Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари 14

  • 86 811
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 092

реплика Simple Smile  и от мен свински джолан. В съвсем близък план. Печен в плик, с пенливо вино. http://pep-4o.blogspot.com/2018/10/blog-post_21.html

Последна редакция: нд, 21 окт 2018, 23:04 от пеп-4o

# 31
  • София
  • Мнения: 3 448
На снимките на Гуинет не мога да се нагледам Heart Eyes
Всички ме изумявате със сложните и засукани блюда, които приготвяте (чудя се откъде намирате време и търпение и най- вече как ви се занимава).

Аз съм елементарна- пуешко със зеле

# 32
  • София
  • Мнения: 15 434
И аз тук.Сем, благодаря за темата! Карпатка и другото беше бутчета с картофки и таратор.





Последна редакция: нд, 21 окт 2018, 21:28 от Тайна

# 33
  • Мнения: 978
Мъфини с ябълки

# 34
  • On the sea
  • Мнения: 1 849
Тайна
Скрит текст:
И аз тук.Сем, благодаря за темата! Карпатка и другото беше бутчета с картофки и таратор.






Може ли рецептата? Изглежда да е мноооого вкусна Stuck Out Tongue

# 35
  • София
  • Мнения: 15 434
Тайна
Скрит текст:
И аз тук.Сем, благодаря за темата! Карпатка и другото беше бутчета с картофки и таратор.






Може ли рецептата? Изглежда да е мноооого вкусна Stuck Out Tongue
Гледала съм от едно клипче, сега ще ти го дам.Тя казва количествата на продуктите, но и отдолу ги има написани.Всъщност е един голям еклер.Аз си я правя на око.

https://youtu.be/1dWYdZ8h_OU

# 36
  • София
  • Мнения: 11 665
Та, така. Започвам.
Гуинет, не мога да не ти се доверя, но в интерес на истината малко повече ми дойдоха корите, според мен наполовина ще ми е по-добре, още повече да се усеща креместото.
Силвичка, това какво е с яйца, сирене и праз, добре изглежда.
На Karzz пилешкото с зеленчучките изглежда великолепно.
На Pip4i , разкошно изглеждаш джолан.
Мира, разкошни еднакви кифли!  Кюфтетата от червени чушки са ми любими, но до момента ги приготвях по рецепта на Пепи.
Rozi4ka222 сармите , разбира се, че могат да бъдат и от две вида кайма, свинско+ телешко, само свинско, или само телешко. Направих ги за първи път и спазих рецептата и затова имаше и пуешко, което си смлях в месарницата, не е проблем, има, избираш, смилаш.
mihaela (n) koko рецептата за берлинките са на предишната страница, пуснала съм ги. Бавни са, както написах и изискват време, а се унищожават за половин ден.
Velvet супата от червената леша ми хареса как изглежда, - Мерджемек, има ли рецепта, благодаря!
Пепи, ще ходя да го търся този джолан, мда!

От мен едни "Швейцарски кифли за закуска" - La cocina de Morenisa=
Не са трудни, лесни са и си заслужават, копринени са, честно.

.

# 37
  • Мнения: 9 092
Мира, разкошни еднакви кифли!  Кюфтетата от червени чушки са ми любими, но до момента ги приготвях по рецепта на Пепи.
рецептата,  към която дава линк Мира е на Ели (лека и пръст), която ме научи и мен да ги правя тези кюфтета. Та и моята е такава. А за джолана на теб рецепта ти не трябва Simple Smile - джолан с подправки и чаша пенливо вино, в плик за печене. Ама е страшно крехък, топи се.
Ти си помислила и за закуската пак, ашколсум, момиче!  нямаш спирка. Сега разбра ли, защо те издирвахме, като беше на почивка и се усещаше липсата ти тук Simple Smile 
ПП: Да допълня - Бети има едни бонбонки с лют пипер, лично съм ги опитала и са страхотни, погледни ги и тях Simple Smile
Гуинет, невероятно вкусно е при теб, убедена съм, но и както винаги - много красиво! Появявай се по-често (и тук и там, липсваш, Нели Simple Smile

