Много мина, мъничко остана, ДEКЕМВРИйче скоро ще се гушка в мама (2018)

  • 30 717
  • 750
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 3 390
Браво, Сладкатакака, въодушевлението и радостта ти се усещат и през поста дори! 🤗

# 691
  • Мнения: 1 318
Утрогестан пиех до 16 г.с. някъде, нямах никакви странични ефекти, нито едно от описаното в листовката или това, което пише по форумите не ми се е случвало.
За дрешките - тази и следващата седмица ще я върша тази работа. Днес освободих гардероба, почистихме го и е готов за нареждане с бебешки дрешки. Принципно имам време до термин, но бебето върви малко напред, отделно в 9-ти месец не искам да имам никакви такива ангажименти като пране и гладене.
Sladkatakaka, бъдете здрави с бебчето! Браво, че е такова геройче!!!

# 692
  • Мнения: 317
Sladkatakaka, браво на бебчето! Още съвсем малко и ще си я гушнеш!
Аз от днес съм и с кашлица, пробвам разни бабешки методи - не помагат. Купих и Стодал, дано поне той помогне. На док съм чак след седмица, ама ако се наложи, ще го посетя и по-рано.

# 693
  • Мнения: 601
И аз бях с кашлица. Суха, тип тютюнджийска. Пет дни пих Стодал без ефект. Отидох при личния и ми изписа този сироп и тези капки, защото съм имала секрет, който се стича и ме кара да кашлям (макар, че не ми бе запушен носът).
Определено ми помогна. Вече отхрачвам и не кашлям, като някое магаре.
п.с. По-гаден сироп не бях пила. Те и капките за нос не са много приятни Simple Smile

# 694
  • Мнения: 1 318
Момичета, тези от вас, които ще ползват стерилизатори, помпи за кърма и бебефони - към какви марки сте се насочили?

# 695
  • Мнения: 1 114
Аз използвам този спрей за нос през цялата бременност, тъй като много често ми се запушва носа и съм много доволна. На мен ми харесва на усещане, евкалиптът ми допада, занапред също ще си го ползвам.

# 696
  • София
  • Мнения: 1 268
Момичета, тези от вас, които ще ползват стерилизатори, помпи за кърма и бебефони - към какви марки сте се насочили?


На мен ми подариха ръчна помпа и стерилизатор на Авент. Съответно, поради тази причина гледах да взема и шишета на същата марка. Но дали са хубави и ще ми вършат работа те първа ще разбера и изградя мнение за себе си. Иначе мнения за всички марки има всякакви.

# 697
  • Мнения: 405
Аз започнах с прането и гладенето днес. Уж нямаше да гладя след сушилнята, ама те пък като излязоха едни смачкани.. не можах да ги оставя така. Надявам се с други материи да не се налага, защото като пускам нашите дрехи са си доста добре. Иначе ние взехме стерилизатор на Чико, шишета Нук и ни подариха бебефон на Филипс Авент. Днес си пуснах и изследванията, хемоглобина ми е паднал под нормата, а си беше ок Sad И няколко други неща са извън границите, пратих ги тъкмо на лекарката.

# 698
  • Мнения: 1 318
Шишетата ми са на Авент и се бях насочила към техния електрически стерилизатор, но в последствие се зачудих дали стерилизатор от рода на Cangaroo няма да ми свърши същата работа, въпреки че не съм сигурна дали става за шишетата на Авент.

# 699
  • гр. Тутракан
  • Мнения: 224
Днес бях на преглед. В 33г.с+6д бебка е 2200гр, голямо бебе Simple Smile Обърнала се вече с главичката надолу. Водите са в норма, плацента по задна стена, втора степен на зрялост. Всичко е в норма. Казах му за бялото течение, и че на моменти се засилва. Взе ми с тампонче материал.Питах го дали така няма да се предизвика по- скорошно раждане, каза "Не". Ще трябва да пусна кръв и стерилна урина до петък. Кръвното ми беше 110/60.Мислех ,че е високо, понеже до сега все беше 100/50 , каза, че ми е напълно добре. До тук съм + 13кг. Толкова качих през цялата бременност със сина ми ... а сега ...

