На море в Турция - тема 55

  • 63 428
  • 764
  •   2
Отговори
# 255
  • Мнения: 775
саитовете на хотелите имат разли4ни цени
влизайки в сайта им това се разпределя с вашия IP адрес
и има вероятност да не наи иаделаната цена..

ако се обажда пак зависи от туриста
имат 4 5 разли4ни тарифи за това
примерно ако се обади англи4анин - 6,
ако е от скандинавите - 7
ако е средна европа - 5
ако е от балканите -3
ако е от арабските страни - 4
ако е руснак или от азериец  xx
ако е от Туркийе с турско гражданство - 1

и така  и така

някои дават фикс цена някои казват абе може и от туска тарифа..
някои пък за да кажат това искат реферанси и работата удължава..

Ваййй....ваййй.... значи, ако съм те разбрал ние в Скандинавия плащаме най- много, тъй ли? Ако съм те разбрал правилно, разбира се?

ами има вероятност да не е най ефтината..
зависи от хотела
ако си с турски кимлик и им кажеш за това ще се променят нещата..
ама нали казвам зависи от политиката на хотела.. някои правят обраното
държат ниски цените за ххх и ка4ват турските (не искат турци или примерно не искат немци или от балканите).. все политика..

има iç pazar fiyat
има  dış pazar fiyat..

# 256
  • Мнения: 103
1350лв за двама възрастни и дете - хотел и самолет??

Относно резервацията - ако цената ви устройва и има приемливи опции за анулиране, аз бих резервирала.
Тази година цял януари се колебаех и чудех, докато избера хотел, накрая вече бях сигурна, но отлагах резервация по други причини.
Февруари за един ден цените скочиха с по 200-300е, но се бях нагласила вече за този хотел, не успях да харесам друг и все пак резервирах.
След това до почивката ни юни цената общо се беше вдигнала с около 1000е.

Hands Clap
Хотел Адаля е един от любимите ми хотели:plus1:
Комшии са с Роял Сегинус.
Фаворит ми е в списъка. Да видим на каква цена ще го пуснат ТА!
Относно ранните - смятам да позчакам малко, декември може би, пък може и януари..имам някакво усещане, че след първия шок, които ще изпитаме с цените, те ще мръднат малко надолу..

Ето един примерен вариант за 1 седмица, за 2-ма възрастни и едно дете. Цената е около 1125 евро:
https://express.trivago.com/2010/se_SE/hotel/show?h%5BtimeRange% … p;i2pid=150636938

# 257
  • Мнения: 138
Това дали да пиша или не в темата си е лично моя работа! И не мрънкам, а само констатирам това което повечето от вас споделят.  Тези, които искаха ми съдействаха с предложиния и им благодаря! Вече три години ви слидя и все има някой в тази тема, който да се изрепчи и да поучава наставнически. Хайде дерзайте със здраве и дано да си намерите хотел, който без да ви вземат бъбрека да почивате сносно! Съжалявам, но почивам в България в супер хотели и то на 1/3 от тези пари и то без да пътувам три дни с камилите.


Сори, обаче умрях от смях. Fatalina, помня те още от преди три години, когато бяха атентатите и даже си спомням, че точно по повод твоите писания влязах с коментар, че темата е къде ще почиваме в Турция. Докато се чудиш и маеш ние точно тогава си изкарахме супер релаксиращо в Тюрбана в Мармарис. След 5 години в Турция няма хотел, който да не ми е харесал. Друг е въпросът, че сменям дестинацията от миналата година, защото искам да видим и други страни. Като пообиколим по-нататък пак с удоволствие ще се върна в Турция. Благодаря на всички за споделения опит за самостоятелно организирани почивки. Детето вече ще е голямо и ще се престраша за този тип почивка.

# 258
  • Мнения: 6 833
Deniz80, така е. На мен Сегинус ми беше първия избор, след това много се двоумях между него и Адалия. И там като бяхме също доста го разглеждах, но основното нещо, което ме разколеба е местоположението, иначе е чудесен.

# 259
  • Мнения: 103
саитовете на хотелите имат разли4ни цени
влизайки в сайта им това се разпределя с вашия IP адрес
и има вероятност да не наи иаделаната цена..

ако се обажда пак зависи от туриста
имат 4 5 разли4ни тарифи за това
примерно ако се обади англи4анин - 6,
ако е от скандинавите - 7
ако е средна европа - 5
ако е от балканите -3
ако е от арабските страни - 4
ако е руснак или от азериец  xx
ако е от Туркийе с турско гражданство - 1

и така  и така

някои дават фикс цена някои казват абе може и от туска тарифа..
някои пък за да кажат това искат реферанси и работата удължава..

