НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене част, 125

  • 45 477
  • 764
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 11 784
За утре и аз съм замислила тиквеника. Уж беше за днес, но забравих орехите.Утре смятам да се освиня и да почна седмицата на чисто.

Маро, къв тиквеник а? Режимен ли измисли и аз искам❤🐷🤪🤪

Този дето го постнах  аз без фурми става добре, но тиквата ми е хубава, като онази  spaghetti squash е на конци се дели.

Аз с кокосовото масло съм с резерви, бях чела преди че влияе върху апетита, повишава го, когато пия кафе с масло не огладнявам, когатл пия кафе с кокосово масло огладнявам бързо.

# 76
  • Мнения: 39 680
Жаки, точно този на Мацето ще правя- с тиква, кокосови стърготини, може една кисела ябълка, яйца, масло....Бърка се и се пече. Демек нещо като пляска ще е. Иначе ако искаш по- истински тиквеник може да направиш тънки палачинки от бадемово брашно и в тях да завиеш плънката, за да изглежда като баница.

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 40 957
Да си в кетоза задължително ли е ?

# 78
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Да си в кетоза задължително ли е ?

Само ако лекуваш епилепсия или друго тежко състояние.

Тамън този е!

Натка, тахановият хляб е единственият режимен заместител на нещо, което ми допадна. Правила съм разните баници, милинки, фокачи, какво ли не, ами не са моето нещо. Режимните сладкиши ме разяждат и вече не правя, иначе тиквеника и на мен ми хареса. Предпочитам някой плод да изям. Едни бонбони правих през седмицата, много хубави, но ми стига толкова.



# 79
  • Мнения: 13 035
Жаки, точно този на Мацето ще правя- с тиква, кокосови стърготини, може една кисела ябълка, яйца, масло....Бърка се и се пече. Демек нещо като пляска ще е. Иначе ако искаш по- истински тиквеник може да направиш тънки палачинки от бадемово брашно и в тях да завиеш плънката, за да изглежда като баница.

Маре, за този бъркания имаме ли по точни пропорции и инструкции? Тиквата печена ли?
2- ри ден ми закъснява, яде ми се... И ще ям:)
Закусвам мус от тиква и лидълската извара и 1 л накисната чиа, много вкусно🐷

# 80
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Аз имам кокосово масло, но не ми е вкусно като кравето, особено ако трябва да го добавям към меса, кашкавал или нещо друго. Ползвам го ако трябва да си приготвя бъркани яйца например, но иначе ей така, от буркана, не мога да го ям Rolling Eyes

# 81
  • Мнения: 39 680
Жаки, всичко на око забърках аз- останало парче тиква, шепа орехи на едро, боцнах с вилица в буркана с кокосово масло и каквото падна от него, парче краве масло, кокосови стърготини, 3 яйца, канела, 1 зелена кисела ябълка(аз я изстисках и махнах малко от сладостта ѝ, но следващия път няма да го направя). От ябълката и канелата ухае прекрасно. Извинявам се за снимката.



# 82
  • Мнения: 85
С тестото и аз съм така. Чак се чудя какво съм му обичала преди... Сега, като опитам, ми е едно такова глетаво в устата, безвкусно, лепкаво...
Така, така....говорете ми, че съм такъв тестоман и сладкоман съм де.То и затова съм на този хал 92 оки и една камара болести.Ден първи върви добре.Ентусиазма ми е толкова голям, че и макароните, които правих за закуска на домочадието не ме съблазняват Grinning Да видим утре как ще е, но като ви чета се надъхвам.Щом някой е успял да се пребори значи и аз ще мога.Заредила съм хладилника с масло, яйца, риба и зеленчуци и аз съм човека Simple Smile

# 83
  • Мнения: X
Докато обсъждате готвенето, да се включа да попитам каква свинска мас да купя, от която сте доволни. Има ли някакви особености в избора- по-миризлива, по-неутрална..? От както съм на режима не съм готвила, само запичам. А и преди това не съм изполвала мас и трябва да видя в темата с рецептите, например за приготвяне на зеле, какво количество се слага.

# 84
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Не се спогодих аз със свинската мас. Мирише ми и то гадно. Готвя си със зехтин ( в Лидл има един за готвене, не е горчив, не е помаче).

# 85
  • Мнения: 39 680
Мас ползвам единствено от нещо, което съм готвила. Примерно пека кюфтета и в тавичката се е отделила от каймата. Или пека месо и си прибирам в бурканче мазнината.

# 86
  • Мнения: 13 574
С тестото и аз съм така. Чак се чудя какво съм му обичала преди... Сега, като опитам, ми е едно такова глетаво в устата, безвкусно, лепкаво...
Така, така....говорете ми, че съм такъв тестоман и сладкоман съм де.То и затова съм на този хал 92 оки и една камара болести.Ден първи върви добре.Ентусиазма ми е толкова голям, че и макароните, които правих за закуска на домочадието не ме съблазняват Grinning Да видим утре как ще е, но като ви чета се надъхвам.Щом някой е успял да се пребори значи и аз ще мога.Заредила съм хладилника с масло, яйца, риба и зеленчуци и аз съм човека Simple Smile
Променя се вкусът, повече отколкото си представяш. Е, не за дни, естествено. Ама ще дойде ден и ти ще се изненадаш така. На мен от въглехидратите не ми липсват сладките неща, плодове също не обичам. Обаче тестото си ми беше изкушение и си държах на него. Правех си хляба вкъщи, понеже го обичах, а в магазините не беше достатъчно добър за мен, видите ли. Месех и разни други неща, смея да кажа че добре ми се получават. Естествено не само месех, ядях си стабилно от тях. Сега ако хапна тесто, е точно както Katerin* го описва, просто не ме радва. На картоф все още мога да налетя и го правя от време на време, но не и на тесто.
От над 90 кила започнах и аз, не знам колко точно, че не се тегля. Вече бях започнала да свалям малко, когато се претеглих при лекарката ми. Кантарът показа 90, докато тя ме хвалеше че съм отслабнала... и талия дето в момента е 10 сантиметра надолу и пак не е за казване колко е на този етап. Стават нещата, просто имай търпение и положителна нагласа и си дай време. Отначало може и да не сваляш видимо, при всеки е различно.
Не се спогодих аз със свинската мас. Мирише ми и то гадно. Готвя си със зехтин ( в Лидл има един за готвене, не е горчив, не е помаче).
Кой точно е този зехтин? Не съм им ги заглеждала скоро в Лидл, но търся и аз нещо такова. Дояла ми се е майонеза тия дни и сигурно ще пробвам да си направя със зехтин. То дали на салатата ще си сложа зехтин и лимон потделно или разбити на майонеза все тая, аз да си направя и да мирясам.

# 87
  • Мнения: X
И аз утре съм в Лидл заради този зехтин, а и другата идея за запазване на мазнина от предишно печене е супер. Благодаря ви!

# 88
  • Мнения: 85
Танче, кажи коя марка е зехтина за готвене? Да предупредя за майонезата със зехтин, че има силно натрапчив и горчив вкус.Аз не можах да я ям и прежалих зехтина и я хвърлих. Ако някой има идея с друга мазнина да си разбия майонеза съм отворена за предложения.

# 89
  • Мнения: 39 680
Имаше някаква млечна майонеза. Май на Батето от кулинарната тема.

Общи условия

Активация на акаунт