Тренировки в домашни условия - 96

  • 50 881
  • 731
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 9 910
Какви уреди имате вкъщи?
Искам да си поддържам основно коремния корсет (и гърба).
Чудя се за някакъв скрипец.
Имам няколко квадрата свободно място.

Пп.
Някой виждал ли е фоум ролер от Eva, 60 или 90см?
Също и постелка от Eva 7-8мм

# 31
  • Мнения: X
Завръщам се щастлива и окрилена от 3-дневна разходка из Сиатъл с големия ми син. Много приятен град, определено пак ще се ходи!

Седмичен отчет:
Пон: Лиф4 и 5 км бягане средно темпо
Вт: Лифт4 и 5 км бягане средно темпо
Сряда: Лифт 4
Четв: 5 км бягане средно темпо
Пет: почивка (йога)
Събота: 6 км бягане бързо темпо, йога и разходка из вашингтонските гори.  За първи път забелязах, че ми е много по-лесно да бягам на ниска надморска височина. Досега сякаш не ми беше правило впечатление.
Неделя: 10 км бавно бягане. По-късно мисля да направя и една йога.
Освен бягането, всеки ден, с изключение на срядата, имам над 10000 крачки.
Храната е ОК като количество, но макросите не съвсем. Белтъчините са ми около 20% всеки ден, мазнините 30-35%, въглехидратите 45-50%.

Теди, ние преди години се бяхме специализирали в приготвянето на суши и ориза за сушито. Мога да изровя рецептата. За съжаление, при нас е трудно да се намери суши grade риба в магазините и престанахме да правим вкъщи.

Корса, прекрасно за екскурзията. Освен плуване и ходене, можеш да наблегнеш на тренировки за горна част на тялото.

Звезди, имаш ли нови отзиви от Mes de Mas?

Дух, браво за състезанието!

Агент, прекрасна тема, както винаги!

# 32
  • Милано
  • Мнения: 946
След 4 години без тренировки от 2 месеца ги започнах отново и се отчитам с -7 кг.Благодаря за темата⚘

# 33
  • Мнения: 2 874
Привет на новите попълнения. За корем имам йога топка и пудовка, освен това правя упражнения в опора. При болно коляно плуването е действително много добър вариант, ако има възможност. Аз съм правила и доста ММА тип тренировки(напр. тае бо с Били Бланкс, който има безплатен ютюб канал), но зависи и каква точно  е травмата. В някои случаи ритниците могат да са противопоказни.

Спринкълс, не знам какво да ти кажа. Аз ще правя по нещо от нея веднъж седмично заради испанския (въпреки че с това "ustedes" ме побъркват), но самата програма определено не е най-доброто от бийчбоди. Няма никаква химия между треньорката и участниците, ама никаква. Самата треньорка няма излъчване; предполагам, че е там, тъй като изглежда добре. Участниците в голямата си част са потресаващи. Мъжете - иди-дойди, някои са с два-три килограма отгоре, но се вижда, че са в добра форма и си изпълняват упражненията правилно. Повечето жени обаче са с доста наднормено тегло, като за първи път виждам участници да правят почивки по време на интервалите в програма от такова ниво (напр. от 45 секунди катерач 20 се прекарват в легнало положение на земята). Целта е основно сваляне на килограми, тъй като във всички тренировки се набяга на кардиото, застъпено е дори в т.нар. силови, като има две кардио тренировки на седмица - agilidad и cardio. Определено няма да се постигне качване, а дори и запазване на мускулна маса. При тренировката за долна част на тялото нещата  не са чак толкова зле, тъй като може да се ползват тежести. За горната обаче това, което се предлага, е крайно недостатъчно. Самите упражнения не са елементарни, но темпото е много спокойно, тъй като минава доста време в обяснения.
Най-общо най-вероятно се опитват да привлекат силно обездвижени хора от латиноамерикански произход, които след това да минат на някои от другите програми на бийчбоди.

# 34
  • Мнения: X
Звезди, предполагам си права. Според мен в САЩ има голям контингент, за когото тази програма би била доста подходяща. Ако човек е с наднормето тегло трудно би започнал някоя от другите програми. А може да са направили и проучване на населението и да са установили, че испаноговорящите имат нужда от именно такава програма ... Аз лично забелязвам, че младите девойки от мексикански/латино произход са слабички, а в един момент над 25 години доста от тях са с наднормено тегло. Това се среща и при други доста нации де, не искам да прозвучи сякаш само те имат подобен проблем.

# 35
  • Мнения: 31 537
Записвам се и аз тук.
Имам нужда от помощ.
Един ден карам кростренажор, а на следващия силови упражнения.
Силовите са - планк, клекове, гирички,коремни преси, кофички на пейка, лицеви и други, които съм си харесала и добавила. Да не навлизам в подробности.
Винаги съм била слаба в ръцете. Започнах с гири от 1 кг, минах на 2, а сега повечето вече ги правя на три.
Свалила съм над 40 кг, остават още 10.
Но проблемът ми е ръцете, ето тази:

Много не съм наясно с мускулите и кое как се казва, но доколкото разбрах тази част била май трицепс. Правилно ли съм разбрала?
За тази част лицеви и кофички на пейка вършат ли работа? Защото ги правя, но като че ли голям ефект не виждам.
Правя и доста от упражненията на това видео
https://www.fitnessblender.com/videos/kellis-upper-body-workout- … ulders-upper-back

