Ученически олимпиади / Тема №2

  • 93 715
  • 755
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 357
http://sou73.bg/2022/01/20/phisicsolimpiada/
Те са координатори за София и за областните. Мисля, че и м.г бяха същите.

# 736
  • Мнения: 6 926
Валя, точно за областните пише координаторите. Да, същите са, поне химията от 2 години е все в 23-то.

# 737
  • Мнения: 7 160
Гледам темата...50-та стр.
Гледам автора..аз. Sweat Smile
Но предвид, че не се вълнувам(е) от олимпиади, моля, нека някой публикува нова такава.

# 738
  • Мнения: 9 706
Много благодаря, Windekind! Flowers Hibiscus

За нищо. На сайта има и файл с програмата на школите за е група. Там ще се ориетирате какво трябва да знае.

# 739
  • Мнения: 412
Какви теми се включват в областния кръг на олимпиадата по география за 7 кл.?

# 740
# 741
  • Мнения: 2 114
Там пише за националните кръгове. А областните?

Валя, по-горе посочих линкове, ето отново.
Скрит текст:

Физика
Химия
Биология

И след всичкото това търсене на разпиляна информация, защо не е събрана на едно място? Пореден абсурд. Дори учителите трудно намират каквото им трябва.

# 742
  • София
  • Мнения: 8 283
Защо да им е трудно на учителите ?! Не съм учител и не съм се затруднявала с намиране на информацията, която ми трябваше
Скрит текст:
покрай две деца съм се интересувала от 6 различни предмета, в т.ч. от всички природни науки, и съответно всяка година 4-5 областни кръга.
На сайта на РУО София се публикуват документите за всички състезания/олимпиади...., а на природнинауки има допълнителна информация само за природните науки (като има и тази от РУО-Сф, но това е нормално, предвид кой поддържа сайта). Минус е, че информацията е за определен брой години назад, т.е. като се актуализира с нова година, изчезва най-старата

# 743
  • Мнения: 2 114
И на трето място - сайтът на МОН са датите и часовете за областните олимпиади.
На мен учител ми сподели, че не намира нужната информация. Явно не търси качествено.

# 744
  • София
  • Мнения: 8 283
И на трето място - сайтът на МОН са датите и часовете за областните олимпиади.
На мен учител ми сподели, че не намира нужната информация. Явно не търси качествено.

Явно.
Тази година поради по-малко изучавани предмети ме интересува само Биологията. Участникът, е на възраст сам да се оправя, така че не ми се е налагало да търся инфо, но току що погледнах природни науки и още от ноември месец е публикуван часа на областния кръг.

# 745
  • София
  • Мнения: 1 878
Здравейте! Искам да попитам дали някой е запознат със следното - нужно ли е учениците, допуснати до областен кръг на олимпиадата по математика, да попълват декларация за съгласие за тестване специално за това  или подадената вече в училище декларация/като условие за ПО/ е достатъчна. Изхождам от този текст :

Последна редакция: вт, 01 фев 2022, 00:28 от beb4o_fb

# 746
  • Мнения: 357
Здравейте! Искам да попитам дали някой е запознат със следното - нужно ли е учениците, допуснати до областен кръг на олимпиадата по математика, да попълват декларация за съгласие за тестване специално за това  или подадената вече в училище декларация/като условие за ПО/ е достатъчна. Изхождам от този текст :



При нас искаха такава декларация за олимпидатите и тя беше задължителна за първи кръг. Така с тази за информирано съгласие от децата искаха да носят две декларации. Всяка от тях важи за всички следващи кръгове.

# 747
  • София
  • Мнения: 1 878
MamaMM, много благодаря за информацията Flowers Hibiscus Бях забравила, че подадохме такава декларация.

# 748
  • София
  • Мнения: 17 592
Здравейте! Искам да попитам дали някой е запознат със следното - нужно ли е учениците, допуснати до областен кръг на олимпиадата по математика, да попълват декларация за съгласие за тестване специално за това  или подадената вече в училище декларация/като условие за ПО/ е достатъчна. Изхождам от този текст :



При нас искаха такава декларация за олимпидатите и тя беше задължителна за първи кръг. Така с тази за информирано съгласие от децата искаха да носят две декларации. Всяка от тях важи за всички следващи кръгове.

Спомням си, че подписвах както винаги за снимки, за разпространяване на снимков материал... не помня да съм подписвала за тестове и не мисля, че са го тествали. Сега какво - задължена съм да се съгласявам с тестове ли, това е абсурдно, никъде няма такова изискване... добре де, май има при пресичане на граница, не знам, не съм излизала от държавата в пандемия, но все едно - другаде задължителен тест май няма... Детето е ваксинирано.
Моля, откъде е конкретно цитирания тест да погледна?
Благодаря!

# 749
  • Мнения: 6 926
Ваксинираните деца имат ЗС и не ги тестват. Тях ги викат 30 минути по-късно. Текстът е от писмо на РУО-София.

Общи условия

Активация на акаунт