Бъдещи петокласници 2019/2020 г

  • 45 991
  • 788
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 8 536
Нашите годишни оценки още не са вписани в ел. дневника. Дъщеря ми е питала госпожата как ще бъде оформена като оценки, госпожата се е направила на интересна и е казала, че като получи бележника си ще види!

# 646
  • София
  • Мнения: 1 476
Нашите годишни оценки още не са вписани в ел. дневника. Дъщеря ми е питала госпожата как ще бъде оформена като оценки, госпожата се е направила на интересна и е казала, че като получи бележника си ще види!

И при моята дъщеря е същото...А днес са на еднодневна екскурзия, където ще им бъдат раздадени бележниците. Тя отказа категорично да отиде, не обича да пътува с автобус, прилошава ѝ. Сега за да си получи и тя бележника се налага да дебнем прибирането на автобуса пред училището, което за мен е безумие.

# 647
  • Мнения: 4 393
Моята преди малко се прибра. Плаче за госпожата.

# 648
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Честита ваканция на всички деца и родители! Simple Smile
На нас ни предстои само националният кръг на Лингвистичното кенгуру на 15.06. и после почивка.

# 649
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854

В понеделник сутринта ще раздават бележниците. Нямаме нито тържество, нито албумче, нито каквото и да е било по-специално отбелязване на завършването. А сме за последно в това училище. Здраве да е Simple Smile
Весела ваканция на всички!

# 650
  • Мнения: 8 536
И нашите бележници и удостоверения ще се дават в понеделник тържествено от директора, а след това на ресторант с аниматор.

# 651
  • София
  • Мнения: 2 328
Моята преди малко се прибра. Плаче за госпожата.

Много трогателна раздяла с госпожата имаха днес на тържеството. Децата ревнаха и я разплакаха, гушкаха я много. Родителите и те се разчувстваха. То да гледаш цял клас как рони сълзи, вместо както обикновено да се радва на ваканцията...И на мен ми дойдоха в повече емоциите. Weary Пък се вкопчили една за друга девойките и не могат да се разделят...Все едно догодина няма да са заедно. А класната беше приготвила на всяко дете индивидуален подарък за спомен с послание. И те, милите, четат и хълцат. Sob
Тези първи четири години в училище са толкова хубави, безгрижни, наивни по детски. Децата усещат грижата и топлото отношение на класната си, чувстват се спокойни, уверени и защитени.
Едва ли си дават сметка колко ще се променят нещата като се затътрят догодина с тежките раници от кабинет в кабинет и колко различно ще бъдат посрещнати от всичките нови учители...Дано да имат късмет, воля и мотивация за това, което им предстои.
Сякаш вчера беше първи клас...

# 652
  • Мнения: 2 418
Вчера си получи бележника на тържество в у-щето.Малко сълзи имаше в очите на г-жата и децата,наблегнаха на снимки и разглеждане на албумче с общи снимки.

# 653
  • София
  • Мнения: 4 560
И при нас имаше много сълзи. Обичат си класната децата. А и 'профилират' класовете т.е. ги разбиват. Точно нашият клас е много задружен, конфликтите са сведени до минимум.
И на нас родителите ни беше мъчно. Защото знаем какво следва... Поне се очервата моята да е с ощ 4-5 дечица от нейния клас в новата паралелка. Дано това спомогне за по-лека адаптация догодина.

# 654
  • Мнения: 8 229
И нашето тържество мина снощи. Още не е официално, но по вътрешна информация, класът почти се запазва, от 20 в момента, 17 остават заедно. От другите класове трябва да дойдат 7-8 деца, ще видим наесен как ще се спогодят с тях.
Училището приключи, остават вече само тренировките.

# 655
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Честита ваканция!

При нас купонът беше в четвъртък вечерта в ресторант, та се наложи да изчакаме бурята.Някой от популярните влогъри имаше лошия късмет да се намира на кафе на същото място. Представете си как 20+ невръстни фенове го налазват за селфи и автографи, а той дори не може да забегне, защото вън бие град... Mr. Green
Вчера им беше официалното тържество в класната стая, чудесно беше, стегнато, весело, ведро. Все едно новинарско студио с включвания на репортери от място на събитието, интервюта с родители, ученици (с всеки клас - по една прочетена книга), прогноза за времето ("С повишаването на атмосферното налягане се понижава напрежението на родителите... очакват се сериозни колебания в кръвното им налягане ок.15 септември", в този дух), музикална кутия, трио хип хоп танцьори, интервю с КАТ (засилен трафик към "бабин дом"), все в този дух. По-готино тържество не съм виждала.

Повечето си остават в същото училище, така че големи прощални драми  нямаше.

# 656
  • Мнения: 9 776
Изстрелваме се с двеста от това училище, където за четири години ми се скъсаха нервите. Знам, че и занапред ще има трудности, но и нови шансове - за приятели, за свестни учители, за отношения без лицемерие и фалш и преценки спрямо интереса. От следващата учебна година детето отива в гимназия, сегашното е само начално, слава богу. Умувам каква книга да му предложа като за начало. Предупреден е, че денем ще стои на телефона точно колкото и ще чете после. Да си прави сметката. Планирам да го запиша също така на уроци по математика и английски, за да му запълня поне малко свободното време. Спорт, лагери - категорично не желае.
И да честитя празника на всички дечица - най-важното е да са живи и здрави!

# 657
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Нашата учебна година завърши с двудневна екскурзия, добре са си изкарали, доволна се върна. Денят преди екскурзията се получи едно доста непринудено и емоционално изпращане с госпожата, която е прекрасна, размениха си подаръци, казаха си мили думи, поплакаха си, повеселиха се и това беше. В понеделник само ще вземат удостоверенията.

# 658
  • Мнения: 9 776
Подсети ме, wiwi, че и екскурзия имат във вторник. Да мине и тя, и се разделям с радост с класната, както аз, така и синът ми.

# 659
  • София
  • Мнения: 2 328
Изобщо не се съобразявам какво желае и какво не, защото оставя ли я, ще безделничи по цял ден. Рано й е още да взима решенията вместо родителите си. Лятото е за активна почивка и трябва да натрупа сили и енергия за следващата учебна година, когато пак ще търка чиновете и ще учи до късно. Най-важно сега е да прекарват повече време навън, да се каляват и заякват. Затова сме заложили на лагери,  спорт и туризъм. Разбрали сме се и за 30 страници на ден от книга по неин избор. Таблетът се отпуска за 10-15 мин. и се прибира. С удоволствие продължава да ходи на пиано. Вечер правим често и обиколка с колела през Ловния парк, Борисовата градина и Южния парк. В горещите дни я пускам с наши приятели на аквапарка на Казичене да кара водни ски.
Днес от Панаира на книгата си избрала Малкият моряк на Хектор Мало. Да видим, дали и кога ще я прочете;)

Общи условия

Активация на акаунт