На компютъра паролата смени, за да не цъка СЕДМОКЛАСНИКЪТ игри

  • 43 835
  • 748
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 12 071
Аз имах предвид ситуацията при която не иска нещо поначало, а освен това балът на детето е значително по- нисък от предполагаемия за някои паралелки.Мисълта ми е, че съвсем не е задължително всички да пишат всичко.

Ако нещо иска от сърце, да го пише разбира се, дори без никакъв шанса , но хем да не го иска, хем да няма бал за нещо" космическо"от предходната година, не виждам защо да се вписва

# 91
  • София
  • Мнения: 7 097
Е, ти разглеждаш странен случай. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 92
  • София
  • Мнения: 11 825
Да,ако категорично не иска дадена паралелка/профил няма смисъл да се пише.
Но до края на годината ще видиш,че ще започне да му се избистря идеята,какво иска и какво не.Много се влияят и от разговорите един с друг.

# 93
  • Мнения: 12 071
Е, ти разглеждаш странен случай. Stuck Out Tongue Winking Eye

Не, напротив, съвсем типичен
На моя позната детето искаше определена паралелка в Морска администрация.Изкара бал под 300 .Записа си първо желаната паралелка, после няколко за застраховка.Не е започнал заявлението с ЕГ, немски, ЕГ английски и тн
Това искам да кажа, че ако децата имат висок бал, лесно се изчислява и пишат 10 желания.Ако имат по- нисък, пак едва ли има нужда да се пишат много, особено ако по- високобалово са хем нежелани, хем недостижими

И докато пиша всичко това, се сещам, че в София има много паралелки и училища с еднаква или подобна програма.Вероятно затова на вас ви изглежда нормално, а на мен- много 30 и повече желания.

# 94
  • Мнения: 731
Определено разговорите са един от първоначалните ориентири. Синът ми се впечатли от 2-ра английска, но със започването на годината момчешката групичка са решили, че ще ходят в първа..Ще ходят  hahaha ама първо да си изкарат бала за там..Та сега ще ходи на ПИ в Междучасие, като външен ученик и избра точно в I АЕГ да се яви, даже това го мотивира, че ще разгледа училището..
Иначе в училище учителката по БЕЛ им е поставила задача задължително да научат "На прощаване" - за първа смислова част 1 шестица, за цялото 2 шестици, който не го каже - двойка..

# 95
  • Варна
  • Мнения: 2 444
Броят на желанията реално зависи от позиционирането на детето в статистиката на резулатите от НВО. Синът ми например изкара резултат, който  в статистика без квоти го позиционираше на 88 място от явилите се 3600 деца в областта (т.е. с равен на неговия или по-висок резултат бяха 87 деца). За училището, за което се бореше в обявения план прием имаше 234 деца, което означаваше , че дори всички да се бяха юрнали натам, пак щеше да бъде приет. Следователно със сигурност щеше да бъде приет на първо желание, но за всеки случай докарахме желанията до 5. Ако обаче беше позициониран в средния интервал -напр ако беше между 900-1000 позиция, щеше да пише желания до припадък и още как. Така че гледайте обявените места по план приема и позиционирането в статистиката - те ще определят дължината на желанията в заявлението. Колкото по-надолу е детето, толкова повече трябва да се пишат, защото реално не се знае какви са желанията на останалите деца. Тази година напр резултатите показаха по-ниски балове във високите интервали и значително повишение при по-ниските.

# 96
  • София
  • Мнения: 6 166
Ако дадена паралелка е нежелана и от детето, и от родителите, не виждам смисъл да се пише независимо от това дали балът му е достатъчен или пък е от челните в класацията.

Manzhelka, страх лозе пази. В аналогична на твоята ситуация написах много повече желания за сина си. Да не остане детето недоучено. Joy

# 97
  • Варна
  • Мнения: 2 444
Спунк, то е ясно, че се пишат само желани паралелки, но също така е ясно, че желанията обикновено са 1, 2, максимум 3, останалото е приемлив за детето пълнеж, за да не изпадне от класиранията. Но ако балът е около 300, десет желания (макар и да не са от съвсем най-желаните за общата аудитория) ми се струва меко казано доста рискован избор.

# 98
  • София
  • Мнения: 6 166
Напълно съм съгласна с теб. Определяш си критериите и класираш по тях паралелките.

# 99
  • Sofia
  • Мнения: 4 522
Все още не е избрала какво ще прави след 7 клас и май любовта я е навестила. Сякаш не ми стига, че и без това е малко разсеяна Simple Smile

Нашият пък я търси Confounded До миналата седмица твърдеше категорично, че за момента не се интересува от никакви момичета, а от вчера мрънка, че иска гадже. Викам му да си събере акъла и да чака любовта сама да го срещне, пък той междувременно да си учи уроците.

Нащето първо желание е немски език (писала съм вече май нееднократно Relaxed). Ще редим след него други езици, различни от английски и/или английски и това ще е. От природните науки се отказахме. 

Последна редакция: чт, 25 окт 2018, 23:04 от aniK

# 100
  • Мнения: 1 859
Anik, кажи му да почака още малко, в края на юни ще ги срещнем пак и без това ги сватосахме преди вече 13 години ха-ха.Wink Сега и двамата да наблягат на уроците, айде може и началото на юни да ги срещнем от нас да мине Two HeartsМоята девойка се раздели с гадже и аз и подмятам "Сега, мамо по-добре да си без гадже до лятото", а тя "Мамо, аз не мога да командвам сърцето си"

Последна редакция: чт, 25 окт 2018, 16:16 от Rady

# 101
  • Варна
  • Мнения: 2 059
Моята се колебае още в избора - дали МГ или ЕГ. Само за езика е категорична, че не иска немски.
В интерес на истината и аз се колебая, ако трябва да я посъветвам. За брат й бях категорична и все още съм, че ЕГ е по-добрият вариант, когато и при него се появиха съмнения на финалната права, защото балът стигаше и за двете. Лошото е, че имам поглед от първа ръка за въпросните гимназии в града и не съм очарована за съжаление.

# 102
  • Варна
  • Мнения: 2 444
Julisa, идеални неща няма, но алтернатива на тези две училища за съжаление няма. Синът ми е в 1 ЕГ, това беше неговият категоричен избор още от пети клас. За сега все още е много доволен и аз съм на мнение, Първа е по-добрият избор от Пета (имам поглед на близки деца в последната).

# 103
  • Варна
  • Мнения: 1 135
Първа е по-добрият избор от Пета (имам поглед на близки деца в последната).

Защо мислиш така? Дъщеря ми се колебае точно между тези двете и всяка информация ще ни е полезна.

За МГ не иска да чува, въпреки че математиката ѝ е силна.

# 104
  • Варна
  • Мнения: 2 444
Рет, в Пета нямат native speakers по езика, не изучават нито един разказвателен предмет на чужд език (те вдъщност не са ЕГ, а гимназия с преподаване на чужди езици), нямат летни списъци с литература на чужд език и не на последно място ако имаш още съмнения, разгледай сайта на РУО в раздела с олимпиадите и виж колко класирани деца има на тези по езика от едното и от другото училище.

Общи условия

Активация на акаунт