Поръчах си тази помпа, утре ще ми пристигне.
https://www.hippoland.net/cangaroo-elektricheska-pompa-za-k-rma- … ral-comfort-xn-d3
Поръчах и този стерилизатор (електрически), отново пристига утре Simple Smile
https://www.hippoland.net/cangaroo-elektricheski-sterilizator-3v1
Поръчах и шишета на Авент против колики и рефлукс.
 
Събота отивам на пазар за останалите неща от списъка.

# 700
  • Димитровград
  • Мнения: 692
Ще пиша да:)
Относно 2те хранения да я храня с шише, за да видят как се справям.
Стерилизатор ползвам на Кангароо 3в1 много съм доволна.
Помпата с две ръце препоръчвам Медела Суинг. Добре, че е тя иначе до сега да съм се отказала да поддържам лактацията. За половин час се издоявам...хихихи....200-250мл и замразявам. Вече едното чекмедже е пълно.
Относно кърменето докторите ми казаха, че много трудно ще я науча, но трябва упорство. Казаха ми че може лесно но може и трудно да се откаже от адаптираното, защото то е по сладко от кърмата, но аз няма да се отказвам.
Перилните препарати ползвам Лупилу и съм страшно много доволна. Нямат миризма и перат много хубаво. Памперси и мокри кърпи също вземам на Лупилу и са супер. Само много ме е яд че в Англия струват 89пенса а в нашия Лидл са 9,75лв. но нямам познати да поръчам:)

# 701
  • Мнения: 295
Дадоха ми стерилизатор на Чико за микровълнова. Взех едно шише за Томи Типи за всеки случай или за вода/чайче.

Помпа взех от емаг, ръчна, ако видя зор или се наложи системно изцежда е ще помисля за електрическа.

# 702
  • Ловеч
  • Мнения: 574
Дадоха ми стерилизатор на Авент,ръчна помпа на Авент,шишета купих на Нук,а бебефон имам на Фишър Прайс много добър,само трябва да видя дали работи още😄😄 Ако не работи ще бъде в списъцка за подаръци като пак смятам да заложа на тази марка.Чувах го как диша даже

# 703
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз съм с помпа Медела Суинг, стерилизатор на Кангаруу 3 в 1 електрически и също съм много доволна. Бебефон не сме избрали още, но и не бързаме да купуваме преди раждането.

Днес ми беше много медицински ден - сутринта дадох кръв за да видим как са показателите на кръвосъсирването, после бях на тонове, после на ЖК и накрая при Сигридов за да коментираме резултатите.
В крайна сметка бебето е добре, с перфектни тонове, хубави плацента и води, няма изгледи за скорошно раждане. Тежи 2700 грама моето сладко момче Simple Smile
Сигридов каза, че се справям супер без инжекции, но ми връща магнезия (трябваше днес да го спра) и започвам с големи дози желязо и билкова кръв заради ниски нива на хемоглобин и желязо. Б6 също ми го вдигна... направо имам чувството, че тялото ми не може да работи само, но това е положението.
Килограмите вече са +11, но си свиркам.

Получихме си снимките от бременната фотосесия и сме повече от доволни. Около мен взе да се заражда едно приятно вълнение от предстоящото раждане, усещам го в приятели и роднини Simple Smile

# 704
  • Мнения: 809
Аз взех всичко на томи типи стерилизатор ел  ,шишета  в стартов комплект и една допълнителна залъгалка на нук с каучукова биба . Праха за пране -тео бебе зелен не ползвах омекотител . Помпа за кърма  не съм взела и се чудя дали да взимам , може сега покрай намалението в хиполенд да взема .  Остана ми да взема  и ваничка   със стойка и стол за кола . Бебка имам чуство че е слезнала още по -надолу , като се разбушува все едно ще си покаже ръчичката отдолу . Килограмите при мен до тук са + 9 ☺

Общи условия

Активация на акаунт