане", както се изразиха те. Същото и за детските градини и площадки и подлезите и всичко останало. Ядосах се много. И се прибирам тук да прочета какво става и- пак недоволства и разправии. Айде моля ви се да вземем да се стегнем и като големи хора да застанем зад една обща позиция без да искаме нереални неща, заради които могат да ни се изсмеят и никога да не ни вземат насериозно.

# 603
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Много по - лесно ще е да се промени или доуточни алинея свързана с майчинството към закона уреждащ това. Трудно ще е да се изисква промяна в осигурителния кодекс /тва за общия семеен доход/...И Salai - не съм казала, че няма да направя протеста в Плевен, а че за в бъдеще оставате без моята подкрепа. Що не вземете да напишете в логото "Настоящи и бъдещи български /ромите на сапун/ осигурени майки"  - ще е една цветуща майчина инициатива
Може да е по-лесно, но е по-справедливо да се смята семейния доход. В крайна сметка и мъжете дават за майчинство. Мое мнение. Peace

# 604
Темата отново взима лош обрат, нека не допускаме това! Мир  bouquet

Една лоша новина от мен Sad Току-що ми върнаха подписите, които бяхме събрали преди 1.06. и изпратихме препоръчано на Инето ooooh! Нямам думи за българските пощи #Cussing out #Cussing out #Cussing out Върнаха ни писмото като непотърсено #2gunfire Адресът е верен, взехме го от темата, където лично Инето го беше пуснала, така че няма грешка... А ние си мислехме, че нашите подписи са представени в Парламента заедно с останалите Close Разбрахме, че не е така с месец закъснение!!! Close Та въпросът ми е: на кого да ги изпратя в София - все пак тези хора са ни подкрепили, редно е подписите им да се зачетат. Моля, изпратете на лични адрес, за да ги изпратим наново Praynig

Пресата тук не отрази както трябва срещата с кмета - повечето неща, за които говорихме просто липсват! Има кратък материал във в."Марица" на 2-ра страница и няколко реда в пловдивското приложение на "24 часа". Споменават само за най-основното искане - за детските ясли, градини и кухни, а в "Марица" пишат и за единната информационна система. Друго няма Crossing Arms Е, поне в "Марица" пише, че на 1 юли ще има нов протест Peace Все си мисля, че можеше да ни отразят по-подробно... Ама май много искам  Confused

# 605
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Темата отново взима лош обрат, нека не допускаме това! Мир  bouquet

Една лоша новина от мен Sad Току-що ми върнаха подписите, които бяхме събрали преди 1.06. и изпратихме препоръчано на Инето ooooh! Нямам думи за българските пощи #Cussing out #Cussing out #Cussing out Върнаха ни писмото като непотърсено #2gunfire Адресът е верен, взехме го от темата, където лично Инето го беше пуснала, така че няма грешка... А ние си мислехме, че нашите подписи са представени в Парламента заедно с останалите Close Разбрахме, че не е така с месец закъснение!!! Close Та въпросът ми е: на кого да ги изпратя в София - все пак тези хора са ни подкрепили, редно е подписите им да се зачетат. Моля, изпратете на лични адрес, за да ги изпратим наново Praynig

Пресата тук не отрази както трябва срещата с кмета - повечето неща, за които говорихме просто липсват! Има кратък материал във в."Марица" на 2-ра страница и няколко реда в пловдивското приложение на "24 часа". Споменават само за най-основното искане - за детските ясли, градини и кухни, а в "Марица" пишат и за единната информационна система. Друго няма Crossing Arms Е, поне в "Марица" пише, че на 1 юли ще има нов протест Peace Все си мисля, че можеше да ни отразят по-подробно... Ама май много искам  Confused


Лсс, аз ти предлагам следния вариант, който аз направих, подпиши тези хора в ОНЛАЙН ПОДПИСКАТА от твоя комп  Peace

Аз никъде нищо не съм пращала имам 3-те имена на хората и ги вписах в ел. подписката  Grinning

# 606
  • Мнения: 139
  Дес точно с този критерий за образованието ти ще бъдеш обвинена в дискриминация!
Що се отнася до сдруженията които се присъединяват на мен лично не ми допада,защото ни се размиват исканията и тръгват в най-различни посоки.А идеята беше за увеличение на детските надбавки и майчинството.Сега е за всичко което се сетите свързано с децата.Мисля че много задълбахме в подробности.На 1 юни един журналист каза че колкото по- конкретни и кратки са исканията ни,толкова повече внимание ще получим.
  Като Христова е казала че не може да се вземе семейния доход,тогава мъжете трябва да протестират да не им се удържат тези 3,5%от заплатите им.Ако не могат да ни дадат след като са ни взели,да спрат удръжките от заплатите ни и всеки да се оправя както може.Емигранти в собствената си държава.Положението е като след дълга война!Нищо че такава е нямало.

# 607
  • Мнения: 1 072
  Дес точно с този критерий за образованието ти ще бъдеш обвинена в дискриминация!
Що се отнася до сдруженията които се присъединяват на мен лично не ми допада,защото ни се размиват исканията и тръгват в най-различни посоки.А идеята беше за увеличение на детските надбавки и майчинството.Сега е за всичко което се сетите свързано с децата.Мисля че много задълбахме в подробности.На 1 юни един журналист каза че колкото по- конкретни и кратки са исканията ни,толкова повече внимание ще получим.
  Като Христова е казала че не може да се вземе семейния доход,тогава мъжете трябва да протестират да не им се удържат тези 3,5%от заплатите им.Ако не могат да ни дадат след като са ни взели,да спрат удръжките от заплатите ни и всеки да се оправя както може.Емигранти в собствената си държава.Положението е като след дълга война!Нищо че такава е нямало.

Точно попадение.

М/у другото винаги чета постовете ти с вдигнати ръце и ти винаги ме отстрелваш. Така не е честно.  Crossing Arms

# 608
  • Мнения: 139
   Летяща ,не бой се бе човек не стрелям по съмишленици! WinkИ крави не ям!
Моля ви нещо се оставихте на центрофугата много ви завъртя!Приземете се и направете анкета да се присъедини ли някой или не и какви са им условията.От къде почнахме а къде се отнесохте!  ТЕ ни взеха присърце до сега ,та дайте да искаме още!И да усложняваме още.Аз съм на мнение че началото не трябва да се променя а да се защитава до дупка!Защо си усложнявате живота?Отклоняваме се от темата и губим сериозността и конкретността на проблема!Виж това за 6-те месеца за осигуряване е по темата и си заслужава, но ....друго не ни трябва да свършим това под което се подписаха хората!

# 609
  • Мнения: 2 070
Процента от заплатите се удържа и отива във фонд за майчинство и болнични! Мъжете като ползват болничен също се ползват от този фонд...

# 610
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Процента от заплатите се удържа и отива във фонд за майчинство и болнични! Мъжете като ползват болничен също се ползват от този фонд...

Но има предложение този фонд да се раздели на две и сигурно така ще стане

# 611
  • Мнения: 139
   Знам казах го в груб вид.На ли ще ги разделят сега фондовете

# 612
  • Мнения: 145
Ето още някои да ги наречем предложения,които не изискват промяна на законодателството
ИЛИ ПОНЕ ТАКА СИ МИСЛЯ АЗ

1.Градския транспорт- задължително въвеждане на улеснения за бременни и майки с деца и колички/платформи и специализирани места поне двойна седалка/които да стоят празни и да бъдат на електронен принцип т.е мястото да се отключва със билетче продупчено в автомат-перфоратор, който да отключва вратичката на мястото.
Билетите за бременни и майки с деца до 3г. годинки да бъдат 50%от предстоящото увеличение.Специална карта-МАМА с намаление за градския транспорт.
Тези предложения могат да се въведат и за влаковете.

2.Липса на място да минеш по тротоара.Невъзможно е да се движи човек от паркирали неправомерно шофьори.Да не говорим.че майката и детето с количка са потенциално застрашени.
 Във Австрия проблема е решен със сериозни глоби-600евро,колата се извежда на40- 60км извън града във специализиран паркинг.,та трябва да платиш и такси.
Всички сигурно помните трагедията на плевенското майче,което пресичайки булеварда към градинката бива пометено от разсеян шофьор на камион. В резултат изгубва бебе на 2месеца
.

3.Градинките,парковете и зелените паркови площи,детските площадки и игрални кътове,пясъчници. Предлагам специализирана служба или подразделение което да следи и обслужва състоянието им. Аналогична такава към ХЕИ, която да следи за комари,кърлежи и чистотата на пясъчниците.Охрана или патрулиращи полицейски проверки/в градинката ни има вече подобно завишено внимание/Всички знаем,че градинките изобилстват с кучета,кърлежи,цигани и наркомани а в нашата до църквата на свНикола имаши и двойка волни кончета препускащи свободно по полянката.

