Ученически олимпиади / Тема №2

  • 93 418
  • 755
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Учителката на дъщеря ми е казала, че резултатите от общинския кръг ще бъдат изнесени на 3 януари.

# 61
  • Майничка
  • Мнения: 12 580
На нашите са ги казали преди празниците, но черно на бяло нищо не съм видяла.

# 62
  • Мнения: 2 774
Класната ни им е казала резултатите.  Не се класира,  по принцип не ми е драма, но означава, че я закъсва с математиката. Може пък аз да съм в грешка, но миналата година общинският кръг беше много лесен, а после областният беше брадва и половина. Та и ако тази година е така - лесен общински, а той не може да се класира, значи работата не върви добре. Ще трябва да го подгоня да решава повече задачи, просто да не губи тренинг.

# 63
  • София
  • Мнения: 7 673
Класната ни им е казала резултатите.  Не се класира,  по принцип не ми е драма, но означава, че я закъсва с математиката. Може пък аз да съм в грешка, но миналата година общинският кръг беше много лесен, а после областният беше брадва и половина. Та и ако тази година е така - лесен общински, а той не може да се класира, значи работата не върви добре. Ще трябва да го подгоня да решава повече задачи, просто да не губи тренинг.
Не съм сравнявала с миналогодишния, но според излезлите досега резултати, областният кръг сега е бил по-труден /доста/. Гледах протоколи от миналата година с класирани примерно 30 от 32 деца. Сега, за сравнение, видях протокол с класирани 8 от 36. Останалите, които видях, са подобни. Задача 2 и 3 са по-скоро състезателни, отколкото от учебния материал.

# 64
  • София
  • Мнения: 2 768
Класната ни им е казала резултатите.  Не се класира,  по принцип не ми е драма, но означава, че я закъсва с математиката. Може пък аз да съм в грешка, но миналата година общинският кръг беше много лесен, а после областният беше брадва и половина. Та и ако тази година е така - лесен общински, а той не може да се класира, значи работата не върви добре. Ще трябва да го подгоня да решава повече задачи, просто да не губи тренинг.
Не съм сравнявала с миналогодишния, но според излезлите досега резултати, областният кръг сега е бил по-труден /доста/. Гледах протоколи от миналата година с класирани примерно 30 от 32 деца. Сега, за сравнение, видях протокол с класирани 8 от 36. Останалите, които видях, са подобни. Задача 2 и 3 са по-скоро състезателни, отколкото от учебния материал.
Предполагам визираш общинския кръг, тъй като областния тази година още не е минал. За 4 клас ли сравняваш резултатите от тази и миналата година?

# 65
  • София
  • Мнения: 7 673
Класната ни им е казала резултатите.  Не се класира,  по принцип не ми е драма, но означава, че я закъсва с математиката. Може пък аз да съм в грешка, но миналата година общинският кръг беше много лесен, а после областният беше брадва и половина. Та и ако тази година е така - лесен общински, а той не може да се класира, значи работата не върви добре. Ще трябва да го подгоня да решава повече задачи, просто да не губи тренинг.
Не съм сравнявала с миналогодишния, но според излезлите досега резултати, областният кръг сега е бил по-труден /доста/. Гледах протоколи от миналата година с класирани примерно 30 от 32 деца. Сега, за сравнение, видях протокол с класирани 8 от 36. Останалите, които видях, са подобни. Задача 2 и 3 са по-скоро състезателни, отколкото от учебния материал.
Предполагам визираш общинския кръг, тъй като областния тази година още не е минал. За 4 клас ли сравняваш резултатите от тази и миналата година?
Да, за общинския става дума във връзка с горния пост. Моя грешка. За четвърти клас гледам, да.

