На море в Турция - тема 55

  • 63 300
  • 764
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 6 299
От коментарите в темата разбрах, че ранните записвания стартират през месец ноември. Това важили и за самолетните почивки или те се появяват след Нова Година?
Приемам коментара на Ванилия и също смятам, че трябва да сме по-толерантни. На мен и други злъчни коментари ми правят изключително лошо впечатление, а именно, че някои плюват по българите. Всички сме били свидетели на изцепки на представители от различни нации и то дори много по-просташки, пияндурски и т.н. На мен пък ми е приятно да отида в чужда старна и да видя и контактувим със сънаронници.
Ако в темата се спазва добрият дух ще бъде от полза за всички.

# 136
  • Мнения: 103
От коментарите в темата разбрах, че ранните записвания стартират през месец ноември. Това важили и за самолетните почивки или те се появяват след Нова Година?
Приемам коментара на Ванилия и също смятам, че трябва да сме по-толерантни. На мен и други злъчни коментари ми правят изключително лошо впечатление, а именно, че някои плюват по българите. Всички сме били свидетели на изцепки на представители от различни нации и то дори много по-просташки, пияндурски и т.н. На мен пък ми е приятно да отида в чужда старна и да видя и контактувим със сънаронници.
Ако в темата се спазва добрият дух ще бъде от полза за всички.

Зависи, то и сега има хотели, които и сега да направиш резервация цената си е Супер!
 
Аз също съм за добрия тон и взаимна толерантност.
Но когато говорим или упрекваме за даден човек или група, то нека да не е с недомлъвки, а да е директно.
Иначе става, като махленски клюкарник.
В тази група, аз никъде не видях един определен етнос да оплюва Българите.
Напротив: Поне сигурно много пъти  точно, съм видял, как Българи оплюват Българи! Лъжа ли е?
Така, че нека да сме точни и коректни. Да не прехвърляме топките от едни към други?
Даже скоро точно тук една жена беше така написала за разни "маанета" и темподобни....
Подтекста и беше, че едва ли по тоя начин унижава Турците.
Така, че, нека всичко да е с факти, а не предположения. Противен случай именно точно тези хора по някакъв начин се опитват да сеят напрежения тук в форума и като цяло.
Мисля, че този форум не е място за политики , а не дай си боже за  лансиране на расизъм и ксенофобия.
Естествено, че нормалният мислещ човек трябва да уважава различното мнение, но в едни демократични и принципни норми.

# 137
  • Мнения: 1 710
fatalina, първо излизат автобусните оферти, след това самолетните, но колко след това е трудно да се прогнозира. В последно време ги пускат преди Нова година, предполагам, че и сега ще е така.

Аз, поради липсата на други оферти, прегледах условията за пътуване на Аполо. И цените гледах, но напоследък много се вълнувам от договорите, за това наблягам на тях.
Забелязвам тенденция, която въобще не ми харесва и това е невъзможността да се прави анулация без неустойка при ранни записвания. Да кажем, че до някъде е оправдано, защото цените от ранните оферти са по-ниски (евентуално). Кое е тук гадното -  ами няма цени, които да не са по оферта за ранни записвания. Едно време публикуваха цените без отстъпка и отделно пишеха какво намаление се прави при ранни записвания. Сега ти дават една цена с вкючени неясни отстъпки. Емералд например, цяло лято продаваше пакетите си с цени за "ранни записвания". Дори в момента има оферти за края на октомври, на които пише "Ранни записвания - дата на провеждане 30.10.2018 г." Това е некоректно! Аз искам да мога да направя анулация без да губя 30, 50 или дори 70 % капаро. Искам да видя какви са пълните цени за почивката, без вкючената отстъпка, за да си направя сметка заслужава ли си и евентуално да сключа договор, който не е по "ранни записвания". Ами няма такава информация и няма такава възможност. Дори и само 10 дни преди пътуването да сключа договор, пак се оказва, че цената е "промоционална" и по оферта за "ранни записвания".
Разбирам защо някои ТО минаха на такъв вариант - през 2016 г. масово имаше анулирани резервации без неустойки и вероятно са претърпели някакви загуби. Това обаче не оправдава абсолютно недобросъвестното целогодишно определяне на цените като промоционални, с единствената цел да лишат клиентите си от анулация без неустойка.


