На море в Турция - тема 55

  • 63 509
  • 764
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 1 357
Deniz80, знам го този хотел. И аз много мога да кажа за него, ама нали все пак темата е за Турция. И във връзка с това - да питам. Харесала съм няколко хотела, част от които са обявили цени на сайтовете си. Чудя се да резервирам или да изчакам още малко да излязат офертите и на турските агенции?

# 241
  • Варна
  • Мнения: 10 698
Аз бих посъветвала всички да изчакат,сигурна съм,че ще има и добри цени.

# 242
  • Мнения: 103
Darrry, благодаря!
Tedizonova, лично аз от споделеното от Вас не видях нещо положително. Този хотел и на 2* не отговаря. Нещо не ми се нравят нещата. Като ви чета, а и както се очакват още по-високи цени, то все повече започвам да се замислям дали изобщо да рискувам с Турция.
Нямам намерение да изсипя един куфар пари и накрая да съм напълно разочарована. Има още време, но последните отзиви все са с доста лоши коментари, вкл. за скъпи 5* хотели.



Хора явно не съм се изразила правилно. Мислеш че повечето хора от този форум членуват във фейсбук групите и са чели само хубавите отзиви за хотела ,за това реших да напиша минусите, които аз съм видяла. Хотела наистина е прекрасен, но в момента нямам време да опиша подробности. Винаги сме ходили октомври месец на море в Турция и никога не сме се разочаровали. А това е цената с пътя. Хотела го резервирахме мината година ноември месец.
Знам че няма забрана да се носят козметика и ютия в багажа за самолета, но ние бяхме с 2 куфара, 1 раница, лоптоп и малко дете. И разберете ме много трудно се предвижвахме. Не сме се качили от София и слезнали пред хотела.
Обещавам когото имам време да напиша подробен пътепис.

1350 лева с пътните???? Hands Clap
Божеее, то направо си е без пари!! Аз разгледах хотела в който сте били. Според мен хотела е много добър. Не, съм бил там, оцених само по видеа и снимки.
Въпрос, към някои хора: Кой е този хотел в България, който да струва 1350 лева за 1 седмица? И да има всичките екстри, а и да няма манджи от "вчера" и от онзи" ден?

# 243
  • Варна
  • Мнения: 10 698
Няма такъв, поне за мен .Има само два хотела, които аз харесвам, но и те не могат да бъдат достойно сравнявани.
И двата са в Обзор, Риу Хелиос и Мирамар.Мога да разкажа за два прехвалени и скъпи хотели, Ралица Супериор Албена и Виктория Палас Слънчев бряг, но темата не е за това.

# 244
  • Мнения: 103
Аз бих посъветвала всички да изчакат,сигурна съм,че ще има и добри цени.

Абсулютно, съм убеден, че ще има!
Доколкото знам "истинските" цени ще са в декември, януари и февруари, а може би и в март. Поне при мен така беше: първата ми резервация беше в февруари.В края на март цените паднаха след, което анулиране и повторна резервация с 150 евро по ниска цена.

# 245
  • Варна
  • Мнения: 10 698
Аз бих посъветвала всички да изчакат,сигурна съм,че ще има и добри цени.

Абсулютно, съм убеден, че ще има!
Доколкото знам "истинските" цени ще са в декември, януари и февруари, а може би и в март. Поне при мен така беше: първата ми резервация беше в февруари.В края на март цените паднаха след, което анулиране и повторна резервация с 150 евро по ниска цена.

Аз съм плащала и май месец на изгодна цена.Въобще, резервирайте при гъвкави агенти, които могат да откликнат на всеки ваш въпрос.Много е вълнуващо е сам да си резервираш и избираш, това е и половината от удоволствието на почивката.

# 246
  • София
  • Мнения: 1 432
Аз бих посъветвала всички да изчакат,сигурна съм,че ще има и добри цени.

Абсулютно, съм убеден, че ще има!
Доколкото знам "истинските" цени ще са в декември, януари и февруари, а може би и в март. Поне при мен така беше: първата ми резервация беше в февруари.В края на март цените паднаха след, което анулиране и повторна резервация с 150 евро по ниска цена.

И аз на това разчитам...ако бях избързал на ранни тая година щях да платя над 1500 кинти, а аз платих 1150 лв за мене и скъпата 15-20 дни преди датата....найс, а. Та ще чакам до последно, пък може и да се прецакам.

# 247
  • Мнения: 775
Darrry, благодаря!
Tedizonova, лично аз от споделеното от Вас не видях нещо положително. Този хотел и на 2* не отговаря. Нещо не ми се нравят нещата. Като ви чета, а и както се очакват още по-високи цени, то все повече започвам да се замислям дали изобщо да рискувам с Турция.
Нямам намерение да изсипя един куфар пари и накрая да съм напълно разочарована. Има още време, но последните отзиви все са с доста лоши коментари, вкл. за скъпи 5* хотели.



Хора явно не съм се изразила правилно. Мислеш че повечето хора от този форум членуват във фейсбук групите и са чели само хубавите отзиви за хотела ,за това реших да напиша минусите, които аз съм видяла. Хотела наистина е прекрасен, но в момента нямам време да опиша подробности. Винаги сме ходили октомври месец на море в Турция и никога не сме се разочаровали. А това е цената с пътя. Хотела го резервирахме мината година ноември месец.
Знам че няма забрана да се носят козметика и ютия в багажа за самолета, но ние бяхме с 2 куфара, 1 раница, лоптоп и малко дете. И разберете ме много трудно се предвижвахме. Не сме се качили от София и слезнали пред хотела.
Обещавам когото имам време да напиша подробен пътепис.

1350 лева с пътните???? Hands Clap
Божеее, то направо си е без пари!! Аз разгледах хотела в който сте били. Според мен хотела е много добър. Не, съм бил там, оцених само по видеа и снимки.
Въпрос, към някои хора: Кой е този хотел в България, който да струва 1350 лева за 1 седмица? И да има всичките екстри, а и да няма манджи от "вчера" и от онзи" ден?

в на4алото на септември резервирах на една сктрита  дама в форума LONG BEACH  за дати 23-30/09/18
 за 2+2 (7-9г.) 7н. за около 1500лв.
 без транспорт.. 
Понякога и късните резервации ги бива (Son dakika, kısa süreliğine, haftasonuna özel i .t.n.)  Simple Smile

# 248
  • Мнения: 103
Deniz80, знам го този хотел. И аз много мога да кажа за него, ама нали все пак темата е за Турция. И във връзка с това - да питам. Харесала съм няколко хотела, част от които са обявили цени на сайтовете си. Чудя се да резервирам или да изчакам още малко да излязат офертите и на турските агенции?

Да, разбира се, че темата е друга. Малко се отклоних, защото трябваще.....
Чудите се?
Ако ще резервирате чрез сайта на съответния хотел: Не се чудете.
Аз направих така: Миналата седмица направих резервация за 8 дена за лято 2019 година.
С опцията за безплатно анулиране до 2 юни. Тоест? Ако реша да направя анулиране, то не е проблем.
Това може да направиш в случай, че например след някой ден или месец цените паднат, имаш правото на анулиране и веднага повторно резервиране само, че вече с по ниската цена.
Дори и сега да направите резарвация Вие не губите нищо! Като паднат цените, повторна резервация с анулиране на предходното или например цените се покачат, пак печелите.
Но много е важно вижте в сайта на хотела, който сте избрали дали има така опция. Аз мисля, че повочето хотели ги имат. Както казах това е за, когато резервирате чрез сайта на самия хотел. Поне така беше вашия въпрос.
Успех!

# 249
  • Мнения: 6 833
1350лв за двама възрастни и дете - хотел и самолет??

Относно резервацията - ако цената ви устройва и има приемливи опции за анулиране, аз бих резервирала.
Тази година цял януари се колебаех и чудех, докато избера хотел, накрая вече бях сигурна, но отлагах резервация по други причини.
Февруари за един ден цените скочиха с по 200-300е, но се бях нагласила вече за този хотел, не успях да харесам друг и все пак резервирах.
След това до почивката ни юни цената общо се беше вдигнала с около 1000е.

Последна редакция: вт, 23 окт 2018, 11:05 от Ванилия 🌸

# 250
  • Мнения: 775
саитовете на хотелите имат разли4ни цени
влизайки в сайта им това се разпределя с вашия IP адрес
и има вероятност да не наи иаделаната цена..

