Много мина, мъничко остана, ДEКЕМВРИйче скоро ще се гушка в мама (2018)

  • 30 679
  • 750
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 67
И на мен всичко ми е на Томи Типи- шишета, помпа, стерилизатори. А бебефона е видеобебефон с wi fi връзка на моторола.

# 706
  • бургас
  • Мнения: 624
Стерилизатор ще взема кангаруу 3в1, ръчна помпа, шишета Нук,  бебефон си имам, но няма да ми трябва. Аз ще спя при бебето докато се събужда през нощта, а след това баткото ще е при него.

# 707
  • Мнения: 433
Електрическа помпа на Авент, шишета на авент + стартов комплект на томи типи (стерилизатор, нагревател за шишета и шишета). Дано поне едните шишета да хареса, другите ще заминават при бременните ми приятелки. Бебефон не сме взимали, не мисля, че ще имаме нужда за сега.

Аз мога да кажа, че всичко ни е нагласено вече. Всичко опрах, подредих и днес тръгвам към София, за да остана там колкото трябва до раждането. Изчистих и разчитам на ММ да не цапа много-много докато ме няма Grinning Живот и здраве като се прибера отново вкъщи, вече ще съм с бебче. People Baby

# 708
  • Мнения: 1 273
Благодаря за отговорите, момичета! В близките дни отивам да купя поне стерилизатор и шезлонг, надявам се и бебефон да изберем. Помпата много я мисля - скъпа или евтина, ръчна или електрическа, защото нямам идея дали изобщо ще имам кърма и ако имам колко време ще е това.
Моите прегледи вече остават само по ЗК и 1 или 2 при лекаря, който избрах за раждането. След неприятните усещания, които имах от частното проследяване, вчера реших окончателно и приключих с тях.

# 709
  • Мнения: 337
Пратиха ме на ехограф на коремни органи. Всички ми е наред.
После и бебла гледаха,  в 33+5 сме 2.200.
Казаха, че всичко и е наред.
Общо взето съм доволна 😍
А, да и утре влизам в тия 45 дни .

Последна редакция: ср, 07 ное 2018, 10:58 от Elvinaa

# 710
  • Мнения: 68
Аз си поръчах ел. помпа Медела суинг и един пакет пликове за стерилизиране в микровълнова на Медела. Шишенца още нямам, но мисля да взема само 1-2 стъклени за начало. Много се надявам да мога да кърмя и не искам да се презапасявам предварително.  Изборът на бебефон съм го оставила на ММ.

sladkatakaka ако намериш памперсите онлайн в Англия можеш да ползваш някоя от фирмите за транспорт от Англия до България, посочваш техния адрес за доставка и те ти носят поръчката до България. Аз миналата седмица поръчах Pampers за племеницата ни от ASDA, цените са доста по-ниски, дори и с транспорта до тук. Чакам ги да пристигнат в петък и ще ги видим дали са същите.

# 711
  • Мнения: 809
За памперсите , на мен приятелка ми прати мамия казва че те били аналог на памперс , за в началото имам и памперс но са доста тежки (на кг ) и ако няма кой да ти ги носи периодично не съм много сигурна че си заслужава освен ако не са на намаление разбира се . Отворихме с една мацка да сравним памперс 1 купен от тук и такъв от англия на визия нямат разлика  . После и дадох и един пакет мамия и е доволна и от тях въпроса е дали бебчо ще ги приеме . Аз от днес по документи съм в 9 месец ☺ . На 12 съм на преглед по ЗК и доки каза че ще ми даде документите да болница и най-вероятно ще ми е последният преглед при него . Ами от там на татък къде ще ходя ? Няма да избирам лекар защото ще раждам в окръжна ( имаме позната акушерка ) но да остана без преглед до като родя ми е малко филм . Мамите който са без избор на екип (от Пловдив ) как ще процедирате ?

# 712
  • Мнения: 82
Момичета страшно много ме болят венците и доста кървят. Нека някоя от вас сподели ако има същия проблем и има ли начин за поне малко облекчение Sad

# 713
  • Мнения: 2 883
Веси на мен ми помогна пастата за зъби Хималая сензитив (розовата). Но и гледам да не ям по-твърди храни като печено, сухо месо, защото от дъвкането пак боли.
Бях ходила и на зъболекар преди месец-два, изписа ми вода за уста за жабурене, която съм ползвала само, ако наистина много ме боли, т.е общо 1-2 пъти. Помага, облекчава веднага, но в инструкциите за употреба пише да не се ползва от бременни - Eludril classic.

