A Discovery of Witches (2018)

  • 18 245
  • 312
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 26
Софи/демонът е пра-, пра-, правнучка на Сузана, младата вещица, която помагаше на Даяна в миналото. Предците й са били вещици. Вероятно е "мутация" или е имало смесени двойки в рода й.
Изгледах отново първи сезон и се сетих за пророчеството, което повтаряше Меридиана, вещицата пленена от Жебер: пази се от вещицата с кръвта на лъва и вълка. Тя ще сложи край на децата на нощта. Цитирам по памет. Пак в първия сезон, Матю нарича Даяна "лъвица", а той е "вълк". Тогава Жебер предположи, че пророчеството е за Даяна, предвид бременността й - дали не се отнася за нероденото й дете.

Последна редакция: пн, 18 яну 2021, 20:44 от Merlion

# 181
  • Вестерос
  • Мнения: 38 299
И в Здрач имаха бебе от вампир.

# 182
  • Мнения: 36 666
Мисля, че основната интрига в третата книга е свързана със способността на Даяна и въобще на някои вещици да раждат деца от вампири. Ще ни занимават много с това тепърва. И ми се струва, че беше нещо гадно...
Някой, който е чел по-скоро да каже, в книгата Елизабет първа и императорът знаят ли за съществата и за това, че Матю е вампир? Струва ми се, че не знаеха, а само подозираха нещо. Та нали ако знаеха, щяха да поискат да бъдат превърнати, при тази тяхна мания за безсмъртие...

# 183
  • Мнения: 48 023
Грам не помня нищо от книгите

# 184
  • Мнения: 36 666
Изглежда ми абсурдно да се интересуват до степен на лудост от философския камък, но да не се впечатляват особено от вампирите.

# 185
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 150
Та нали ако знаеха, щяха да поискат да бъдат превърнати, при тази тяхна мания за безсмъртие...
Ами то и аз искам ама нъц. Не мисля че  Матю ще ме хареса някога. Grinning
Иронията е колко много от тях никога не са искали да бъдат вампири, но са превърнати - а тези, които много го искат остават с пръст в уста.

# 186
  • Мнения: 8 963
Тази бързина и сила на вампирите на мен ми е известна от Здрач. Също и това да се хранят с кръвта на  животни. Иначе освен безсмъртие, други особености не съм чувала от преди. Явно "съвременните" вампири не се влияят и от слънчевата светлина.

# 187
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 150
Изгледан!

Не знам само аз ли съм обаче беше супер очевидно,
Скрит текст:
че Кит ревнува от Даяна още от първия епизод. И че има нещо повече тук- всичките намеци, начина по който говори за Матю,  начина по който говори на Матю, после игра покер и му спечели обеца - лол, айде стига беше очевидно че ревнува и има нещо повече от приятелски чувства. А Матю се прави на ударен през цялото време /да приятел ми е ...  мхм, добре, за теб може да е приятел, но той определено иска нещо повече/.
Искам да коментирам и Маркъс-  да се сещате за още един прекрасен вампир, които обича да е сред хората и също е лекар /barber surgeon/. Толкова силни Регис вайбс дава че не е истина. За мен поне Маркъс е вдъхновен от  героя в Witcher-a дори и без да са го искали режисьорите и сценаристите, може съвсем подсъзнателно да е станало. Въпреки че вампирите във Вещера са съвсем друга история, но нямаше как да не направя аналог с моя друга любима поредица. 

# 188
  • София
  • Мнения: 27 289
И на мен ми направи впечатление. Направо си го обичаше, бе влюбен в него. А Матю да не се прави на ударен...
Даже мхмхм загатва се, че може и да е имало нещо.
Относно вампирите и секса, не се ли налага едно такова понятие, че те хич не подбират и са бисексуални. Grinning

# 189
  • Мнения: 36 666
В книгата направо си пише за чувствата на Кит, не знам защо Матю се държи по този начин. Хем го нагрубява, хем не го пуска да си върви, хем му държи сметка и е жесток с него.

# 190
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 150
че те хич не подбират и са бисексуални. Grinning
Абсолютно. Wink Grinning

# 191
  • Вестерос
  • Мнения: 38 299
И аз останах с впечатление, че е имало нещо там Grinning

# 192
  • Мнения: 26
За тези, които сте чели книгите, разбира ли се какви специални сили имат демоните? От показаното в сериала ми се струват като обикновени хора.

# 193
  • Мнения: 36 666
Доста тъпо е измислено. Нямат специални сили, просто са по-умни. Т.е. едва ли не всеки човек, който е по-способен, трябва да е демон. Някак обидно за хората.

# 194
  • Мнения: 26
Доста тъпо е измислено. Нямат специални сили, просто са по-умни. Т.е. едва ли не всеки човек, който е по-способен, трябва да е демон. Някак обидно за хората.
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт