Информация за МБАЛ Надежда (на д-р Стаменов) - 15

  • 56 840
  • 752
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 234
Не знам доколко е за тук питането, но през този първи ден искахте ли да хранят бебчетата с адаптирано мляко? Много се чудя дали е такава драма да го хранят един ден, докато се съберем, ако съм със секцио. И доколко това ще повлияе на кърменето. Не ми се ще да плаче от глад за сутринта.

Зазу, аз родих моите близнаци нормално следобед, останаха при мен 3 часа след раждането, като през това време не съм ги слагала на гърда. След това ги взеха, мен ме свалиха в стаята, и ми ги дадоха чак в 22 часа, т.е. в 19 ч. са им дали АМ. Аз първо ги кърмех, после им давах и по малко АМ, като не винаги го пиеха. Кърмех ги 10 месеца съвсем успешно, накрая спрях, защото имаха по 6 зъба и започнаха много да хапят Grinning Така че АМ не пречи, аз исках да съм сигурна, че малките пиранки са сити Grinning

# 271
  • Мнения: 6 577
Моето кара на АМ или кърма от шише седмица, защото беше на системи там и не ми даваха да го кърмя. После още две седмици беше на смесено хранене, даже повече с АМ. Докато не се амбицирах и не подходих по сериозно към кърменето. Изобщо не е имало проблем да мине от шише към гърда, дори по-късно забрави как се пие от шише.

# 272
  • Мнения: 192
Момичета, на сайта на болницата в списъка за родилно пише да се носи нотариално заверено пълномощно от таткото(ние нямаме брак), но как да попълни такава декларация, нали трябва и името на детето да е написано. Мисълта ми е има ли как предварително да се направи такава декларация?

Никой не може да те задължи да носиш такъв документ предварително. То дори никой не може да задължи изобщо бащата да припознава детето. Това е лично решение. В този смисъл, си е ваша работа дали декларацията ще бъде подготвена предварително или като се роди детето.
Не  не, въпроса не е дали ме задължават. Питах понеже не сме от София и ако може предварително да се подготви, но преди да се роди детето наистина няма как. Благодаря ви.
Аз родих с индукция на 05.04.18, а ме приеха ден по-рано в болницата. Жената, която се занимава с тези декларации, дойде на 5ти сутринта и ме помоли, ако ни е възможно, ММ да донесе нотариално заверената декларация същия ден, защото точно тогава бяха Великденските празници и това и беше последния работен ден и за да не се налага да се разкарваме след празниците пак до болницата, а и да не се бави акта за раждане. И така ММ припозна бебка още преди да се е родила хаха. Само че ние отдавна бяхме решили как ще се казва и това не беше проблем 😊

# 273
  • Мнения: 30
Сестра ми роди януари 2016 документа го направиха декември.
Момичета, на сайта на болницата в списъка за родилно пише да се носи нотариално заверено пълномощно от таткото(ние нямаме брак), но как да попълни такава декларация, нали трябва и името на детето да е написано. Мисълта ми е има ли как предварително да се направи такава декларация?

Никой не може да те задължи да носиш такъв документ предварително. То дори никой не може да задължи изобщо бащата да припознава детето. Това е лично решение. В този смисъл, си е ваша работа дали декларацията ще бъде подготвена предварително или като се роди детето.
Не  не, въпроса не е дали ме задължават. Питах понеже не сме от София и ако може предварително да се подготви, но преди да се роди детето наистина няма как. Благодаря ви.

# 274
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 888
По принцип е напълно в реда на нещата да се припознае заченато, но все още неродено дете. Според мен това е и по-правилния вариант, защото.. да не сме черногледи, ама всичко се случва.

# 275
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 888
Само по телефона мога да откажа запазен час нали, онлайн няма опция? Че имам час за профилактичен след секциото и по принцип, ама ми дойде точно навреме Confused

# 276
  • Мнения: 744
Може ли да попитам някой от скоро родилите дали си спомняте каква марка безконтактен термометър за бебетата ползват в Надежда. Имам предвид тези, които са като пистолет и измерват за секунда. Благодаря ако някой помни и сподели!

# 277
  • Мнения: 9
Здравейте,

Бихте ли ми препоръчали лекар, който да следи рискови бременности в надежда?
Харесвам д-р Христов, но за съжаление разбрах, че не води жк.

# 278
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз бях при Личева и мога да кажа само хубави неща за нея, но определено не е в час с тромбофилията. Зависи с какво си рискова.

# 279
  • Мнения: 9
Аз бях при Личева и мога да кажа само хубави неща за нея, но определено не е в час с тромбофилията. Зависи с какво си рискова.
С риск от високо кръвно и гестационен диабет, както и малко проблеми с шийката, но там мисля Христов да ги следи.

# 280
  • София
  • Мнения: 23 214
с риск от високо кръвно и гд не е ли по-добре да се посещава кардиолог и ендокринолог?
аз се следях при д-р михова някога си и тя си ме препращаше към съответните лекари.
пък и да се разчита на гинеколог за странични неща май не е много сигурно  Rolling Eyes

# 281
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Абсолютно подкрепям Бамба - трябва си постоянно наблюдение и от ендокринолог и кардиолог. Не рискувайте със следене само от АГ, независимо колко добър лекар е. В клиниката преди консултираше доц. Христова (кардиолог), чувам добри отзиви за д-р Хедер (ендокринолог).

# 282
  • Мнения: 17
Здравейте, момичета Simple Smile
Изчетох доста неща... в 34 г.с. съм и ми предстои раждане, като в болница Надежда ходя при доктор Даниел Георгиев. Притеснена съм понеже имам лека бременност, но на последния преглед ми каза, че се налага секцио поради това, че детето върви доста едро 2900гр. 33гс.+3... чудя се какво да правя... за 24 дни от 30 гс. е качило 1 кг. Някак си ми е първа бременност и се бях настроила за нормално раждане с усмивка...

# 283
  • Мнения: 16 897
Друга предпоставка няма ли за секциото?
Медицинска имам предвид.

# 284
  • Мнения: 17
Не, бебето е главично, водите са в норма, плацентата е ок...

Общи условия

Активация на акаунт