В този ред на мисли, непрекъснато се изкушавам да преглеждам редовните полети и сама да си организирам пътуването. Но, за съжаление, минималното времетраене е 5 часа и то при цени за двупосочен билет от 275 евро.ooooh!

# 138
  • Мнения: 1 710
Мадам Тиква, сега видях, че в Travel Republic има оферти за The Land of Legends на база ВВ, НВ и АI.
Мнения на българи на съм чела. Четох на руснаци преди време, когато търсих информация за парка. Има поне 20 подробни отзиви.

# 139
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Дайте да си наемем един чартър и да си го напълним с наши хора. Grinning

# 140
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
Мадам Тиква, аз само да обърна внимание, че детето на 12 г. вече не е дете във всички хотели (не знам дали този факт при вас има значение, финансово). Хотелите, които са изброени, мисля, че във всичките, ще се смята за възрастен. В Адалия Елит със сигурност е дете. Пиша така сигурно, защото и моя син е на 12 и за лято 2019 г. ни ае ограничава избора, ако искам да плащам за него като за дете.

# 141
  • Мнения: 6 833
Права е Марги за отстъпките.

За Турция не знам как е било, защото сравнително отскоро се интересувам, но за други дестинации (особено Гърция), когато съм гледала оферти те бяха с конкретна стандартна цена и отдолу различни проценти намаление в засимост от това кога резервираш и дали ще платиш накуп.
Сам си смяташ отстъпката и си преценяваш кога да запазиш и платиш.

# 142
  • Козлодуй
  • Мнения: 83
Здравейте и в новата тема Simple Smile ...преди седмица се завърнах и аз от две дълги пътешествия в Турско 15+16 дни.
Нацъкал съм доста отговори

Скрит текст:
quote author=pandox link=topic=1062280.msg37493062#msg37493062 date=1539194926]
Привет ! На 12 октомври заминаваме за Long Beach Harmony Alanya  надявам се да си изкараме добре ! Някой може ли да каже вносен алкохол предлага ли се там безплатно или само местния  .? Били сме в този район в Vikingen и AlanXafira .
Поздрави!
[/quote]
Септември 2017 бях там и имаше само whisky Ballantines....дискотеката е страхотна Wink
Скрит текст:
Здравейте,
Имаме резервация с полет от Варна на 19.10.2019г за хотел Ефталиа Марин в помещение DUBLEX FAMILY SWIM UP.
Веригата  е доста коментирана във форума. Като се върнем ще напиша отзив. За първи път ще почиваме в Алания. Набелязали сме места за посещение. Има ли други във форума за тази дата?
Ще има много българи със сигурност (гаранция и от форума), но и страшно много хора само четат форума без да се регистрират.
Сега началото на Септември бях в Ocean-а и най-честата чувана реч беше българска. Wink
Скрит текст:
Здравейте, планираме за първи път да почиваме в Турция, харесахме си AQUASIS DELUXE RESORT & SPA 5*. Ще прочета всичко в нета, не отивам никъде неподготвена. Искам само да ви попитам има ли агенция, която препоръчвате и кога според вас е най-доброто време за почивка, началото на м.Юли много ли е горещо? Също ме интересува кога започват ранните записвания, видях само една фирма с оферта за 3200лв за 3в+1 дете за стая с пряк достъп до басейна за 2019г? Благодаря, ако някой отдели от времето си да ми отговори.[/quote
Септември 2016 бях там(в годината му на отваряне) и спомените които имам са, че водата в басейните на вилите с директен достъп беше ледено студена, за разлика от тази в големия/основен басейн и тези в аквапарка. Казвам го да се има предвид, за да няма изненади после.
Скрит текст:
Здравейте, чета темата от мнооого отдавна, но донсега по една или друга причина съм посещавала само два посредствени хотела в Кушадасъ - Blue Sky и Aqua Fantasy. Тази година обаче съм намислила нещо по-добро. Мисля да резервирам през чужда агенция, обаче... целта е средата на септемви, 10 дни и хотел с детски клуб приемащ деца от 1 година. За сега съм харесала Суено Белек по разказа на Роже и ако не - Риксосите в Кемер. Бюджета обаче ми е до 3 500 лв. и не знам дали ще се съберем в него (2 възрастни плюс дете на 1година).
Имам следните въпроси: дали е по-разумно средата на септември да се ориентирам към хотели в Кемер от гледна точка на жегата и малкото дете? Знаете ли други хотели, приемащи съвсем малки деца без родители в детския клуб? И освен турските агенции, в кои такива си заслужава да следя за цени (за сега цени откривам само на сайтовете на хотелите).
Много благодаря предварително:hugs:
Aqua Fantasy никак не бих причислил към посредствените хотели, посещавал съм го 2 пъти и лично на мене много ми допадат някои глезотиики там.
В Кемер съм бил веднъж, съчетанието планина/море е много добро, но слънцето се скрива зад балкана в 17:30ч, плажа е изкуствено насипан, има си и камънаци. В Текирова не съм бил никога (за сега), но си мисля, че бюджета Ви ще е крайно недостатъчен за 10нощувки в класен хотел там.
Суено Белек го посетих Септември 2018 и смея да твърдя, че се броят на пръсти хотелите, които имат такъв инклузив. Плажната ивица е много добра.
Скрит текст:
Благодаря за новата тема!
Ние също ще се оглеждаме за догодина, началото на юни.
Тази година почивахме в Лонисера с дете на 2г и всичко беше ОК откъм организация. Чартърът е несравнимо удобство, бих организирала сама единствено ако пуснат директни полети до Анталия.

