Падат есенни листа, а МАЙчетата радват мама с тупкащи сърца!

  • 27 593
  • 720
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 8
Ауу колко се радвам, че сте приключили с гаденето, аз още се мъча близо 13 седм. съм и вече нямам надежда, че ще спре. Стана ми любопитно, защо плащате х 30 лв за болничен, това го чувам за 3 път. На мен не ми струва нищо, само нося картона, подписват се 3 лекари, които съставят въпросното ЛКК и толкоз. Не ми взимат потребителски такси, нищо, за всичко ми казват - бременните са освободени от такси.

# 691
  • Мнения: 2 824
Aз не смея да се похваля, но и на мен ми се върна апетита, от вчера или онзиден - оглеждам се стабилно за храна, и вече не ми се гади толкова и след всяка хапка не се чувствам сякаш съм изяла гюле. Най-накрая Simple Smile аз съм толкова лакома по принцип, че за мен беше супер невероятно просто да не ми се яде или да ям съвсем малко.
Но днес имам някакви леки странни болки ниско в дясно и ми е малко притеснено. Надявам се да не е нищо страшно, утре съм на ФМ и съм се спекла яко.

# 692
  • Мнения: 609
Ох блазе тии!! И аз чакам с нетърпение да ми дойде нормалния апетит, да ям свястни неща, не само тесто да се надувам, но за жалост само и основно кроасани ме спасяват за момента. Сутрин и вечер е голям зор, не ме пропуска, а през деня гадене почти постояно. Чакам и аз да отмине.... Нали уж с оформяне на плацентата поотминават неразположенията... Нещо се бави Frowning1

Boy84
лекаря ти да не те води в болница и затова да не плащаш? Иначе се взима такса, защото си е услуга все пак. Цените варират, аз плащам 25лв, в Селена в Пловдив е 80лв., а в Торакс и Пълмед по 30лв. Тези, които не взимат пари обиновено работят и в болница и вписват, че си лежала 3 дни за да не ти взимат такса.

# 693
  • Мнения: 1 071
Момичета, как сте с кръвната захар? Нещо се филмирах.. преди да забременея си пуснах ПКК и кръвната захар беше 5.1. Но напоследък ям много ориз, сладичко от време на време, доста портокали.. другата седмица пускам изследване и ще видя.

# 694
  • Мнения: 620
На мен по-рано ми се наложи да взема болничен над 30 дена, бях при обикновена лекарка в ДКЦ, тя не работи в болница и не е на частно. Тогава не заплатих нищо. Обаче после ми се наложи да взема болничен от частна клиника и там в болничния се заплащаше по 25 лв. Според мен има значение дали е частен МЦ, там комисиите са платени, или е някъде "държавно", където е безплатно.

# 695
  • Мнения: 609
Моята беше 5.6 преди месец като пусках изследванията, но бях яла бисквита 2ч преди това, просто нямаше иначе как да отида до лабораторията. Лекаря ми каза, че е много, до 5.1 при бременност разрешава, но не му казах, че съм прегрешила... Каза ми да намаля сладкото и въглехидратите, а аз дори не ядях тогава толкова сладко, колкото тесто повече. Но като всичко друго връщам... Сега чакам да спре сутрешното повръщане за да ида да си пусна наново. С миналата бременност за няколко месеца живях в чужбина и там ядях каквото ми душа иска, един месец качих 5кг и казаха, че трябва много сериозно да преосмисля храненето, да не си докарам диабет. Явно и многото кг са показател, незнам дали ми я мериха, но може би да, просто не ми казваха никакви резултати от изследвания. Около 20 седмица беше това.

# 696
  • Мнения: 2 824
Moята от 5 и малко през лятото, беше паднала под 4 преди 2 седмици. Ендокриноложката каза, че е нормално - бебето тегли към себе си. Но е хубаво да проверявате през известно време, ако имате склонност от повишаване или фамилна обремененост.

# 697
  • Мнения: 299
Привет🌸 За захарта, моята е 3.9, чудех се нормално ли е, не е ли😁 Но моята аг ми каза, че ако има нещо притеснително в резултатите ще ми се обади... - е, не ми е звъняла, та вече съм спокойна.