Много моля, кажете ми още упражнения за тази част на ръцете  Praynig

# 36
  • Бостън
  • Мнения: 13 465
Много моля, кажете ми още упражнения за тази част на ръцете  Praynig
Крем за стягане на кожата (firming)

PS Но да не спреш със упражненията!
https://www.youtube.com/watch?v=Hcez1ABNLAo


# 37
  • Мнения: 31 537
Благодаря много. Повечето ги правя, открих и още, ще ги включа. Ако някой друг се сети за още да пише. Ще увелича и сериите.
За крем съм си мислела. Може и за корема да помогне.
И за там си имам упражнения.
Няма да спра с упражненията, няма начин  Laughing
Значи наистина трицепс било. Че почнах да се съмнявам.

# 38
  • Бостън
  • Мнения: 13 465
Прави задължително упражнения за цялото тяло, прави и по няколко допълнителни за личните си проблемни зони; яж разумно и в лек дефицит и не си мисли, че от днес за утре кожа, която е обвивала +40 кг може да се свие. Търпение и постоянство и разбиране, че няма точково отслабване, но със силови упражнения за конкретни мускулни групи можеш да ги оформиш или дори увеличиш. Всяка минута инвестирана в упражнения и движение в каквато и да е форма е инвестирана в здраве - психологическо и физическо, не само във физика и суета!

PS Дори най-обикновен хидратиращ крем или сухо олио са благодатни за кожата. Алое Вера гел също. Мултивитамини и минерали също - селен задължително! Колаген не е лоша идея, макар, че не е клинично доказан май. Карл Лагерфелд навремето след голямото си отслабване мажеше с антицелулитен крем дори и лицето си, та каквото и да си вземеш мажи наред. Сухо четкане и контрастни душове са също благодат и влияят на еластичността на кожата (заради ефекта им върху кръвообращението). Кални бани! Или просто маски с кал - Поморийска или от Мъртво море или дори проста хума. Масажи.

Последна редакция: пн, 22 окт 2018, 15:28 от Agent Provocateur

# 39
  • Мнения: 4 406
Агент, мерси за темата!

От утре почвам БР. Исках да е от днес, но ми е първи работен ден и се треся цялата.
Не ми много харесва БР, но е дълга, като месеци, пък може и да я заобичам.

Хубава седмица!

# 40
  • Мнения: 1 174
Аууу, нова тема имало. 😂 За момент си помислих, че всички почиват уикенда и затова няма отчети.
Агент, на това му се казва хелоинска тренировка! 😃

Започнах трето ниво от БШ. В петък заминаваме за Ирландия и отново ще прекъсна тренировките с гири. След това мисля 21ДФ да подкарам...може би екстрийм. Ще си взема ластиците и маратонките. Мисля да тичам, ако времето позволява. 🎃

# 41
  • Мнения: X
Добро утро.
Елора, имам същият проблем. Примирила съм се, че ръцете ми никога няма да станат финни и красиви, каквито ми се иска. Историята ми е сходна по отношение на свалени килограми. Имам колаж със снимки на някакъв прогрес, но не ми позволява да го кажа. Виждам напредък от тренировките на Отъм. Бях се надъхала много на резултати от лифт4, обаче се наложи да я прекъсна за 2 седмици. От утре я почвам и ще кача снимки да видим има ли някакъв напредък Simple Smile

# 42
  • 1st floor
  • Мнения: 9 096
Мен събори вируса, който върлува в работата. Всички бухат и бършат носове, та и аз в кюпа. Цяла нощ не съм спала, бях вир вода, кашляща и подсмърчаща. Cry Само се моля дано кашлицата ми не продължи 2-3 месеца, както прави всеки път. Днес със сигурност няма да тренирам.

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
И аз в отбора на болните. Децата естествено си прехвърлиха вирусите на мен. Поне не кашлям.
Вчера реших, че ще моря бацила с чай с джинджифил и тренировки. На постелката накрая не се знаеше дали има повече пот или сополи (извинете за гнусното обяснение Simple Smile ). Та за вчера Sweat PiYo, днес май само ходене и йога.
Спрях да закусвам от няколко дни. Може и да не отслабна, но поне се чувствам по-добре.

# 44
  • Мнения: 31 537
Добро утро.
Елора, имам същият проблем. Примирила съм се, че ръцете ми никога няма да станат финни и красиви, каквито ми се иска. Историята ми е сходна по отношение на свалени килограми. Имам колаж със снимки на някакъв прогрес, но не ми позволява да го кажа. Виждам напредък от тренировките на Отъм. Бях се надъхала много на резултати от лифт4, обаче се наложи да я прекъсна за 2 седмици. От утре я почвам и ще кача снимки да видим има ли някакъв напредък Simple Smile

Може би хора, които са били за кратко време дебели, нямат този проблем. Но аз като съм била дебела над 20 години е логично хем да свалям бавно, хем и бавно да оформям тялото.
Но няма да спра с упражненията.
Иначе като почнах преди 3-4 месеца силовите за трицепса висеше много повече. Сега не така, но пак виси. Може би трябва време.

Общи условия

Активация на акаунт