Ученически олимпиади / Тема №2

  • 93 618
  • 755
  •   1
Отговори
# 555
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
могат ли?
дай да почета малко. че моят, какъвто е олимпиец, ще вземе да се класира някъде, дето да ми побелеят косите после. Wink

# 556
  • Мнения: 1 140
Миналата година националните кръгове се проведоха при условията на ДО, но на териториален принцип. Тоест бяха определени училищата във всеки областен град /предполагам/, в които се провеждат олимпиадите по отделните предмети. Децата са били по 5-6 човека в стая при спазване на хигиенните изисквания. Мисля, че на входа са им мерили температурата, което означава, че болни деца не е следвало да допускат. По отношение на карантинираните няма специални правила. Те не би трябвало да напускат дома си и няма как да участват в състезанието в съответния ден.

# 557
  • Мнения: 6 925
В балообразуването за прием след 7ми клас влиза областният кръг на олимпиада, който миналата година си се проведе преди ДО.
Олимпиадите, които влизат в балообразуването са по: история, география, химия, физика и биология. За всяко от тях има резервен вариант: изпит по история в нгдек/състезанието на нпмг по останалите предмети.
По наредба може и по други предмети, за които няма нво, но май такъв случай не се е случвало да има. Не зная какво е положението в градовете извън София.

# 558
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
много ти благодаря.

Sad оказа се, че със всичкото четене пак нещо съм пропуснала. Sad

# 559
  • София
  • Мнения: 17 591
могат ли?
дай да почета малко. че моят, какъвто е олимпиец, ще вземе да се класира някъде, дето да ми побелеят косите после. Wink


Е, то няма как да стане без да разбереш... Wink - иначе нпмг някои от специалностите, други училища дали има с точки от олимпиади... не съм сигурна, но не го изключвам като възможност, не съм гледала във всички училища с какво се кандидатства


Миналата година националните кръгове се проведоха при условията на ДО, но на териториален принцип. Тоест бяха определени училищата във всеки областен град /предполагам/, в които се провеждат олимпиадите по отделните предмети. Децата са били по 5-6 човека в стая при спазване на хигиенните изисквания. Мисля, че на входа са им мерили температурата, което означава, че болни деца не е следвало да допускат. По отношение на карантинираните няма специални правила. Те не би трябвало да напускат дома си и няма как да участват в състезанието в съответния ден.


Абе то и аз така си мислех, ама после се оказа, че карантината... може да е повече и по-малко карантинна, в зависимост дали има дати за, примерно, НВО или ДЗИ... за другите не знам как се е процедирало. Ама на ДЗИ със сигурност са пускали карантинни. В друга стая ли или нещо такова, ама все тая - явявали са се, присъствено, на място, същия ден.


В балообразуването за прием след 7ми клас влиза областният кръг на олимпиада, който миналата година си се проведе преди ДО.
Олимпиадите, които влизат в балообразуването са по: история, география, химия, физика и биология. За всяко от тях има резервен вариант: изпит по история в нгдек/състезанието на нпмг по останалите предмети.
По наредба може и по други предмети, за които няма нво, но май такъв случай не се е случвало да има. Не зная какво е положението в градовете извън София.


Хах... че това означава, че за кандидатстване се вземат резултати, получени преди или до февруари... когато е минат половината материал кажи-речи. Не го очаквах, предполагах, че са някъде май... или поне края на април. Благодаря! Това беше ценно да науча.
А състезанието на нпмг имаш ли идея по кое време се провежда?
Мерси!

# 560
  • Мнения: 21 455
5-6. юни 2021 година. Обикновено всички модули са в един ден.
Скрит текст:
И да гледаш къде и с какво се е кандидатствало тази година, няма гаранция, че следващата ще е същото.

# 561
  • Мнения: 19 294
Има ли дати за олимпиадите по биология и химия вече?
Къде може да се намерят примерни олимпиади за 7ми клас за общинския кръг?

# 562
  • Мнения: 6 925
Общинските кръгове си ги организират училищата (като изпитен материал и проверка). Датата също е избор на училището като има крайна дата, определена от МОН. Ето тук могат да се видят:
https://www.mon.bg/upload/23812/zap2134-olimpiadi-04092020.pdf

Може би в сайта Природни науки ако се превърти много назад може да има и общински кръгове, ако някога регламентите са били с общи теми и за общинските кръгове. Но това е само предположение. Най-добре е учителите по химия и биология от училището да дадат насоки.

# 563
  • Мнения: 19 294
Мария, много ти благодаря!

# 564
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 604
Здравейте, резултатите от кой кръг на олимпиадите по БЕЛ и математика за 7 клас, биха могли да се вземат при кандидатстване? И какво се включва в олимпиадата но БЕЛ за 7 кл. - тест и преразказ или нещо друго?

# 565
  • Мнения: 6 925
Здравейте, резултатите от кой кръг на олимпиадите по БЕЛ и математика за 7 клас, биха могли да се вземат при кандидатстване? И какво се включва в олимпиадата но БЕЛ за 7 кл. - тест и преразказ или нещо друго?
На първите 3 резултата от национален кръг (трети) присъждат по 100т. вместо резултата от нво.
Тест и олв е форматът на бел 7 клас.

Последна редакция: пт, 20 ное 2020, 17:35 от Maria 007

# 566
  • Мнения: 134
Здравейте!
Някай има ли информация дали и кога ще се проведе общинския кръг на олимпиадата по математика за 4 клас?
Благодаря!

# 567
  • Мнения: 7 110
Засега на 12ти декември.

# 568
  • Мнения: 23
http://ruo-sofia-grad.com/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B8%D0%BD%D1%81%D … 82%D0%B5%D0%BC-2/
Има малко инфо в темата :
"Математически турнири" стр. 33
Най-вероятно ще се отложи.
Аз се обадих в училището на дъщеря ми, нямат информация. Прочетох, че същото са казали и от МОН.
В линка има декларация за информирани съгласие, за всеки случай😉.

# 569

Общи условия

Активация на акаунт