С какво ви дразнят свекървите - тема 100

  • 27 926
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 119
Искам само да допълня, че аз съм млада, но живея напълно сама. Работя. Вярно е, че не ми е лесно, помагат ми финансово, но не ме издържат. Тоест, родителите ми в моменти на смяна на работа или затруднение, се случва да ми помагат почти безвъзмездно. В крайна сметка, обаче, за годините ми - 22, смятам, че съм доста самостоятелна. Не, изобщо не искам да съм "детето" в семейството. Не съм и перфектна домакиня, все пак и работя (и уча задочно), но съвсем спокойно от 18-годишна живея в чистота и нормални условия. Съжителствала съм с мъж преди.
Уточнявам не да се хваля, а да се разбере, че никой не ме е взел от къщата на тати да си мисли, че трябва да ме дондурка... Тати и мама не са от София. Винаги всички роднини казват, че ще останат на хотел като идват тук. Аз им предлагам да спят вкъщи. Тогава чак се случва да останат, но като гости. Въпреки, че те ми помагат финансово да плащам наем понякога, а него никой не го издържа и парите, които печели са доста добри. Явно си е възпитание и характер... и така си е свикнал.

Иначе... красив, интелигентен, мъжкар. Много работлив. Много предприемчив. Изключително забавен. Комуникативен, очарователен, но в никакъв случай женкар. Смятам, че намерих подходящия мъж... ама вървят заедно. Не мога да повярвам!

# 16
  • Мнения: 9 196
Благодаря за темата!
"Нареждам" се и тук в очакване на нови свекърви...мен така или иначе не щат да ме правят такава.Все още.   Smiley

Какви свекърви чакаш ти пак, тази тема не е за нови свекърви, а за оплаквания от свекърви. Има други теми, за сбирки на баби и дядовци и жалванията им от всичко.

Tyra - няма лошо да се пробваш в една студена или пък нормална война със свекърва. Ако изгубиш - губи само сина на същата, ако спечелиш - печелим всички жени с гадни свекърви. Simple Smile

Последна редакция: пт, 19 окт 2018, 15:44 от Salsisha

# 17
  • при късмета
  • Мнения: 24 008
Идеята да започнеш ти да го каниш на гости може и да сработи. Нищо не ти пречи да пробваш. може даже да не измисляш за какво да ти помогне, а направо да го поканиш. Кажи, че в твоята кухня ти е по-удобно да готвиш, а смяташ да се представиш добре с вечерята и ей такива работи.
Хубаво е, че не се оставяш на инерцията, защото голям компромис направен в началото, по този начин става даденост.
Той хубаво така е свикнал, но и ти си свикнала на нещо и то противоречи на неговото.  Говорете. Като начало по принцип, после от самосебе си щ6е започнете да обсъждате вашето положение. Няма за къде да бързаш. Големи противоречия без разговори не се изясняват. Липсата на комуникация е основната причина за обтягане и разваляне на отношения от всякакво естество

# 18
  • MI
  • Мнения: 11 803
Мислите ли, че е добре да започна по друг начин нещата. Например, да държа той да идва в нас, от колкото аз да съм там нагости. Да го интегрирам по някакъв начин вкъщи, например да трябва да ми помогне с нещо. Съответно, да му направя някоя хубава вечеря... Знам ли. Да види, че и при мен е хубаво и че с мен също може да живее комфортно. Струва ми се, че ако тръгна в тази посока (хареса ми съвета за по-редки преспивания там), ще е по-добре от това да продължа така и дори и без разговор от изневиделица, да се окажа в тази ситуация...

Скрит текст:
Още нещо... Аз имам голямо семейство с традиции и ценности, винаги сме заедно по празници. Такива отношения при нас, обаче, няма. Никой не навлиза в личното пространство на другия. Недопустимо е дори за мен самата да "цъфна" пред вратата на тати, без предупреждение! Както и той пред моята... Майка ми живее далеч. След години скандали разбра, че дойде ли на гости е на гости и нещата ми не се пипат, а мнението и е като на гост.
Да, абсолютно. Това в скрития текст не го разбрах.