4.Завишаване контрола по превенция и хигиена в детските градини.Може би отново специализирана служба или подразделение към вече съществуваща.Или да има пряка отчетност към конкретен контролен орган,който да следи кухнята,качество и годност на храната и задълженията на медицинските сестри.
5.Да се води процентност на заболеваемостта от различни  вирусни заболявания.Задължителни журнали с методика и проследяване както и самото лечение и превенция.
Всичко това може да се прикрепи към  общата информационна мрежа която ще въвеждат. Децата да имат задължителни досиета с кръвна група и история на заболяванията в семейството му и предразположенията към такива.
6.Да се създаде специализиран център за информация който да помага,информира и насочва бъдещи,настоящи и желащи да стават майки.
Да разполага с брошури,филми и всякаква информация за
- периода на бременност
-женска консултация
-задължителни изследвания и информация за тях
-информация за хранителен режим
-генетика и наследственост,превенция и малформации.
Това са неща които може би вече да са засегнати и обсъждани, а може и да не са.
За сега са само идеи и предложения.За една част може да бъде полезна общината и кмета.За друга Паркове и градоустройство-незнам как точно се води.Могат да се въведат сериозни глоби които да са за общината или за инфо-центъра нямах много време да го обмислям.
За друго здравното министерство да си поеме хомота.Трябва ми повече време да проуча въпроса със здравните пътеки,но ви гарантирам,че и там има много нарушения и не ги спазват.На мен не ми се следеше както трябва и се спестяваха изследванията които ми се полагат,а бях рискова-35г.

# 613
  • Мнения: 139
   Дано не ме разберете погрешно, но какво ще кажете да добавим и:
1. Задължителни катализатори за пречистване на газовете на всички превозни средства-за да дишат децата ни по-чист въздух!
2. да няма безработни родители-държавата да е длъжна щом отглеждат дете да им осигури работа!
3. Във всеки град да има лунапарк за развлечение на децата ни и тяхното добро настроение.
4. .....
 Е ХАЙДЕ ОСЪЗНАЙТЕ СЕ ДЕ !
 Всички знаем колко несправедливости има но да не забравяме защо сме се събрали а?
Или аз не съм разбрала висшата ни цел да оправим цялата държава? newsm78
  Много размихте нещата и ще си останат тук няколоко женици с висши цели и без внимание.  bouquet

Последна редакция: чт, 22 юни 2006, 17:34 от JEDNA

# 614
  • Мнения: 934
  Дес точно с този критерий за образованието ти ще бъдеш обвинена в дискриминация!
Що се отнася до сдруженията които се присъединяват на мен лично не ми допада,защото ни се размиват исканията и тръгват в най-различни посоки.А идеята беше за увеличение на детските надбавки и майчинството.Сега е за всичко което се сетите свързано с децата.Мисля че много задълбахме в подробности.На 1 юни един журналист каза че колкото по- конкретни и кратки са исканията ни,толкова повече внимание ще получим.
  Като Христова е казала че не може да се вземе семейния доход,тогава мъжете трябва да протестират да не им се удържат тези 3,5%от заплатите им.Ако не могат да ни дадат след като са ни взели,да спрат удръжките от заплатите ни и всеки да се оправя както може.Емигранти в собствената си държава.Положението е като след дълга война!Нищо че такава е нямало.

JEDNA не е точно така, може би защото не сме стигнали до крайното решение след това ще видите че нищо не се променя. В момента Мишленце е просто свръх натоварена затова аз ще кажа с 2-3 общи думи за какво иде реч. Нашите точки тършят леко изменение просто се доуточнява, че става дума за Осигурителния доход. Отделяме в отделна точка Ясни критерии за разграничаването на самотните майки и живеещите на семейни начала. Точката на "Зачатие" си е подчтии същата и без това беше цитирана преди не от една медия. Остава малката добавка от "Движението на Българките майки" за това помощи да не се отпускат по какъвто и да е начин на семейство оставило дори едно от децата си в какъвто и е да е държавен дом или нещо такова беше. Сори че съм неясна, но жегата ми стопи мозтка. Всички тези неща които прибавяме са допулнение , не голямо. НО основната цел си остава майчиството и под секрет ще кажа че време няма и двете промени на закона за майчинството са приети на първа инстанция и това значи най-късно до 2 седмици част от тях обединени в едно ЩЕ СЕ ГЛАСУВАТ И НИЕ ДУХАМЕ СУПАТАААААА. сега е време с РАЗУМНИ предложения така както са ни поканили да обсъждаме нещата да си искаме своето.
Еи отивам за бира че умирам от жега на вас   bouquet и моля спираме да се дърляме повтарям 2 седмици обединяваме се или духаме супата за година поне напред

Общи условия

Активация на акаунт