Осми клас 2018/2019 - 3 шпрех & шпрах & мат

  • 83 986
  • 1 333
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 6 555
Bibi, още ме съм имала повод за бутилка! Joy
Пу-пу, да не чуе дяволът!
Ооо м.г. бях на р.с. 2.5 часа за целия випуск, на която обясняваха за кандидатстване: НВО след 7 клас, НВО след 10 клас, учебни програми, хорариуми... бутилка ми беше малко.

# 46
  • Мнения: 822
Lorenca, няма да се даваме, аз поне де...щот съм гърмян заек, тази паралелка я повтарям Simple Smile.
 И като повтаряща определено не намирам много смисъл в РС в гимназията, поне при нас седянката с чаша/бутилка не се получи, за разлика от РС в основното и прогимназиалното Simple Smile

# 47
  • София
  • Мнения: 18 679
Трябва ви повод за бутилка Rolling Eyes

Петица по немски. Така се е надул, че не мож' му стигна носа Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 48
  • София
  • Мнения: 11 982
Седянка след РС никога не ми се е получавала, а за информация и обсъждане на проблеми една Вайбър група върши чудесна работа. В Школото също има опция за създаване на група - има връзка с всички родители. Но в гимназията вече са много по-самостоятелни. Решават си проблемите сами.

# 49
  • Мнения: 21 455
Седенките, за които говори СлънчОвата, не са просто афтърпарти на няколко родители от дадена паралелка. Мултипаралелкови са. Поне в Прогресивното. Joy

# 50
  • София
  • Мнения: 11 982
Е за това вече завидях. Frowning1

# 51
  • София
  • Мнения: 7 053
Така е, Дидева! В основното се ограничавахме до паралелката. Сега сме космополтни. Joy Когато се окажеш в единомислие с приятни хора, и виното върви и лафа се ниже, кат огърлица Stuck Out Tongue Winking Eye.

Санака, аз не говоря за обсъждане на проблеми. Никъде другаде нямаше да науча, как се вози моето на ескалаторите на метрото, как пробва стоп-бутоните, къде се катери, откъде точно им минава траекторията на прибиране, кога се е возил отвън на трамвая или как се надбягва с него... Ей такива неща, хем се смееш, хем корема ти се свива и си викаш, само да е жив и здрав!

# 52
  • София
  • Мнения: 7 053
Белинда, сега да не му чупиш хатъра да се надува? Браво на момчето!

# 53
  • София
  • Мнения: 18 679
А, как ще му го чупя...От над 20 години семеен стаж все нещо съм понаучила за мъжкото его...Гладя го по косъма и припявам "ой, на мама!", и тъй!

# 54
  • София
  • Мнения: 11 982
Санака, аз не говоря за обсъждане на проблеми. Никъде другаде нямаше да науча, как се вози моето на ескалаторите на метрото, как пробва стоп-бутоните, къде се катери, откъде точно им минава траекторията на прибиране, кога се е возил отвън на трамвая или как се надбягва с него... Ей такива неща, хем се смееш, хем корема ти се свива и си викаш, само да е жив и здрав!

Слънчева, причината майка ми да е толкова запазена е, че не е имало откъде да ги научи тези неща. Joy

# 55
  • Мнения: 7 910
Ооо, разбрах защо щерката има отличен на есето! Роботът не трябва да бъде признат за човек, защото ще бъде ощетен, защото е великолепен, мозъкът му е съвършен и защото е безсмъртен. Когато си различен, това е дар и не трябва да се стремиш да се слееш с останалите..
Много се впечатлих, честно.

# 56
  • София
  • Мнения: 1 285
Така е, Дидева! В основното се ограничавахме до паралелката. Сега сме космополтни. Joy Когато се окажеш в единомислие с приятни хора, и виното върви и лафа се ниже, кат огърлица Stuck Out Tongue Winking Eye.

Санака, аз не говоря за обсъждане на проблеми. Никъде другаде нямаше да науча, как се вози моето на ескалаторите на метрото, как пробва стоп-бутоните, къде се катери, откъде точно им минава траекторията на прибиране, кога се е возил отвън на трамвая или как се надбягва с него... Ей такива неща, хем се смееш, хем корема ти се свива и си викаш, само да е жив и здрав!

Ооох, спомени... И охраната в метрото ги беше гонила, и мокри до кости се прибираха щото : "Знаеш ли колко е красиво в гората?" А в тая гора трамваи минават лии, не минават лиии...

Моята днес е поправяла петица по ... Физическо. Успяла е на 50 метра там за колкото трябва. Всички наред се били поправяли - натегачи.

Аз съм за РС в сегашния им вид. Изобщо не ме интересува само мнението за моето дете. Интересува ме колектива, облика на класа, който учителите усещат, като застанат пред тях. Децата ни са в трудна възраст. Минават през сложни ситуации. Трябва да се знаят нещата. Слънчева ще ме подкрепи, страшни неща се случват и има крещяща нужда от отговорно родителско присъствие.

# 57
  • София
  • Мнения: 18 679
Браво на детето, Ева! Hug

Съгласна съм с Яна за РС.

# 58
  • София
  • Мнения: 7 053
Подкрепям, естествено!
Аз и това имах предвид от части, под "важно инфо за децата".
Децата ни живеят в общност, за която е хубаво да знаем повече неща, от формалните! От опит!
Никой не е застрахован от лоши неща и ако се има и обменя инфо от кухнята на взаимоотношенията, много неща могат да се избегнат, предвидят...
Децата може да са големи и да решават сами проблемите в учението, но едни други проблеми, още са незрели да решат! Животът им не е само учене. В училище се сблъскват с човешки взаимоотношения и неочаквани други проблеми, които може и да ни споделят, но може и да не, а ако узнаем навреме, може и живот да спасим...

# 59
  • София
  • Мнения: 8 280
Мандаринка, честит двоен празник. Друго си е да си подариш подарък Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт