НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене част, 125

  • 45 445
  • 764
  •   1
Отговори
# 60
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Този ли е Магнерот-а?
https://apteka.framar.bg/13002297/магнерот-табл-50

Жаки,мерси!

Няма му я картинката, но по съдържание е същия. Купих и аз 50 хапчета, но следващият път ще взема опаковката от 100.
Жаки, на мен менюто ти много ми харесва. Споделяй по-често, ще ми е полезно. Не ядеш много, все пак това е храна за цял ден. И моят ММ казва, че ям повече от него, ама той не си брои филиите хляб, вафличките, кока-колата по литър на ден и слънчогледовите семки.
Днес следобед си направих сандвич от таханов хляб с масло и гауда. Запечен и с шарена сол .... Това май ще е новата ми страст.

# 61
  • Мнения: 2 057
*Biskvitka*,  слагай по малко масло върху яйцето,  кашкавала,  филето.  Мазното засища,  ще те държи по-дълго време сита.  Нали сме мазни дами тук,  хапваме си мазнини и слабеем Grinning

# 62
# 63
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Благодаря ти, lu_lu Simple Smile Аз много обичам краве масло, обожавам аромата му, значи мога смело да си го ползвам на по-сухи месца.

# 64
  • Мнения: 13 167
И моят ММ казва, че ям повече от него, ама той не си брои филиите хляб, вафличките, кока-колата по литър на ден и слънчогледовите семки.
Днес следобед си направих сандвич от таханов хляб с масло и гауда. Запечен и с шарена сол .... Това май ще е новата ми страст.
Ще ме накарате да го пробвам тоя таханов хляб най-сетне Grinning
Като минах на такова хранене, въф ФБ групата с рецептите бяха полудели всички по такъв хляб, половината постове на ден бяха такива, та се заканих да го пробвам и аз... и така  и не се наканих. По принцип хлябът не ми липсва особено, че да му търся заместител, ама пък за разнообразие ще стане. Сандвич не звучи зле, от сума време не съм яла никакъв.
Аз пък се утрепах да ям зеле тая есен, много го обичам. Всеки божи ден, ама всеки, поне веднъж. Ако не е да съм сготвила зеле с някаква мръвка, значи зеле на салата, няма омръзване.
А това с неотчитането на неща като хляб и кока кола е често срещано, много хора не се замислят изобщо какво и колко нещо си добавят с тях. Парадокс си е, хем намилат че без хляб нямало начин да се наядат, гладни щели да останат, хем пък хляба изобщо не го броят за съществена храна, той си е добавка към нея Grinning

# 65
  • София
  • Мнения: 11 779
Абе умирам си за една памучена питка Joy

Тиквеник правих днес, добре стана

# 66
  • Мнения: 70
Здравейте.От известно време ви следя и чета, защото имам сериозни здравословни проблеми с гръбнака, имам и хипофункция с хашимото, баща ми и бабите ми са диабет2 и аз съм предразположена. Малко ми е трудно да асимилирам всичката информация, която е обратното на това, с което ни заливат, но колкото повече чета толкова повече виждам логиката.Та от утре и аз с вас.Искам да съм здрава и слаба и не на поседно място да бъда добър пример за децата си.

# 67
  • Мнения: 39 524
За утре и аз съм замислила тиквеника. Уж беше за днес, но забравих орехите.Утре смятам да се освиня и да почна седмицата на чисто.

# 68
  • Мнения: 13 167
Абе умирам си за една памучена питка Joy

Тиквеник правих днес, добре стана
Ще се пробва и тиквеникът явно.
А иначе вкусът ми явно се е изменил доста. Наскоро бях навън с приятели, единият поръча огромна пърленка, правят ги като пица тънки и в пещта, та след голямо врънкане опитах едно парче (мислят ме хората, зер гладна да не остана като не ям тесто Grinning ). Ами, преди ми бяха много вкусни, сега откровено им казах че кашкавала отгоре му е единственото хубаво на това нещо, тестото не можа да ме израдва хич. Направо се разочаровах, очаквах по-вкусно да ми е.

# 69
  • Мнения: 13 012
За утре и аз съм замислила тиквеника. Уж беше за днес, но забравих орехите.Утре смятам да се освиня и да почна седмицата на чисто.

Маро, къв тиквеник а? Режимен ли измисли и аз искам❤🐷🤪🤪

# 70
  • Мнения: 87
Днес си спретнах карфиол, пържен в масло. Относно магнезия - важно е да се знае, че той, колкото е ок., извежда желязото от от организма. И наистина трябва да се пие по лекарско предписание. Въпреки, че най-ефективно се усвоява през кожата, на мен джипито ми написа рецепта за Магнерот  на хапчета, по схема. Първите два месеца по две на ден, после по едно. И поне два месеца почивка след шестия месец.

# 71
  • Мнения: X
С тестото и аз съм така. Чак се чудя какво съм му обичала преди... Сега, като опитам, ми е едно такова глетаво в устата, безвкусно, лепкаво...

# 72
  • Мнения: 2 057
Благодаря ти, lu_lu Simple Smile Аз много обичам краве масло, обожавам аромата му, значи мога смело да си го ползвам на по-сухи месца.

*Biskvitka*, извиням се,  но малко ще си корегирам съвета сега. Снощи попаднах на статия и стигнах до извода, че за засищане е по-добре да си добавяме кокосово масло, отколкото краве. Кокосовото масло съдържало MCT - Medium-chain Triglycerides (средно-верижни мастни киселини), по-добри са за отслабването, ето тук четох:

https://www.medicalnewstoday.com/articles/320251.php

Ето инфо и на бг:

https://www.bb-team.org/articles/4899_medium-chain-triglycerides-mcts

Така, че който пие "бронирано кафе" е по-добре с кокосово масло, отколкото с краве.

# 73
  • Мнения: 136
Момичета,в ЛИДЛ пуснаха кокосови стърготини отново.

# 74
  • Мнения: 2 250
Привет момичета,на режима съм от 2 седмици и съм 1 кг надолу от общо 7.Мисля,че съм на около 20 гр въгл. на ден и съм супер тонизирана,изчезна поддутия корем и задържането на вода,тренирам по 1 час 5 дни в седмицата...нищо от забранените не ми липсва,освен регулярната чаша ароматно червено вино/предполагам не съм единствената/.....та четох много и не спирам да се чудя кое му е толкова забраненото на 1 чаша вино ,при положение че е 2-3 гр въгл. ?Ще спре ли една чаша кетозата?Алкохолът ,макар и в мин. количества,знам,че първо той се ползва за гориво от организма и после всичко останало....ще ми бъде интересно да споделите вашите практики и мнения по въпроса,мерси  предварително и лек ден!

Общи условия

Активация на акаунт