Иначе алтернативни подходи - майка ми ме съветваше да си търкам венците със сол, но не знам дали действа. Може и да се жабуриш с лайка или друга успокояваща билка.
А за кървенето - кървят си още от самото начало.

# 714
  • София
  • Мнения: 1 395
Веси, доскоро ползвах паста Елгидиум сенситив и вода за уста със смрадлика на Биодент. Вкусна и подходяща за употреба от бременни. Мисля че водата е това, което оправи моите.
За памперсите аз преди ползвах Huggies но не ги намерих на пазара сега. Дали вече ги няма в България?

# 715
  • Мнения: 1 273
Vessyto, моите венци зопочнаха да кървят много в 6-ти месец - оправих се за около 2 седмици с паста за зъби Гъм, вода за уста Алсипин и едно гелче Пародиум. После спрях да ги ползвам и преди около 2-3 седмици пак започнаха да кървят - оправих положението с паста Елгидиум, Сандрин за жабурене и мажа отново гела на Пародиум, но малко по-рядко, че все забравям.

# 716
  • Мнения: 316
DucaMF, мерси. Аз гринтус съм ползвала за сина ми, доволна бях, не знаех, че има и за възрастни. И най- после капки за нос, които да се ползват и от бременни! Обаче днес говорих с док и ми изписа Аугментин и го почнах вече.

Applegarden, със сина ми ползвах шишета на Авент и бях доволна, сега мисля да взема на Авент и Томи Типи. Помпа съм ползвала ръчната на Авент, също съм доволна, не ми е правила рани, не ме е боляло. Зора е в началото докато му хванеш цаката.

NikolS, добре наддавате. И на мен на следващия преглед ще ми взима микробиология и аз малко се притеснявам да не вземе да предизвика нещо, че ми е рано още.

sladkatakaka, хубаво е, че имаш достатъчно кърма, дано и да засуче и да си се кърмите дълго време.

Лаленце, браво на младежа, много сте добре с мерките, имаш време, няма за къде да бърза.

Елвина, нещата се нареждат добре при вас, хайде още няколко седмици само!

titkata, как така последен преглед, то точно последния месец зачестяват пак прегледите, може би при някой на частно 1-2 пъти, колкото да видят тонове и на ехограф.

# 717
  • Мнения: 82
Много благодаря момичета, ще пробвам с пастите и водата за уста, дано помогне че не се търпи

# 718
  • Мнения: 295
Здравейте, аз утре по док влизам в 9тия и съм на ЖК + изследвания. Туй като се пада четвъртък и АГ не е на работа, в петък пак ще ходя но вече на последен ултразвук+ микробиология. Оттук нататък мисля  всяка седмица се ходи на ЖК+измерване на тонове.
Моите венци кървят много докато си мия зъбите. Имам вода за уста и паст на лакалуд, няма подобрение.
Да се оплача че тези болки в ставите стават нетърпими. Едвам ходя, изпитвам ужасни болки като ходя, а днес се наложи да се кача до 5тия етаж, че нямаше асансьор. Реве ми се вече, но се моля да постои вътре поне още 2 седмици.
Бебефон и ние нямаме. Незнам дали ще ми трябва, с каката не съм ползвала. Ще бъде в списъка от подаръци Simple Smile

# 719
  • Пловдив
  • Мнения: 1 362
На 12 съм на преглед по ЗК и доки каза че ще ми даде документите да болница и най-вероятно ще ми е последният преглед при него . Ами от там на татък къде ще ходя ? Няма да избирам лекар защото ще раждам в окръжна ( имаме позната акушерка ) но да остана без преглед до като родя ми е малко филм . Мамите който са без избор на екип (от Пловдив ) как ще процедирате ?
Титка, аз също на 12 съм за последно при следящият ме АГ и ще ми дадът документите за раждане, защото няма да раждам в същата болница. Тя ми каза, че след 15.11 е хубаво да отида до Окръжна (и аз там съм решила да раждам, също без избор на екип или лекар) и да поискам да ми направят запис на тонове. Каза, че няма как да ме върнат от там, но от една приятелка раждала там, разбрах, че се заплаща, но колко - нямам идея. И всяка седмица до термин да ходя там за записи и вече те ще преценят как ще станат нещата, след като им кажа, че искам да раждам при тях. Каза, че ако до термин ходя на тонове при нея (в Торакс), ако нещо лошо се случи и се наложи спешно секцио, ще трябва да се направи в Торакс, а не там където аз желая. Така процедирали със всички, които се следяли при тях в Торакс, но не искали да раждат там. Надявам се всичко да протече гладко и без проблеми! Успех и на теб! Пък знае ли се - може да се засечем на тонове в Окръжна Wink

Общи условия

Активация на акаунт