Информация за МБАЛ Надежда (на д-р Стаменов) - 15

  • 56 660
  • 752
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 1 121
Проследяването на бременност, не е по ЗК, а с предплатени пакети.
Раждането е 1950 лв., без значение нормално или секцио.

# 331
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Чудех се дали да пиша, исках директно на страницата на "Надежда", а не по форум, но не намерих форма за мнения там...
Искам да се оплача от д-р Белкин- засега неформално, защото не е станал реален проблем, но и меко казано съм недоволна от него.
Забелязах още при записване, че часовете му са през 10 минути, което ми се стори странно, но не там е проблемът.
При влизането му обясних, че съм за потвърждаване на бременност. Той ми каза да се съблека за гинекологичен преглед. Направих го и се учудих на спекулума- казах му, че по време на първата бременност не са ми правили така началните прегледи и малко се притеснявам и предпочитам само ехограф. Той изобщо не взе мнението ми предвид- трябвало да опипа шийката (защо??). И така, направи ми не особено приятен преглед със спекулум и опипване с ръка (при това му бях казала, че преди 3 месеца съм била на гинеколог и ми е правена цитонамазка- не е като да не се следя).
Слава Богу, освен дискомфорт, нямаше проблем от прегледа (но беше най-малкото излишен- потвърдиха ми други гинеколози).
Другото беше, че в 6 г.с. не видя ембрион. Намекна ми за кухо яйце и генетични аномалии и каза да ида след 2 седмици и  набързо ме отпрати (все пак трябваше всичко да се събере в 10 минути). Само 5 дена по-късно, при друг лекар, съвсем ясно се видя ембрион (при това с коремен ехограф, а Белкин гледаше с вагинален).

Разбирам, че не винаги се вижда всичко, не знам дали е до компетенция на лекар, че да го обвиня по тази точка. Но незачитането на мнението ми като пациент (в начална бременност) и излишният преглед не искам да подмина.

След този случай чух и други оплаквания към Белкин,но няма да предавам от трета ръка.

Мисълта ми е имайте едно наум и това "всички лекари в болницата са еднакво добри" малко ме притеснява. Все още мисля да раждам там, но определено не ми е толкова спокойно. Разчитам на опитните акушерки, ако всичко е наред.

надявам се ако някой от ръководството още чете, да започнат да следят лекарите си, техните практики и отношение.

# 332
  • Мнения: 1 501
За Белкин многократно е коментирано в темата, че е от лошите примери в Надежда. Включително аз съм имала личен опит с него и той беше една от главните причини да се откажа да раждам в Надежда, защото не исках той да се падне на смяна. При мен не видя, че имам двуплодна бременност, беше писал едноплодна... това е най-фрапиращото, но има и други неща, които ме разочароваха като отношение към мен, несериозност, прекалена заетост на лекарите, факта, че прегледа както пишете продължава 5 минути и т.н.

Чудех се дали да пиша, исках директно на страницата на "Надежда", а не по форум, но не намерих форма за мнения там...
Искам да се оплача от д-р Белкин- засега неформално, защото не е станал реален проблем, но и меко казано съм недоволна от него.
Забелязах още при записване, че часовете му са през 10 минути, което ми се стори странно, но не там е проблемът.
При влизането му обясних, че съм за потвърждаване на бременност. Той ми каза да се съблека за гинекологичен преглед. Направих го и се учудих на спекулума- казах му, че по време на първата бременност не са ми правили така началните прегледи и малко се притеснявам и предпочитам само ехограф. Той изобщо не взе мнението ми предвид- трябвало да опипа шийката (защо??). И така, направи ми не особено приятен преглед със спекулум и опипване с ръка (при това му бях казала, че преди 3 месеца съм била на гинеколог и ми е правена цитонамазка- не е като да не се следя).
Слава Богу, освен дискомфорт, нямаше проблем от прегледа (но беше най-малкото излишен- потвърдиха ми други гинеколози).
Другото беше, че в 6 г.с. не видя ембрион. Намекна ми за кухо яйце и генетични аномалии и каза да ида след 2 седмици и  набързо ме отпрати (все пак трябваше всичко да се събере в 10 минути). Само 5 дена по-късно, при друг лекар, съвсем ясно се видя ембрион (при това с коремен ехограф, а Белкин гледаше с вагинален).

