Падат есенни листа, а МАЙчетата радват мама с тупкащи сърца!

  • 27 644
  • 720
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 164
https:// И аз понякога имам дооста силни болки, затова си взех месец болничен. Надявам се да отминат, защото, разбира се и мен ме притесняват, когато се проявяват. Понякога са придърпвания (по-често в ляво), но понякога са си постоянни и силни. Май не сме единствени, дано е нормално

# 271
  • Мнения: 57
Здравейте, момичета. Днес минах на ФМ, видяхме тупкащото сърчице, бебчо махаше с ръчички😊Казаха, че всичко е нормално , взеха ми кръв и чакаме резултати до 2 седмици за БХС. В Англия се чака повече😊С термин 6 май ми казаха, не 7 , таткото се усмихна до уши(все пак се казва Георги). И 7 май е хубава дата понеже сключихме църковен брак през 2016г.

# 272
  • Мнения: 78
Здравейте, момичета. Днес минах на ФМ, видяхме тупкащото сърчице, бебчо махаше с ръчички😊Казаха, че всичко е нормално , взеха ми кръв и чакаме резултати до 2 седмици за БХС. В Англия се чака повече😊С термин 6 май ми казаха, не 7 , таткото се усмихна до уши(все пак се казва Георги). И 7 май е хубава дата понеже сключихме църковен брак през 2016г.
Snezhana, честито за добрите резултати!😊 Аз отдавна ги бъзикам моите мъже вкъщи, че може да имаме подарък по Гергьовден. И сина ми, и мъжът ми се казват Георги и на този празник вкъщи става малка сватба. Забавното при нас е, че родих нормално сина ми на Илинден, аз се казвам Илияна и всеки ме питаше защо не съм го кръстила с името, с което бил дошъл. Ще е парадокс сега да родя, но на Гергьовден и да го кръстя на себе си. 😁😁Момичета, аз днес хич не съм във форма също. След като хапнах малко на обяд така лошо ми стана, все едно нещо ме скърши. И аз често имам болки, които оприличавам на менструални и много се шашкам. Лягам в такива моменти и си пия но-шпато 3 по 2 от известно време даже се чудя да го намаля, че да не свиквам на тази максимална доза.
Оф, хванала ме е някаква летаргия....отпуснала съм се като медуза. Не се харесвам такава. Смятам да се преведа в човешки вид...да се гримирам, малко косата да наглася, че като някоя самодива се нося вкъщи и само глупости са ми в главата! 😕

# 273
  • Мнения: 164
Момичета, понеже вече обсъдихме всички стандартни симптоми, които и аз притежавам, се сетих да ви попитам, вие имате ли световъртеж? Аз всеки път, когато стана от леглото, се нуждая от едни 20тина секунди, в които стоя с наведена глава, докато се оправя.. Иначе ще падна и после съм добре

# 274
  • София
  • Мнения: 4 011
Имах в началото още. Изчезна към 5 седмица.

# 275
  • Мнения: 845
Аз имам световъртеж и то от скоро. Отвреме на време ми става така все едно ми пада кръвното и ми се завива свят, и ме обливат топли вълни. Бързо ми отшумява.

# 276
  • Мнения: 518
Аз често имам световъртеж, даже в някои дни по цял ден ми се вие свят... но при мен е от кръвното или е много ниско или събирам двете граници. Даже много често ми причернява както си стоя седнала на дивана. Много е неприятно...

# 277
  • Мнения: 529
Още от самото начало до ден днешен имам световъртеж ,особено сутрин и някой дни по цял ден ме държи. Аз моето предполагам е от кръвното,винаги съм била с ниско кръвно,а сега по време на бременността знам ,че и по ниско става. Наливам се с вода и айрян в повечето случаи ,но май не винаги има ефект.

# 278
  • Мнения: 2 050
Здравейте Simple Smile
Утре съм на преглед. Мисля, че съм в 9-та седмица. Чудя се дали да казвам на работа. Днес ме изнервиха. Прегледът ми е от 15 часа и много трудно се сменя час при моята гинеколожка. Не стига , че утре съм със страшно много часове, но имаме и съвет от 14 часа. Та помолих да ме освободят от съвета. Отговора беше "Имаш си задължения. Ще си смениш часа ! Ако всички тръгнат да се извиняват като теб, какво ще стане?" Обясних, че ми се налага и не е прищявка. Е....продължава да мрънка тоя човек !!! Сякаш работата е най-важното нещо на света ! И то съвет  на който няма кой знае колко важни решения. Никой не гледа, когато се тътриш болен, защото няма кой да те замести !  На мен ми се иска да постъпя човешки и да уведомя по-рано за да си намерят подходящ човек. Кой знае как ще реагират като изтърся новината. Не очаквам нищо добро.

