Захранване – въпроси и отговори. ТЕМА 2

  • 25 620
  • 733
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 35 109
Много бързо махнах сутрешното мляко. Като въведох кашата ( аз я въведох сутрин) и махнах млякото- около 6-7 месец. Но моят син става късно

# 46
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Може да ползваш кокосово мляко. Аз правя едни бисквити с кокосово брашно, а те са подходящи след 6 месеца.

# 47
  • Мнения: 16 871
Ето я рецептата, ако на някой му хареса да я пробва:

# 48
  • Мнения: 3 998
Давате ли киноа и от кой месец

# 49
  • Мнения: 35 109
Аз давах . От около 7-8 месец. Сега и в кухнята понякога е менюто я има.

# 50
  • Мнения: X
Да, на 8 месеца, но тя не съдържа глутен, така че може и по-рано.

# 51
  • Мнения: 16 871
Вече официално  - ще кърмя поне до първи клас Joy
Синът ми не харесва сирене, кисело мляко, пробвах овесени ядки с плод - мъка, каша -мъка, плодовете - мъкааа. Тук таме някое зеленчуково пюре, малко палачинка хапна вчера и това то. Мислех закуска да замествам...
Оплаках се...

# 52
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Мога само да ти завидя за кърменето. При мен беше много неуспешно, въпреки всичките ми усилия. Повярвай ми няма по хубаво усещане, безкрайно ми липсва 😞. А бебето ти ще прояде не се тревожи. Важно е да предлагаш и ще се случи.

# 53
  • Мнения: 610
Вече официално  - ще кърмя поне до първи клас Joy
Синът ми не харесва сирене, кисело мляко, пробвах овесени ядки с плод - мъка, каша -мъка, плодовете - мъкааа. Тук таме някое зеленчуково пюре, малко палачинка хапна вчера и това то. Мислех закуска да замествам...
Оплаках се...
Аз ще ти правя компания.  И моят не яде , и затова и в темата спрях да пиша , само следя .

# 54
  • Мнения: 4 660
Преди година две бях на курс в детска ясла за помощник възпитатели , повечето деца не ядат попара кисело мляко и макарони със сирене.
Не знам на какво се дължи ,може би не са свикнали или майките им ни им правят такава закуска.
А за кърменето и аз ви завиждам , така и не засука моето.

# 55
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Аз пробвах да пасирам с ръчния. Пасира се идеално, проблемът е бил в малкото вода, която съм добавяла и затова не се пасирало добре. Вчера хапна изцяло домашно пюре от морков.

Поръчала съм и нов нож за каната.

Благодаря още веднъж!

Последна редакция: ср, 24 окт 2018, 11:26 от ∞Black Hole∞

# 56
  • Мнения: 7 776
Вече официално  - ще кърмя поне до първи клас Joy
Синът ми не харесва сирене, кисело мляко, пробвах овесени ядки с плод - мъка, каша -мъка, плодовете - мъкааа. Тук таме някое зеленчуково пюре, малко палачинка хапна вчера и това то. Мислех закуска да замествам...
Оплаках се...
Пробвай finger foods. Вместо каша овесени ядки - овесени бисквити. Вместо кисело мляко - мъфин, направен с кисело мляко и плод. Казваш, че яде палачинката. Може просто да иска сам да си хапва храната.

# 57
  • София
  • Мнения: 234
Моите близнаци също категорично отказват попарата, напоследък и кускус не искат. Не мисля, че е голяма драма - мога да им добавям сирене и сухар в обедното меню. Обожават каши с и без глутен с плодове или кисело мляко с банан и бисквити.
Моля да споделите някакви идеи и за солена закуска - вде пак ядат плодови кремчета за следобедна закуска от детска кухня и ми се иска понякога сутрин да хапват солено, а не сладко.

# 58
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Щом обичат каши прави им каши с масло и сирене. Сварено просо със сирене също е много вкусно. Може да пробваш и както по горе е казано със солено кексче. За друго не се сещам в момента.

# 59
  • София
  • Мнения: 2 666
Моите близнаци също категорично отказват попарата, напоследък и кускус не искат. Не мисля, че е голяма драма - мога да им добавям сирене и сухар в обедното меню. Обожават каши с и без глутен с плодове или кисело мляко с банан и бисквити.
Моля да споделите някакви идеи и за солена закуска - вде пак ядат плодови кремчета за следобедна закуска от детска кухня и ми се иска понякога сутрин да хапват солено, а не сладко.

Каши от просо, елда вървят добре с масло и сирене. На Плазмон имаше кус кус различни размери и може да пробвате ако вече не сте. Авокадо с яйца и сирене също не е лошо, но трябва нещо зърненино да му се добави.

Общи условия

Активация на акаунт