Разбирам, че не винаги се вижда всичко, не знам дали е до компетенция на лекар, че да го обвиня по тази точка. Но незачитането на мнението ми като пациент (в начална бременност) и излишният преглед не искам да подмина.

След този случай чух и други оплаквания към Белкин,но няма да предавам от трета ръка.

Мисълта ми е имайте едно наум и това "всички лекари в болницата са еднакво добри" малко ме притеснява. Все още мисля да раждам там, но определено не ми е толкова спокойно. Разчитам на опитните акушерки, ако всичко е наред.

надявам се ако някой от ръководството още чете, да започнат да следят лекарите си, техните практики и отношение.


# 333
  • Мнения: 18 464
Има и доволни от д-р Белкин, например аз. Но не съм се следила при него (не се следих изобщо в Надежда), направих 2 прегледа при него в 8 и 9 месец. Нищо необичайно не мога да кажа за прегледите. Внимателен е, защото прегледът за разкритие не го усетих, а ми беше направо кошмарен спомен от предната бременност.

# 334
  • Мнения: 923
Аз също не съм се следяла при Белкин,но съм имала преглед при него и не мога да кажа нищо лошо,напротив.Във въпросната ситуация реагира много професионално и човешки,а дори не бях негова пациентка.
Относно стандартните гинекологични прегледи незнам от къде идва този мит ,че при  бременна жена не трябва да се прави стандартен преглед.Аз се водих рискова бременност (с ТАС серклаж)и са ме преглеждали стандартно,да по-рядко ,но е имало такива прегледи и то не 1.Мой приятелки,който не са се гледали в Надежда също са ги преглеждали стандартно.
Относно това какво се вижда на ехографа -плоден сак се вижда при стойности ЧХГ над 1000,ако имплантацията е била по-късна има много голяма вероятност да не се види нищо,въпреки г.с.При ранна бременност ЧХГ  нараства почти 2но на всеки 48ч.,така че за 5 дни е нормално да има разлика в ехогравската находка.
Не го защитавам по никакъв начин.Всяка жена трябва да намери нейния си гинеколог и да има доверие в него,ако това не се е случило,жената трябва да продължи да търси докато това не се случи.

# 335
  • Мнения: 1 501
2 седмици преди да бъда при Белкин правих ЧХГ тест в Надежда и резултата ми беше висок примерно 4000-5000 нещо подобно, не си спомням вече. Това беше в 6 г.с. Тоест аз съм отишла при него да кажем към 8 г.с. 2 седмици по-късно. Вече е било доста ясно си мисля да се види дали е двуплодна или едноплодна бременност. Тъй, че  в моя случай специално няма оправдание за това "недоглеждане".

# 336
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Относно стандартните гинекологични прегледи незнам от къде идва този мит ,че при  бременна жена не трябва да се прави стандартен преглед.Аз се водих рискова бременност (с ТАС серклаж)и са ме преглеждали стандартно,да по-рядко ,но е имало такива прегледи и то не 1.Мой приятелки,който не са се гледали в Надежда също са ги преглеждали стандартно.

Ами може би има случаи, в които е необходим такъв преглед, но при цялата първа бременност при мен не се е налагало. Както и не виждам защо ще се налага при здрава бременна в 6 г.с, която наскоро е била на гинеколог. Не казвам, че рискът е много голям, просто е излишно. И при нежелание на пациента може все пак да се съобразят, не е като да е на живот и смърт...

Ако беше само това, можеше и да замълча, но съчетанието с недоглеждането и бързината ми дойде в повече (пак казвам- трудно ми е да повярвам, че с вагинален не се вижда ембрион в 6 г.с., а няколко дни по-късно с коремен се вижда...има намесена компетентност).