Относно болничните, аз също плащам.. по 15лв в Щерев.

# 698
  • Мнения: 574
Поповод неразположенията на бременността - много детайлно осведомявам всичките си нераждали приятелки за лицето на истинската бременност. Не да им обяснявам колко магическо време е било. Хич не ми беше приказно нито първия път, нито вторият. А първият път като забременях така ме болеше корема, че помислих, че имам някакъв страшен проблем. После като казах на вече родилите приятелки: Ами, да, така е, боли в началото.
А не можахте ли да ми кажете, вместо да ме сапунисвате тука с безценните моменти на бременността. Joy За това аз казвам на всички да са наясно какво ги чака.
Иначе с първото дете казахме още от 5-та седмица. А с настоящето в 8ма седмица. Просто нямаше как. В 4-та седмица ме изпънаха да бера малко грозде и аз отидох само и само да не кажа, че съм бременна на майка ми и баба ми. Grinning После се опитаха да ме прикоткат в два ремонта. И викам чакай да казвам, за да се съобразяват всички, че не могат вече да разчитат на мен. Освен това така хората знаят да не пушат край теб и тн.
И аз съм чувала и има познати, които са губили бебето в много напреднала бременност, даже и в 9и месец. Обаче да не казвам до 9месец ли? Също така обявих на всички предварително датата на предното секцио. Смятам и с това така да направя.
В крайна сметка е въпрос на комфорт. Разбирам защо момичетата с предишните неуспехи са плахи. И аз бих си мълчала.

# 699
  • Мнения: 508
Поповод неразположенията на бременността - много детайлно осведомявам всичките си нераждали приятелки за лицето на истинската бременност. Не да им обяснявам колко магическо време е било.
Е, аз съжалявам, че не съм имала приятелка като теб. Всеки си мълчи все едно всичко е прекрасно. И всичките реклами, и списания бременните едни усмихнати, безгрижни.
Щях да съм с различна нагласа, ако знаех, и с различни очаквания, в последствие по-малко разочарования и страх.

# 700
  • Мнения: 1 071
Хаха да, повечето се чувстваме зле и сме обзети от паранои и безпокойство. Болки, неразположения, намалена работоспособност. В крайна сметка изграждаме нов организъм.
Днес усещам бебето почти цял ден.

# 701
  • София
  • Мнения: 117
Момичета,

Едно генерално запитване към всички бременни.

Преди години се занимавах с мода и това така или иначе си ми остана страст. Виждам обаче, че модата за бременни е просто ужасяваща - няма класа, нежност, стил и фина материя.

Как би ви се видяла идеята, ако седна и понадраскам модели и евентуално след време и успешно одобрение пусна линия за бременни? 💙

# 702
  • Мнения: 299
Момичета,

Едно генерално запитване към всички бременни.

Преди години се занимавах с мода и това така или иначе си ми остана страст. Виждам обаче, че модата за бременни е просто ужасяваща - няма класа, нежност, стил и фина материя.

Как би ви се видяла идеята, ако седна и понадраскам модели и евентуално след време и успешно одобрение пусна линия за бременни? 💙

Аз предпочитам дрехи, които подчертават фигурата и коремчето. Не понасям мега широки дрехи. И забелязвам, че са все в едни такива цветове... скучни, студени.😁 Бях мениджър в магазин за дрехи с линия Мама и преобладаващите бяха сиви, кафяви и тн. Та бих носила и нещо цветно и слънчево:)🌸

# 703
  • София
  • Мнения: 4 010
Линията за бременни не е лоша идея. Но зависи, лично аз (а и доста около мен) не мисля да давам по 70-80 лева за дрехи, които ще нося няколко месеца. Просто приоритетите ми са малко по-различни. Не съм от тези дето не си знаят парите и за мен това е идиотски разход. По-скоро ме интересуват неща, които могат да са мултифункционални, като рокли, блузони, клинове и тн. , с които човек би се чувствал удобно и стилно и след това.

Последна редакция: чт, 08 ное 2018, 14:40 от ditmade

# 704
  • Мнения: 813
това е резултата ми от биохимичния скрининг не мога да разчета резултатите, някой може ли?

Общи условия

Активация на акаунт