Аз ще си покажа една чорба (не пача, направиха ми забележка, че е от крачета - та - тарнак-чорба)

# 38
  • София
  • Мнения: 11 665
......................

Аз ще си покажа една чорба (не пача, направиха ми забележка, че е от крачета - та - тарнак-чорба)
........
Заради тази чорба ще ти пратя Марчев, казАх!  и армагани ще ти пратя, само го покани, молим ти се, това няма начин да го приготвя, честно, не се сърди, ама и на външен вид ни ми харесва, а и най-важното не умея, ама и не искам да умея.  Simple Smile Да си кажа честно, признавам си, ти ме научи джолан да готвя, това по принцип го отхвърлях, само когато бях в Германия ми се сервира в огромно количество плеснат джолан и бях силно смутена, но като ги гледах как сумтят и се радват си замълчах, Марчев също сумтя и  му се радваше, още си говори за него .   
Отивам да гледам бонбонките на Бети, лютите. Как да ги търся, - люти бонбони с пипер.

# 39
  • On the sea
  • Мнения: 1 849
Marcheva 14, винаги я правя по рецептата на тази дама, само добавям още малко масло след като пасирам
 https://uhaena.blogspot.com/2015/10/mercimek-corbasi.html

# 40
  • Мнения: 9 092
Заради тази чорба ще ти пратя Марчев, казАх!  и армагани ще ти пратя, само го покани, молим ти се, това няма начин да го приготвя, честно, не се сърди, ама и на външен вид ни ми харесва, а и най-важното не умея, ама и не искам да умея.  Simple Smile Да си кажа честно, признавам си, ти ме научи джолан да готвя, това по принцип го отхвърлях, само когато бях в Германия ми се сервира в огромно количество плеснат джолан и бях силно смутена, но като ги гледах как сумтят и се радват си замълчах, Марчев също сумтя и  му се радваше, още си говори за него .   
Отивам да гледам бонбонките на Бети, лютите. Как да ги търся, - люти бонбони с пипер.

ама пращай го, грижа нямаш Simple Smile ей сега зимата веднъж месечно поне готвя. А той щом харесва джолан и  чорба, защо не му направиш чорбица само от джолана? Аз в пачата имам ли джолан,  чуквам парче и слагам с костта - хем повече истинско месо има, хем с костта да се вари какъв да е бульон е друга работа.-
А при Бети бонбони да искаш Simple Smile изгубвам се там. Ето тези са https://vkusnosbety.blogspot.com/2016/12/chocolate-truffles-with-hot-cayenne.html

# 41
  • София
  • Мнения: 11 665
Благодаря,  velvet. На чудесната Петя Аргирова е рецептата, как съм я пропуснала.  newsm78 Чудесно!

Пепи,  благодаря, открих ги и ги записах, готова съм . Може да ги врътна по празниците, ей тъй за изненада. Бети е чудесна!
Пепи, не мога такива чорба да готвя, не умея, а има ли и чесън, а по всяка вероятност има, трябва да напусна къщицата си. Хич не го долюбвам.

# 42
  • Мнения: 978
Не знам какво ме прихвана, но ме прищрака да сготвя нещо. Та, бейти кебао с готови кори

# 43
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 386
Ехее, старата тема изписана, новата расте...
 Последното агнешко месо - печено

курбан  Wink приготвен от ММ

"Барабар Петко с мъжете"  Embarassed портокаловия кекс на Йоли

и Рамадан пиде, думите на внучката "бабо нали не си слагала нищо, благодаря ти" как да не се  Cry Както често споменавам, милата не обича нищо с ядки, семена... Peace та затова и вида е такъв - нищо общо с оригинала, но пък голямо ядене падна.

Последна редакция: пн, 22 окт 2018, 08:56 от mama iasi

# 44
  • Мнения: 14 989
И ние вчера бяхме на джолан, ама никак не изглеждаше така апетитно като вашите. Хубаво е, че поне беше вкусен.

Общи условия

Активация на акаунт