# 337
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
И аз съм доволна от Беликин. Внимателен е и аз не усетих прегледа за разкритие. Не съм се следила при него, но по стечение на обстоятелствата и секциото ми беше при него. Нямам забележки.
Първичният ми преглед беше на друго място от лекар, на когото имам 100% доверие и също включваше стандартен преглед. По същия начин в 6 г.с. не се виждаше ясно ембрион с вагинален ехограф, изчакахме една седмица по спомен и вече се виждаше.

# 338
  • Мнения: 18 464
Между другото, ако графикът са го направили през 10 минути, вината не вярвам да е на лекаря. Според мен не те го определят това. Въпреки че и при двете ми бременности едва ли първичните прегледи са продължили много повече.

# 339
  • Мнения: 923
Между другото, ако графикът са го направили през 10 минути, вината не вярвам да е на лекаря. Според мен не те го определят това. Въпреки че и при двете ми бременности едва ли първичните прегледи са продължили много повече.
Факт.При репрудоктивните беше на 15 мин(сега незнам как е).Има хора на който и 2 часа няма да им стигнат.Че болницата се къса по шевовете,къса се,но пък и за това има много клиники и доктори.Всеки има право на избор.

# 340
  • Мнения: 923
Относно стандартните гинекологични прегледи незнам от къде идва този мит ,че при  бременна жена не трябва да се прави стандартен преглед.Аз се водих рискова бременност (с ТАС серклаж)и са ме преглеждали стандартно,да по-рядко ,но е имало такива прегледи и то не 1.Мой приятелки,който не са се гледали в Надежда също са ги преглеждали стандартно.

Ами може би има случаи, в които е необходим такъв преглед, но при цялата първа бременност при мен не се е налагало. Както и не виждам защо ще се налага при здрава бременна в 6 г.с, която наскоро е била на гинеколог. Не казвам, че рискът е много голям, просто е излишно. И при нежелание на пациента може все пак да се съобразят, не е като да е на живот и смърт...

Ако беше само това, можеше и да замълча, но съчетанието с недоглеждането и бързината ми дойде в повече (пак казвам- трудно ми е да повярвам, че с вагинален не се вижда ембрион в 6 г.с., а няколко дни по-късно с коремен се вижда...има намесена компетентност).

Не съм била на прегледа,найстина може да се е държал отвратително,но за ехогравските находки(независимо какви са)мога да поспоря много с теб.Първо зависи от апарата,после от доктора.Ще ти дам пример докато бях бременна имах и възел.(всичко правя в Надежда)в рамките на 1 с. са ме преглеждали на 3 ехографа(в ЖК,в репрудоктивните кабинети и при ФМ)на 3 места възела беше записан с различни размери.Всички сме наясно ,че миомен възел няма как да има 0,5-1см разлика за седмица нали?

# 341
  • Мнения: 6 541
Точно лекарят определя как да му записват часовете. Кръстев записваше дори по две за един и същи час.
В 6гс някои виждат пулсации, а какво остава за ембрион.
А ехографите в кабинетите за жк, репродуктивните и за фм, са различни, като най-добри, нови и модерни са в кабинетите за фм. Затова на трите места показват различно. 

# 342
  • Мнения: 33
Момичета, да ви попитам някоя от вас лекувала ли е раничка на шийката в Надежда? Аз имам от преди раждането и след като родих започна да ми създава проблеми. Говорихме с гинеколожката, при която ходя евентиално да я горим или там както се лекува, но трябваше да излязат резултати от микробиология и хпв тест. Тогава не я разпитах подробно, разбрах само че се прави в първите чисти дни след цикъл. Не мога да се свържа по телефона, за да попитам какво представлява горенето: с ток, лазер, лекарства...и каква е цената? В кабинета ли се прави?
Моля някой, който е запознат да ми пише. Благодаря предварително! 
 

# 343
  • София
  • Мнения: 2 628
Не съм правила в Надежда, но ако държите да е там по-добре минете и през Еленчев. Той е онколог- гинеколог.

# 344
  • Мнения: 156
Здравейте Момичета,
Имам един въпрос. На ЖК съм в Надежда. Как стои въпроса с болничните. От информация ли си го искам както обикновенно или от самата докторка, която ме леди?

Общи условия

Активация на акаунт