Не отстъпвай като се стигне до разговор, но не се и настройвай предварително, че да не стане като във вица
Скрит текст:
Един младеж вижда, че в съседния вход се е настанило ново момиче, което много му харесва. Чуде се той дни наред как да се запознае с нея и решава да отиде да й иска ютия, че неговата се е развалила. Речено-сторено, една вечер след работа отива да иска ютията. Върви си младежът и си мисли как ще поиска ютията, после ще я върне, тя ще го покани на кафе, после той нея, после ще се съберат, ще се оженят, тя ще му изневери със съседа, ще се разведат и горките деца. Стига междувременно до съседката, звъни и тя отваря, а той ядосано й изкрещява "Да ти ... ютията, дръж си я, не ми трябва!", обръща се и заминава.

# 19
  • Мнения: 1 119
Първо, много ви благодаря за съветите!
Да, не сме сядали да говорим конкретно по темата, но виждам накъде отиват нещата. Това е свързано и със спесификата на неговия характер. Аз не мога да го отделя от личния му комфорт за нищо на света. Той нито веднъж не е спал вкъщи. От друга страна, мен ме притеснява и естествено развитие на нещата в тази посока, като например, честите ми преспивания там, включването в домакинството съответно, оставянето неволно на мои неща там, които после са старателно подредени по рафтове и т.н.... Имам чувството, че отношението към мен е вече такова. Съответно, той ме пита какво ми харесва по подредбата и какво не. Как би ми харесвало повече. Мен ме плаши повече да не настъпи този разговор, като не съм подготвена....
Скрит текст:
Не се съмнявам изобщо в сериозните му намерения към мен. Дори смятам, че той самия се притеснява от разговора.

Мислите ли, че е добре да започна по друг начин нещата. Например, да държа той да идва в нас, от колкото аз да съм там нагости. Да го интегрирам по някакъв начин вкъщи, например да трябва да ми помогне с нещо. Съответно, да му направя някоя хубава вечеря... Знам ли. Да види, че и при мен е хубаво и че с мен също може да живее комфортно. Струва ми се, че ако тръгна в тази посока (хареса ми съвета за по-редки преспивания там), ще е по-добре от това да продължа така и дори и без разговор от изневиделица, да се окажа в тази ситуация...

Още нещо... Аз имам голямо семейство с традиции и ценности, винаги сме заедно по празници. Такива отношения при нас, обаче, няма. Никой не навлиза в личното пространство на другия. Недопустимо е дори за мен самата да "цъфна" пред вратата на тати, без предупреждение! Както и той пред моята... Майка ми живее далеч. След години скандали разбра, че дойде ли на гости е на гости и нещата ми не се пипат, а мнението и е като на гост.

(Извинявам се, ако не е написано добре, но съм на работа и бързам.)
Първо, вече си изтървала момента да заявиш директно виждането си.Той ти е "подхвърлил" въдицата, питайки те за обстановката, ти си се направила на "дръж ми шапката".На негов въпрос какво би ти харесало, направо е трябвало да кажеш, че представата ти за дом е нещо съвсем различно.
Относно това, че той никога не прави "жертви" за теб....това е още по-показателно, че за него втори вариант няма, той ще държи нещата да стават по неговия начин.А за теб остава само да кимаш в съгласие и да си доволна.
И тук си изтървала момента, трябвало е от самото начало да държиш той да идва и да остава при теб.То дори не трябва да настояваш, един влюбен мъж сам би решил да прави всичко, за да е с теб.
По твоите думи излиза, че ти си просто удобна, добра партия.


Аз не съм повдигала въпроса и не съм му казвала, че държа да идва. Случвало се е да му кажа да дойде, но той да ме подведе с например "защо не дойдеш тази вечер ти... имам да свърша нещо тук" или "тази вечер съм уморен"... съвсем късно осъзнах, че работата е много по-сериозна и в каква ситуация се вкарах. Точно сега осъзнавам, че вече съм се вкарала в ситуацията и изглежда, че съм се съгласила. Всичко от сега нататък, ще изглежда контра... и ще изляза вещица.

# 20
  • Мнения: 11 505
Не се навивай. Никаква вещица няма да излезеш ако към ситуацияте се подхожда спокойно.

# 21
  • Мнения: 18 504
Първо пробвай няколко пъти да преспи в твоята квартира. Дали изобщо ще се навие.

Но моят съвет е да не се навиваш още в началото да живеете с майка му, съответно да те превърне в гледач на възрастна жена, какъвто е и самият той. Всяка двойка заслужава поне няколко години самостоятелен живот в началото. След това е ясно - тя е по-възрастна от твоите родители, най-вероятно скоро ще трябва да я гледате. Но не е необходимо да е още от сега.

# 22
  • Мнения: 1 119
Мислите ли, че е добре да започна по друг начин нещата. Например, да държа той да идва в нас, от колкото аз да съм там нагости. Да го интегрирам по някакъв начин вкъщи, например да трябва да ми помогне с нещо. Съответно, да му направя някоя хубава вечеря... Знам ли. Да види, че и при мен е хубаво и че с мен също може да живее комфортно. Струва ми се, че ако тръгна в тази посока (хареса ми съвета за по-редки преспивания там), ще е по-добре от това да продължа така и дори и без разговор от изневиделица, да се окажа в тази ситуация...

Скрит текст:
Още нещо... Аз имам голямо семейство с традиции и ценности, винаги сме заедно по празници. Такива отношения при нас, обаче, няма. Никой не навлиза в личното пространство на другия. Недопустимо е дори за мен самата да "цъфна" пред вратата на тати, без предупреждение! Както и той пред моята... Майка ми живее далеч. След години скандали разбра, че дойде ли на гости е на гости и нещата ми не се пипат, а мнението и е като на гост.
Да, абсолютно. Това в скрития текст не го разбрах.

Не отстъпвай като се стигне до разговор, но не се и настройвай предварително, че да не стане като във вица
Скрит текст:
Един младеж вижда, че в съседния вход се е настанило ново момиче, което много му харесва. Чуде се той дни наред как да се запознае с нея и решава да отиде да й иска ютия, че неговата се е развалила. Речено-сторено, една вечер след работа отива да иска ютията. Върви си младежът и си мисли как ще поиска ютията, после ще я върне, тя ще го покани на кафе, после той нея, после ще се съберат, ще се оженят, тя ще му изневери със съседа, ще се разведат и горките деца. Стига междувременно до съседката, звъни и тя отваря, а той ядосано й изкрещява "Да ти ... ютията, дръж си я, не ми трябва!", обръща се и заминава.

Исках да кажа, че съм свикнала на друг тип отношения с родителите ми. Близки сме до там да празнуваме заедно, независимо, че сме далеч... да си говорим по телефона всеки ден, само, че не си навлизаме в личното пространство. Имах предвид, че ходя на гости в дома на татко, само с предупреждение. Съжителство с родителите ми не си представям. Със собствените ми...
В моя дом, те идват понякога нагости. Правилата при мен, определям аз. И се съобразяват.

# 23
  • Мнения: 25 618
Tyra, правилно ли разбирам, че ти живееш сама, в самостоятелно жилище/стая, макар и под наем, но ходиш у тях, при майка му, да правите секс???
Е, не можа ли да кажеш, че не ти е удобно така и предпочиташ в своя дом, където ще ви е по-спокойно и няма да се налага да се съобразявате с майка му?

Така като гледам, двамата с майка му са си напълно самодостатъчни. Ти им трябваш за задоволяване на сексуалните нужди на Мунчо, както и да им родиш наследник, най-вече внуче на бабата.
Тази роля устройва ли те?

# 24
  • MI
  • Мнения: 11 803
ОК, сега разбрах. Simple Smile Ами повдигни въпроса да идва у вас, използвай и ти тактиката че трябва нещо да свършиш и затова. Виж малко по малко поддава ли, после подкарай разговора да остави и той при теб някакви неща, ще си проличи веднага дали има нужда да се притесняваш.