# 66
  • София
  • Мнения: 2 768
Ирина, благодаря за отговора. А кое училище е изкарало вече резултати? (Може и на лични). Питам, защото ми се струва, че децата ни са в едно училище, а моя казва, че още няма изнесени резултати, да не скатава нещо 👹

# 67
  • Мнения: 2 774
Не съм виждала задачите. Нали новата мода е общинският кръг да се съставят задачите по места, а вече за областния са еднакви задачите за всички области, та грам идея нямам какво е било и какво е оплескал. Тази година е в 5-ти клас. Миналата година с 4-тия клас си направиха голяма гаргара с децата, заради приема в ПМГ-тата. Ще видя, госпожата по математика, при която ходеше един път в седмицата дали отново работи, че имаше сериозни лични проблеми и спряхме временно уроците.
В училище проблем с материала няма за сега, но те препускат от урок на урок, ще ми се да имам и друг страничен професионален поглед. И моите ангажименти се увеличиха и аз нямам много време да решаваме допълнително задачи. Ще трябва да намеря кога да се занимаваме, че ако нещо пропусне сега после в 7-ми клас ще е голяма мъка. Ходи на школа по аналитично програмиране към Телерик, има интереси към информатиката и математиката, но ако може да се скатава и мързелува ще го направи, а на мен не ми се иска за да го ръчкам. Да не говорим, че се е записал на олимпиада по какво ли не. По български сега се сеща да ми каже, че имал 26 точки, а за класиране му трябвали от 27 нагоре. Rolling Eyes
На сайта на РУО както винаги няма нищо публикувано.

# 68
  • Мнения: 39
По бълг.език още никъде май не саобявени резултатите ,ще си почакаме

# 69
  • Варна
  • Мнения: 6 871
И аз чакам за резултати от олимпиадата по български език за Варна. Ако някой открие такива моля да ги покаже тук. Hug

Весело посрещане на Новата Година ви желая! bouquet

# 70
  • Варна
  • Мнения: 2 442
И аз чакам за резултати от олимпиадата по български език за Варна. Ако някой открие такива моля да ги покаже тук. Hug

Весело посрещане на Новата Година ви желая! bouquet

Флаш, понеже сме от едно училище, учителите по Бел казаха резултатите още седмица преди Коледа. Синът ми е класиран и беше много доволен, защото според него 8, 9 и 10 клас са се състезавали с една изпитна тема.

# 71
  • Варна
  • Мнения: 6 871
Manzhelka, в едно са, да. Simple Smile Браво на твоя осмокласник!
Тя се е класирала за следващия кръг, още преди 2 седмици и бяха казали. Но без резултат, а ми се искаше да знам за колко точки е написала есето. Догодина иде ДЗИ и въпреки, че там няма да има 4 часа за писане ми се ще да видя сега какво е направила.
Ще звънна в инспектората утре да ги питам. Simple Smile

п.п. питали в клас за олимпиадата по английски и учителката им казала, че не било честно да се явяват на нея! ooooh!
Все по малко ги разбирам тези учители, добре, че приключва догодина.

Последна редакция: вт, 01 яну 2019, 14:08 от Flash*

# 72
  • Майничка
  • Мнения: 12 580
...п.п. питали в клас за олимпиадата по английски и учителката им казала, че не било честно да се явяват на нея! ooooh! ...

В смисъл? В горните класове обикновено е трудно да накараш ученик да се яви, тук пък ги отказват и то при положение, че класиране на национален кръг носи точки на училището и евентуално допълнително финансиране по програми... Shocked

# 73
  • София
  • Мнения: 9 110
Не стига, че нищо не учат в часовете по език в училище, а после не било честно са се явяват Anguished .

# 74
  • Варна
  • Мнения: 6 871
Не знам защо. Моята така или иначе постоянно е в спор с учителките си по английски в училище от 6ти клас та до днес. Все им намира грешки, казва им ги, спори и те не са доволни естествено. АЕ им е втори, може би затова, не знам, не ми казва. Не се е записала в крайна сметка, не и била приоритет и щяла да ходи в някакъв кучешки приют този ден.

Общи условия

Активация на акаунт