A Discovery of Witches (2018)

  • 18 220
  • 312
  •   1
Отговори
# 165
  • Sofia
  • Мнения: 265
Не, не, имах предвид смъртта на Луиза и Кит. И че Луиза не е убиецът от днешното време.
Иначе и за Матю видяхме, че не е безсмъртен. А според мен чернокожата вампирка, която Даяна уби с огнения лък, всъщност не беше много силна.
Но, споко, няма да умрат 😁 Това не е Песен за огън и лед, дето убиха всички главни герои 😁😁

# 166
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 107
На теория не е , но на практика всеки вампир е супер труден за убиване. Да, може да бъде убит , да, има слабости, но реално много малко същества са по -силни от вампирите, и николко нямат способността да се саморегенерират и самолекуват. рядко има опастност за техния живот. рядко има същество по-силно от тях, те нямат естествени врагове, защото те са алфа-хищниците във всеки свят и във всяка художествена измислица ... като добавим и факта , че не остаряват става пълна картинката. та затова е прието да се казва че са "безсмъртни".
И това важи за  която и да било вселена не само във вселената на Discovery of Witches.

Последна редакция: нд, 17 яну 2021, 18:43 от Deathcrush

# 167
  • София
  • Мнения: 27 185
Изгледах Simple Smile

Мхмхм последния епизод някак си свърши в нищото, сякаш не бе край, не знам с едно такова усещане останах. Като недовършен. Не ми хареса. Но пък сезонът като цяло е добър, хареса ми. Simple Smile
Май разбрах кой е убиецът вампир, хм??
Скрит текст:
Бенжамин Фукс, дето се представи за малко на Даяна когато бе при императора на Бохемия. Разбра се, че Филип го е създал при първия кръстоносен поход, а пък на свой ред е създал Андрю, който пи от кръвта на Даяна и нямаше как да не се подчини на създателя си. Сега този боклук обсебен от желанието си да унищожи Клермон знае тайните на Даяна, а и е много могъщ.  Ако се съюзи с Жербер, Нокс и Сату ще стане страшно.
Но аз си залагам на отбор Даяна/Матю. Simple Smile

Магиите бяха много красиви. Абе пипнат е много. Удоволествие е да се гледа. А и не е от най-бързите сериали, в смисъл това е минус за доста хора, но аз обичам да се любувам на пейзажи, гледки, да има разговори и намеци, а не едно бясно препускане и сцени след сцени в които да си въвлечен на макс. Така се запознаваш по-добре с историята и вникваш в нея и героите. Лично за мен е плюс.

# 168
  • Мнения: 8 952
Привет!
Тия дни изгледах втори сезон.
Не съм чела книгите.

Хареса ми сериала като цяло. Не беше лош. Ще чакам продължението!

Матю е голям темерут. Сигурно, защото е вампир!!! Rolling Eyes Но всъщност този артист май винаги е такъв. Аз съм го гледала във "Високосна година" и там беше същия.

Нещо прекалено бързо се случи връзката между Матю и Даяна и се държат все едно са женени от 20 години... Поне аз така ги усещам.

Иначе много ми харесва атмосферата на сериала.

# 169
  • Мнения: 36 498
Дяволо, не съм чела третата книга, но прегледах събитията и доколкото помня от резюмето, убиецът е съвсем друг. Изненада е.

Аз имам още два-три епизода до края на сезона.

# 170
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Да не е Даяна или детето им Grinning

# 171
  • Мнения: 36 498
Ще го напиша в скрит текст, това съм го чела преди повече от година, дано не се окаже, че пиша глупости (после ще проверя в Гугъл дали помня правилно):
Скрит текст:
Осиновеното момченце е. След като пораства го превръщат във вампир - май точно Бенджамин го превръща и го използва за целите си.
В книгата бяха две деца, момче и момиче, като момичето не се появява повече след заминаването им.
Що за идея да осиновят деца, да ги уверяват, че ще се грижат завинаги за тях и накрая да им бият шута?! Уж бяха уредили някои неща около отглеждането им, но много вяло. Все едно да си вземеш домашен любимец, да го разглезиш и гледаш една година и да го дадеш в приют, спокоен, че в приюта ще се грижат за него. Само че в случая е много по-лошо, защото става дума за деца. Имам чувството, че авторката е ненормална, щом мисли, че това е ок.

# 172
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Също това си го мислих,

# 173
  • Мнения: 47 990
Освен ако идеята й е била да покаже какво биха направили две красиви и силни, но плоски и тъпи същества с подобни сили Joy
Аз така разбрах 2 и 3 книга, честно казано
Иначе любими неща- пътуване във времето, вълшебни същества и мистерия с книга. Не знам как успя да ги навърже така плоско. Но сериала е изключително красив и наслада за гледане. Почти компенсира някои пропуски. Всички поправки, които са внесли, са на място.

# 174
  • София
  • Мнения: 27 185
Уфф, обикновено не отварям спойлери, но този път (веднъж на високосна) не се сдържах и отворих. Уау, ами наистина е изненадващо и оригинално. Simple Smile Малко гадно де, дано не им навреди все пак. Но ето, все пак този боклук Бенжамин е бил в основата така или иначе.

# 175
  • Sofia
  • Мнения: 265
Сравнително скоро четох книгата, а вече съм я по забравила, но..
Скрит текст:
Големият злодей всъщност е не осиновеното момче (Джак), а самият Бенджамин, който е син на Матю и има кръвожадност.
А Д. и М. осиновяват Джак (а в книгата и едно момиче) по стечение на обстоятелствата, не умишлено. Джак после става вампир и за него се грижи този вампир, който беше главен в Лондон. Джак е добър!

А за бързото развитие на любовта беше коментирано и по-рано в темата. Просто в малкото серии няма как да се пресъздаде. Ще вярваме, че е любов от пръв поглед и завинаги 😁

# 176
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 107
И аз не помня много от книгите, но помня, че в първата книга господин Матю много се дърпаше и имаше игра на котка и мишка. Многократно се намекваше, че той избягва и не бърза да стигат до леглото. Което ми харесва, защото по принцип мъжете са тези, които веднага са готови и хормоните им бушуват дори и да са минали отдавна  пубертета, а в случая беше обратното. Grinning

# 177
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
За дърпането и аз се сещам от първата книга.

Този Бенджамин не се сещам кой е Sad ?
Този, който взе трите страници и уби оня окования (оф не му помня името) или този, който пи от пръстта на Даяна накрая?

# 178
  • София
  • Мнения: 3 778
Определено втората книга е по-интересна от филма и макар Матю да се променя, не е толкова дървен

# 179
  • София
  • Мнения: 27 185
За дърпането и аз се сещам от първата книга.

Този Бенджамин не се сещам кой е Sad ?
Този, който взе трите страници и уби оня окования (оф не му помня името) или този, който пи от пръстта на Даяна накрая?

дето взе страниците. а този дето пи от пръста на Даяна е Андрю, нещо като закрилник за тези, които дадат да им пие от кръвта (но така узнава всяка тяхна тайна). Оказа се, че Бенжамин е създателя на Андрю и последния след срещата им на улицата му е разкрил всичко.

А как ще коментирате бременната Даяна? Аз се шокирах. Как така вампирите ще се размножават по този начин, уф? Дали защото Даяна е специална?

А как се стигна до феномена бебе на два демона да е вещица (явно наистина става нещо със създанията, някои не могат да се възпроизвеждат, друго измират, някакви аномалии)? Или се бъркам нещо и не помня добре дали и двамата дето са под опеката на Изабо в замука на дьо Клерман са демони, може би единия е вещица/вещер?

Общи условия

Активация на акаунт