# 25
  • Мнения: X
Скрит текст:
Искам само да допълня, че аз съм млада, но живея напълно сама. Работя. Вярно е, че не ми е лесно, помагат ми финансово, но не ме издържат. Тоест, родителите ми в моменти на смяна на работа или затруднение, се случва да ми помагат почти безвъзмездно. В крайна сметка, обаче,
за годините ми - 22,
Скрит текст:
смятам, че съм доста самостоятелна. Не, изобщо не искам да съм "детето" в семейството. Не съм и перфектна домакиня, все пак и работя (и уча задочно), но съвсем спокойно от 18-годишна живея в чистота и нормални условия. Съжителствала съм с мъж преди.
Уточнявам не да се хваля, а да се разбере, че никой не ме е взел от къщата на тати да си мисли, че трябва да ме дондурка... Тати и мама не са от София. Винаги всички роднини казват, че ще останат на хотел като идват тук. Аз им предлагам да спят вкъщи. Тогава чак се случва да останат, но като гости. Въпреки, че те ми помагат финансово да плащам наем понякога, а него никой не го издържа и парите, които печели са доста добри. Явно си е възпитание и характер... и така си е свикнал.
Иначе... красив, интелигентен, мъжкар. Много работлив. Много предприемчив. Изключително забавен. Комуникативен, очарователен, но в никакъв случай женкар. Смятам, че намерих подходящия мъж....
На колко години е тоз левент невероятен?
И защо не му връзват негови наборки?

Иначе, предвид твоите 22 години, разбираемо защо те е "омагьосал".
Но, колкото повече информация даваш, толкова е по-очеИЗвадно, че той е закостенял "дърт ерген", със закостенели, утвърдени навици, с майка "обесена" на шията" му, незнаещ и неискащ по никакъв начин да живее сам.Умее чудесно да те манипулира, да се възползва от теб, без да дава абсолютно нищо насреща.

# 26
  • Мнения: 1 119
Аз, по принцип, нямам проблем с искреността. Казвам всичко директно. Даже съм безпардонна понякога. Признавам, също така доста импулсивна. Именно за това се притеснявам... и искам съвет от вас (предполагам, че повечето имате и повече житейски опит).Явно много държа на него и го уважавам.
С нея се държа мило и наистина я харесвам. Имам чувството, че това се възприе грешно вече и не знам как да коригирам всичко.

# 27
  • Мнения: 1 119
Tyra, правилно ли разбирам, че ти живееш сама, в самостоятелно жилище/стая, макар и под наем, но ходиш у тях, при майка му, да правите секс???
Е, не можа ли да кажеш, че не ти е удобно така и предпочиташ в своя дом, където ще ви е по-спокойно и няма да се налага да се съобразявате с майка му?

Така като гледам, двамата с майка му са си напълно самодостатъчни. Ти им трябваш за задоволяване на сексуалните нужди на Мунчо, както и да им родиш наследник, най-вече внуче на бабата.
Тази роля устройва ли те?


Имах нуждата някой да ми каже истината и да я формулира в няколко изречения. Май е точно така...

Според мен, цялата ми роля е раждане на едно дете евентуално. Дори не мисля, че някой иска от мен да си отсервирам чинията (образно казано... винаги го правя) или да изкарвам пари. Наистина не виждам как се вписвам по друг начин.

Знам, че той не иска от мен само секс. Обаче, ролята на жена, в истинския смисъл не е свободна....

# 28
  • Мнения: 1 119
ОК, сега разбрах. Simple Smile Ами повдигни въпроса да идва у вас, използвай и ти тактиката че трябва нещо да свършиш и затова. Виж малко по малко поддава ли, после подкарай разговора да остави и той при теб някакви неща, ще си проличи веднага дали има нужда да се притесняваш.

Според мен, той би измислил дори, че има алергия към лилавите ми пердета... И не защото не ме иска. Иска ме там.

# 29
  • София
  • Мнения: 19 249
1. Моят приятел съвсем спокойно може да си позволи да живее отделно, но се грижи за нея и тя трябва да остане сама....Под грижи, имайте предвид, че става дума за здрава и активна жена. Нали е здрава и активна, какви са тези грижи? И да, човек остава сам, когато децата си отидат, а половинката почине. Няма да е първата, нито последната.
2. Другото е, че не виждам как ще го накарам да напусне апартамента си, за да отиде в някакъв на квартира. Т.е. докато мама е жива, идеята за живот с теб включва И нея?
3. Още по-малко пък имам правото, а и желанието тя да се премести. Така е, нямаш право, затова ще се преместите вие, поне на първо време.
4. Разбирам, че децата винаги си остават деца, но при нас е засилено, защото аз имам голяма възрастова разлика с партньора си и съответно - с нея.....Единствено, понякога ми говори назидателно, но го прави  някак... шеговито уж. Все едно ти е баба, а не майка. Ами...не е добре, освен ако не си малко дете

Общи условия

Активация на акаунт