В Лонисера имаше нещо като забавачка за най-малките, с кошарки за сън, стая за игра и площадка. Мисля беше платено, но така и не се възползвахме, нямам лични впечатления. На вид съоръженията бяха точно за 1-3 годишни. Честно казано, езиковата бариера ме притесняваше, иначе е добра опция за час-два релакс. Основния детски клуб е за над 4-годишни.
Посетих и Лонисера за 5нощувки тази есен и в детския клуб си имаше и по-малки от 4г....даже и майчета си се занимават вътре.
Скрит текст:
На първа страница има списък с хотелите в Белек с хубави плажове. Моля, споделете същата информация за Анталия (Лара).
В Лара, няма лош плаж. Пясъка е добър, има и ситни камъчета-които не са проблем, бързо става дълбоко. Сравнително къса, достатъчно широка и идеално права е ивицата. Като застанеш на някоя от платформите виждаш от край до край всички хотели на първа линия. Имам снимки на плажа пред почти всеки от хотелите там. Бил съм и в двата края (Мирикъл и Роял Сегинус).
Скрит текст:
Много ме е яд на хората понякога как пригласят и възхваляват посредствени хотели.
И нас ни е яд, но всеки си има различни виждания по въпроса...на един му харесва едно, на друг друго. Отделно, че има хора, които си ходят само в един и същ хотел, години наред и за тях там е раят.....нормално е да го възхваляват. Това, аз лично, също не го разбирам.
Основният проблем за това възхваляване си остава, това че хората не споменават за експириънса си и критериите си, а ми категоризират неясно "страхотен е", "уникално място" и т.н.

За това, аз лично се старая в повечето случаи да споменавам къде съм почивал, за да могат да преценяват четящите опита и критериите ми, макар че критериите ми към различен клас хотели са различни, естествено. И в 99% от случаите гледам да коментирам неща от личен опит.

Веднага давам сравнение на два примерни хотела:
Възхвалявания Лонисера, действително достоен хотел.... новичък, стаята доста прилична и голяма, голяма територия, множество барове, нов аквапарк и не лошо спа, 2 пясъчни /в Алания/ плажа (единия е тотална жмел от хора) и т.н. Добра икономична почивка!

Също доста коментираният Мирикъл в Лара, с леки изключения съм почти от всичко разочарован. Двоен стандарт към гостите (90% немско говрящи), персонал с поведение и обноски неотговарящи на желаното ниво, "някакъв" аквапарк, някакви частични реновации навсякъде - захабеничко си е и т.н. категорично не отговаря на цената си. Та той ми струваше колкото Роял Сегинус Open Mouth Open Mouth (бях в двата един след друг)

Та сравнявайки двата хотела (Лонисера и Мирикъл), като цяло е ясно че Мирикъл е по-добрият от двата, но това не оправдава 70% по-високата цена, която заплатих за него. Ценово навлиза в един друг сегмент и за мен лично става крайно неизгоден и никога не бих го препоръчал, за разлика от другия в сравнението.
Сега някой Мирикълист да не взема да се засегне нещо Smile . Хубав е хотела, има страхотен ресторант, плажа и локацията му страхотни, има доста достойнства, но мойто заключение е че не си струва.