ако се обажда пак зависи от туриста
имат 4 5 разли4ни тарифи за това
примерно ако се обади англи4анин - 6,
ако е от скандинавите - 7
ако е средна европа - 5
ако е от балканите -3
ако е от арабските страни - 4
ако е руснак или от азериец  xx
ако е от Туркийе с турско гражданство - 1

и така  и така

някои дават фикс цена някои казват абе може и от туска тарифа..
някои пък за да кажат това искат реферанси и работата удължава..

# 251
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 456
И аз да подкрепя мнението, че в България няма къде за същите пари да получим това, което получаваме в Турция.
2015 г. бях в Албена, 4 зв. хотел, първа линия. 1+1. За мен и детето платих 850 лв за 5 нощувки на ранни резервации. Път с автобус 4 часа, отиване и връщане - 80 лв..1 ден в аквапарк 100 лв..В крайна сметка тази почивка ми излезе над 1100 лв за 5 нощувки. За ОИ няма какво да говоря - 3 осн хранения с нищо особено, между тях бюфет дребни сладки..Барът затваряше вечер в 23 ч...никаква анимация. 1 басейн без пързалки. Единственото хубаво нещо беше плажът.
2016 г. Камелия Фулия Сиде, 2+1, 7 нощувки, автобус - 1800 лв.. Условия, храна, аквапарк всеки ден, анимация - чудесни. ОИ перфектен.
2017 Ефталия Марин, 2+2, 1500 лв..ОИ, чуден аквапарк (беше открит и Океан)
2018 Вон Голден Бийч, 3+1, 7 нощувки, 1800 лв..чудесни условия, градина, аквапарк, ужасно вкусна храна, хубав ОИ...
Еми зарекла съм се да не си давам парите по нашите "баровски" курорти, нищо че пътувам 20 часа.
Сравнението оставям на вас!

Последна редакция: вт, 23 окт 2018, 11:49 от AIR

# 252
  • Мнения: 103
1350лв за двама възрастни и дете - хотел и самолет??

Относно резервацията - ако цената ви устройва и има приемливи опции за анулиране, аз бих резервирала.
Тази година цял януари се колебаех и чудех, докато избера хотел, накрая вече бях сигурна, но отлагах резервация по други причини.
Февруари за един ден цените скочиха с по 200-300е, но се бях нагласила вече за този хотел, не успях да харесам друг и все пак резервирах.
След това до почивката ни юни цената общо се беше вдигнала с около 1000е.

Hands Clap
Хотел Адаля е един от любимите ми хотели:plus1:
Комшии са с Роял Сегинус.

# 253
  • Мнения: 103
саитовете на хотелите имат разли4ни цени
влизайки в сайта им това се разпределя с вашия IP адрес
и има вероятност да не наи иаделаната цена..

ако се обажда пак зависи от туриста
имат 4 5 разли4ни тарифи за това
примерно ако се обади англи4анин - 6,
ако е от скандинавите - 7
ако е средна европа - 5
ако е от балканите -3
ако е от арабските страни - 4
ако е руснак или от азериец  xx
ако е от Туркийе с турско гражданство - 1

и така  и така

някои дават фикс цена някои казват абе може и от туска тарифа..
някои пък за да кажат това искат реферанси и работата удължава..

Ваййй....ваййй.... значи, ако съм те разбрал ние в Скандинавия плащаме най- много, тъй ли? Ако съм те разбрал правилно, разбира се?

# 254
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 456
1350лв за двама възрастни и дете - хотел и самолет??

Относно резервацията - ако цената ви устройва и има приемливи опции за анулиране, аз бих резервирала.
Тази година цял януари се колебаех и чудех, докато избера хотел, накрая вече бях сигурна, но отлагах резервация по други причини.
Февруари за един ден цените скочиха с по 200-300е, но се бях нагласила вече за този хотел, не успях да харесам друг и все пак резервирах.
След това до почивката ни юни цената общо се беше вдигнала с около 1000е.

Hands Clap
Хотел Адаля е един от любимите ми хотели:plus1:
Комшии са с Роял Сегинус.
Фаворит ми е в списъка. Да видим на каква цена ще го пуснат ТА!
Относно ранните - смятам да позчакам малко, декември може би, пък може и януари..имам някакво усещане, че след първия шок, които ще изпитаме с цените, те ще мръднат малко надолу..

Общи условия

Активация на акаунт