# 279
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 654
Вземи си бележка от АГ-то като се регистрираш. Длъжни са по закон да те освобождават за прегледите, след като ги уведомиш с документ за състоянието си. Много неприятно за прегледа. Не може ли да кажеш, че си се почувствала зле и да си вземеш от личната ден? Понякога колкото и да искаш да си човечен, пак не срещаш разбиране за съжаление. И наблюденията ми са, че масово в БГ работодателите изпитват ужас от бременни служителки (чак неудобно да се чувстваш).

# 280
  • Мнения: 508
Lolita1213, в подобно положение съм. Искам да съм коректна, но в един момент ще им кажа чао. Гледай си здравето и бебето. Само това е важно.

# 281
  • Мнения: 2 050
Момичета, то ясно - бебето и здравето са най-важни. Въпросът е в глупостта на работодателите ! И първия път и сега. Сякаш си направил престъпление ! Егати държавата и манталитета ! Имало ниска раждаемост ! Ами как да е висока, ако сме заплашени от загуба на работните си места ? Това масово, навсякъде.

# 282
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 654
Бизнесът от всякъде е настроен анти-майчински. Не съм чула позната, която да е била спокойна как ще го приеме работодателят ѝ. Имам привилегията да работя в голяма фирма, която е ок с това, тъй като не е с българска централа и се спазват  "привилегиите" за майките. За жалост обаче управата на местно ниво те кара да се чувстваш като престъпник. И да кажа, че прекия ми началник е жена, но за нея ако може да не се забременява е най-добре. Имало е приказки 100%, затова живи и здрави ще си стоя в къщи. Още като споменах и се започна нарочно да ме пишат по-често да правя отчетите, които те забавят след работно време. Така беше и с предната бременност.


Сега бизнесът искал да отпадне и платения отпуск за майките. А днес чувам, че заставали зад Валери Симеонов, против майките на деца с увреждания.

# 283
  • Мнения: 78
Здравейте Simple Smile
Утре съм на преглед. Мисля, че съм в 9-та седмица. Чудя се дали да казвам на работа. Днес ме изнервиха. Прегледът ми е от 15 часа и много трудно се сменя час при моята гинеколожка. Не стига , че утре съм със страшно много часове, но имаме и съвет от 14 часа. Та помолих да ме освободят от съвета. Отговора беше "Имаш си задължения. Ще си смениш часа ! Ако всички тръгнат да се извиняват като теб, какво ще стане?" Обясних, че ми се налага и не е прищявка. Е....продължава да мрънка тоя човек !!! Сякаш работата е най-важното нещо на света ! И то съвет  на който няма кой знае колко важни решения. Никой не гледа, когато се тътриш болен, защото няма кой да те замести !  На мен ми се иска да постъпя човешки и да уведомя по-рано за да си намерят подходящ човек. Кой знае как ще реагират като изтърся новината. Не очаквам нищо добро.
Lolita, какво е това отношение за Бога?! Потресена съм! Може ли с такова неразбиране да се подхожда към убедена съм съвестен служител! Хем си обяснила, че е наложително и не отиваш на кафе! Според мен те наистина не те заслужават...на твое място срочно бих се регистрирала или пък, ако е рано за регистрация, си вземам болничен от личната докато стане ред за регистрация в ЖК и да духат супата! Аз съм на принципа каквото почукало, такова се обадило! Има много минуси на моето работно място, но и плюсовете не са никак малко. Знаем си отпуск, болничен, осигуровки, ДМС, а бременните са спокойни, че каквото са си заработили, това ще си вземат, никой няма да ги ощети. Ако в работно време се наложи да отидеш на доктор, никой няма да ти се тръшне, най-мнмного да си отработиш. И така трябва да е навсякъде, но за жалост много некоректни и неблагодарни работодатели има!Мисли за себе си и бебчо! Да се спасяват!😍

# 284
  • Мнения: 2 050
Ако не ми пукаше за децата щях, Солейче.
Имам един прекрасен клас на който му предстои бал. Отделно деца, които разчитат на мен за матурата. Пусто учителско сърце !Стане ли нетърпимо ще изляза в болничен. Просто исках да постъпя коректно и да си ходя на работа докато се чувствам добре. Гадното в тази работа е, че никой от ръководството не оценя труда ти. Мен удовлетворение ми носят само децата и факта, че ме чакат с нетърпение пред кабинета. Гаранция, че такива романтични даскалици са на изчезване.

Общи условия

Активация на акаунт