Последна редакция: пт, 19 окт 2018, 14:36 от vanio_tt

# 143
  • Пловдив
  • Мнения: 2 019
Колко благородно ти завиждам,че успяваш за един сезон да обиколиш толкова хотели и да сравняваш кое си струва парите и кое не.Сам ли си резервираш или през агенции?И ако трябва да повториш на кой хотел би се спрял?

# 144
  • Мнения: 6 833
Vaniо, аз не разбрах на края между Миракъл и Сегинус ти е харесал повече първия ли?

# 145
  • Мнения: 1 710
Също доста коментираният Мирикъл в Лара, с леки изключения съм почти от всичко разочарован. ... Та той ми струваше колкото Роял Сегинус   (бях в двата един след друг)
Та сравнявайки двата хотела, като цяло е ясно че Мирикъл е по-добрият от двата, но това не оправдава 70% по-високата цена, която заплатих за него. Ценово навлиза в един друг сегмент и за мен лично става крайно неизгоден и никога не бих го препоръчал, за разлика от другия в сравнението.
Сега някой Мирикълист да не взема да се засегне нещо Smile . Хубав е хотела, има страхотен ресторант, плажа и локацията му страхотни, има доста достойнства, но мойто заключение е че не си струва.

Аз не съм Миракълист, а напротив - Миракълфоб Simple Smile Още откакто беше много, ама много популярен сред българите, въобще не го харесвам. Разглеждала съм го много пъти, последния даже се качвахме пеша до 9-ти етаж, защото се развалиха асансьорите Grinning
Интересно ми е обаче, защо го смяташ за по-добър от Роял Сегинус?

# 146
  • Козлодуй
  • Мнения: 83
...
Сам ли си резервираш или през агенции?
....
Избирам хотели по датите и резервирам през агенция с отстъпка, собствен транспорт. Извън инклузивните хотели Booking. Мисля и аз да напъвам през чуждите агенции или директно, че само опипвам почвата и после пак давам пари на нашите.
...
И ако трябва да повториш на кой хотел би се спрял?
Не ми се повтаря, но за район Лара-Белек винаги бих отседнал няколко дни в Sueno Heart
Vaniо, аз не разбрах на края между Миракъл и Сегинус ти е харесал повече първия ли?
Сегинус е в пъти по-класен и модерен хотел. Нямат нищо общо.
Направо не се сещам Мирикъл да има някакво преимущество пред еднакво струващият Сегинус. Може би зеленината само.
Скрит текст:
Също доста коментираният Мирикъл в Лара, с леки изключения съм почти от всичко разочарован. ... Та той ми струваше колкото Роял Сегинус   (бях в двата един след друг)
Та сравнявайки двата хотела, като цяло е ясно че Мирикъл е по-добрият от двата, но това не оправдава 70% по-високата цена, която заплатих за него. Ценово навлиза в един друг сегмент и за мен лично става крайно неизгоден и никога не бих го препоръчал, за разлика от другия в сравнението.
Сега някой Мирикълист да не взема да се засегне нещо Smile . Хубав е хотела, има страхотен ресторант, плажа и локацията му страхотни, има доста достойнства, но мойто заключение е че не си струва.

Аз не съм Миракълист, а напротив - Миракълфоб Simple Smile Още откакто беше много, ама много популярен сред българите, въобще не го харесвам. Разглеждала съм го много пъти, последния даже се качвахме пеша до 9-ти етаж, защото се развалиха асансьорите Grinning
Интересно ми е обаче, защо го смяташ за по-добър от Роял Сегинус?

Нещо грешно всички сте ме разбрали, аз ли така съм го написал не знам.

В примера ми отдолу пиша за Лонисера и Мирикъл. Сегинуса няма нищо общо по нито един параметър Wink

пп. Сложих едни скобки долу в сравнението, благодаря!