Ваййй....ваййй.... значи, ако съм те разбрал ние в Скандинавия плащаме най- много, тъй ли? Ако съм те разбрал правилно, разбира се?

ами има вероятност да не е най ефтината..
зависи от хотела
ако си с турски кимлик и им кажеш за това ще се променят нещата..
ама нали казвам зависи от политиката на хотела.. някои правят обраното
държат ниски цените за ххх и ка4ват турските (не искат турци или примерно не искат немци или от балканите).. все политика..

има iç pazar fiyat
има  dış pazar fiyat..


Ya, fark etmez, problem olmaz Simple Smile
Благодаря, много за отговора!

# 260
  • Мнения: 103
Deniz80, така е. На мен Сегинус ми беше първия избор, след това много се двоумях между него и Адалия. И там като бяхме също доста го разглеждах, но основното нещо, което ме разколеба е местоположението, иначе е чудесен.
На Рояла нищо му няма на местоположението Neutral Face
Пеша за 4 минути си там, или с шатъла само за 45 секунди:plus1:
Единствената разлика е в това, струва ми се, че стаите на Сегинус са по големи и комфортни. Най- малката стая там е 65 кв.

# 261
  • Мнения: 569
Аз бих посъветвала всички да изчакат,сигурна съм,че ще има и добри цени.

Абсулютно, съм убеден, че ще има!
Доколкото знам "истинските" цени ще са в декември, януари и февруари, а може би и в март. Поне при мен така беше: първата ми резервация беше в февруари.В края на март цените паднаха след, което анулиране и повторна резервация с 150 евро по ниска цена.

Аз съм плащала и май месец на изгодна цена.Въобще, резервирайте при гъвкави агенти, които могат да откликнат на всеки ваш въпрос.Много е вълнуващо е сам да си резервираш и избираш, това е и половината от удоволствието на почивката.

Estella ,
И аз мисля ,че част от удоволствието на почивката е в самата организация .
Споменахте за НГ оферта за Делфин бе гранд .
Може ли да кажете от коя агенция и на каква цена?Този хотел ми е фаворит за догодина и всяко мнение ще ми е от полза.
Благодаря предварително.

# 262
  • Мнения: 6 833
Deniz80, няма нужда от спор✌
имам предвид територията му е изнесена зад останалите хотели, към пътя.
На мен това не ми харесва и за мен е минус, пък  всеки си преценява за себе си Simple Smile

# 263
  • Мнения: 103
Deniz80, няма нужда от спор✌
имам предвид територията му е изнесена зад останалите хотели, към пътя.
На мен това не ми харесва и за мен е минус, пък  всеки си преценява за себе си Simple Smile
Да, за това си права. А и не споря. Neutral Face Hands Plus1

# 264
  • София
  • Мнения: 1 356
По отношение на Адалия и Сегинус. Забелязах в гугъл мапс, че са в близост до река, която се влива в морето. Това не е ли предпоставка за наличие на много комари?

# 265
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 448
Дениз, Халим - една молбичка към вас - като пишете на турски, моля, пишете и превода, да понаучим и ние нещичко! Аз лично имам голям мерак да поназнайвам някои нещица! 😉 Научих "по-особените" букви как се четат, та мога да си прочета.

# 266
  • София
  • Мнения: 1 356
И аз щях да помоля същото. Може и транскрипция:grinning:

# 267
  • Мнения: 103
По отношение на Адалия и Сегинус. Забелязах в гугъл мапс, че са в близост до река, която се влива в морето. Това не е ли предпоставка за наличие на много комари?

Реката, за която споменавате е на разстояние поне на 1 км. - Посока хотел "Мардан Палас".
Тази година през юни имаше съвсем малко, последната вечер. Не знам за после.
https://www.google.bg/maps/dir/%C3%96zl%C3%BC+Mahallesi,+Royal+S … 8980465,15z/data=!3m1!4b1!4m13!4m12!1m5!1m1!1s0x14c3829f67c1afed:0x2531570155eb77cf!2m2!1d30.8921271!2d36.8579789!1m5!1m1!1s0x14c39b1a40c4484b:0xb9d411e50fa2579b!2m2!1d30.9200905!2d36.8574652

# 268
  • Мнения: 775
iç - dış pazar - въртешен и външен пазар - става въпрос за ценовата политиката на хотела за турци и не турци

другото на  deniz беше за мен така на майтап..

# 269
  • Мнения: 103
Дениз, Халим - една молбичка към вас - като пишете на турски, моля, пишете и превода, да понаучим и ние нещичко! Аз лично имам голям мерак да поназнайвам някои нещица! 😉 Научих "по-особените" букви как се четат, та мога да си прочета.

Ок, тамам ойледе олур. Баш юстюне, ханъм ефенди.Simple Smile
Ок, няма проблеми!

Общи условия

Активация на акаунт