Последна редакция: пт, 19 окт 2018, 14:42 от vanio_tt

# 147
  • Мнения: 103
...
Сам ли си резервираш или през агенции?
....
Избирам хотели по датите и резервирам през агенция с отстъпка, собствен транспорт. Извън инклузивните хотели Booking. Мисля и аз да напъвам през чуждите агенции или директно, че само опипвам почвата и после пак давам пари на нашите.
...
И ако трябва да повториш на кой хотел би се спрял?
Не ми се повтаря, но за район Лара-Белек винаги бих отседнал няколко дни в Sueno Heart
Vaniо, аз не разбрах на края между Миракъл и Сегинус ти е харесал повече първия ли?
Сегинус е в пъти по-класен и модерен хотел. Нямат нищо общо.
Направо не се сещам Мирикъл да има някакво преимущество пред еднакво струващият Сегинус. Може би зеленината само.
Скрит текст:
Също доста коментираният Мирикъл в Лара, с леки изключения съм почти от всичко разочарован. ... Та той ми струваше колкото Роял Сегинус   (бях в двата един след друг)
Та сравнявайки двата хотела, като цяло е ясно че Мирикъл е по-добрият от двата, но това не оправдава 70% по-високата цена, която заплатих за него. Ценово навлиза в един друг сегмент и за мен лично става крайно неизгоден и никога не бих го препоръчал, за разлика от другия в сравнението.
Сега някой Мирикълист да не взема да се засегне нещо Smile . Хубав е хотела, има страхотен ресторант, плажа и локацията му страхотни, има доста достойнства, но мойто заключение е че не си струва.

Аз не съм Миракълист, а напротив - Миракълфоб Simple Smile Още откакто беше много, ама много популярен сред българите, въобще не го харесвам. Разглеждала съм го много пъти, последния даже се качвахме пеша до 9-ти етаж, защото се развалиха асансьорите Grinning
Интересно ми е обаче, защо го смяташ за по-добър от Роял Сегинус?

Нещо грешно всички сте ме разбрали, аз ли така съм го написал не знам.

В примера ми отдолу пиша за Лонисера и Мирикъл. Сегинуса няма нищо общо по нито един параметър Wink

пп. Сложих едни скобки долу в сравнението, благодаря!

Като всеки хотел и Сегинус "може" би има недостатъци, но определено, аз лично съм доволен Много!
И за това: Лято 2019 сме пак там.

Обширни стаи, чисти стаи, анимация на ниво, персонала е учтив, храната богата, разнообразна и вкусна. Алкохола е на ниво: Местни и вносни. Различни видове. Късен бюфет до 7 часа сутринта.
Басейни големи и чисти. Голям Лунапарк и Аквапарк. Плажа е близко, 4 мин. пеша. На плажа има и ISKELE BAR.
Интернет навсякъде, но понякога около басейните беше малко слаб, като че ли....
Ресторанти и барове, много са.
Пускам ви един линк от ютуба, ако имате време, разгледайте.

https://www.youtube.com/watch?v=UvlFyUGpUkg

# 148
  • Мнения: 6 833
Vanio, и аз така мисля, затова помислих, че нещо не съм разбрала, ти си имал предвид Лонисера.

# 149
  • Козлодуй
  • Мнения: 83
Като всеки хотел и Сегинус "може" би има недостатъци, но определено, аз лично съм доволен Много!
И за това: Лято 2019 сме пак там.

Обширни стаи, чисти стаи, анимация на ниво, персонала е учтив, храната богата, разнообразна и вкусна. Алкохола е на ниво: Местни и вносни. Различни видове. Късен бюфет до 7 часа сутринта.
Басейни големи и чисти. Голям Лунапарк и Аквапарк. Плажа е близко, 4 мин. пеша. На плажа има и ISKELE BAR.
Интернет навсякъде, но понякога около басейните беше малко слаб, като че ли....
Ресторанти и барове, много са.
Пускам ви един линк от ютуба, ако имате време, разгледайте.

https://www.youtube.com/watch?v=UvlFyUGpUkg
Ооо забележки винаги може да се намерят. Например, вносният алкохол си беше оскъден, интернет хубав има само в основната сграда - на плажа е трагичен направо. Айран и сладолед на плажа също няма. Но като цяло е това Grinning ....другите неща са мн.добре. Доволен съм и аз от почивката там Wink

Общи условия

Активация на акаунт