Обсъждане на имотни обяви-6

  • 40 050
  • 814
  •   1
Отговори
# 255
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
И аз не съм фен на много високите етажи.
След почти 7 г. на 18 етаж офис и югозападно изложение, никога повече на толкова високо! Даже за сегашния офис си търсих по изискване до трети етаж и източно изложение и такъв си и намерих.

# 256
  • Мнения: 9 876
В такъв случай аз бих предложила ако продавачът се откаже, стоп капарото да се връща в двоен размер. Хайде после да събират на десет купувача стоп капаро и да се ослушват.  Ако откажат, значи имат намерение да са недобросъвестни. Аз пък и стотинка не платих, докато не видях НА черно на бяло какво купувам, хем бях без мой си брокер. Можело и така значи.
ти купи нещо скъпо и голямо. А за такива имоти са по-малко желаещите. Затова може би са били и по-отзивчиви.
И още нещо - колко време е стоял непродаден твоят имот?

Ние сме давали пари 4000 не помня валутата. Тогава брокерката извика продавачите, показала им подписаната от нас оферта + парите -и те склониха. Ако не бяха, щеше да ни върне парите. Имотът, който купихме, не е ап. - но при вида на парите, свалиха от 155 на 125. Което всъщност беше и нашият тотален лимит. Това преди година и нещо се случва.

А преди 5 г може би беше - пак така дадохме пари и оферта. Срещата се състоя между ММ, продавачите и брокера в офиса им. ММ беше “добрият”, а аз на телефона “ лошата. Срещнахме се по средата на това, което ние искахме и което те искаха. Тогава ми изглеждаше скъпо, но ММ считаше че цената е ок.

Та - аз не виждам лошо, за да покажеш, че си сериозен, да оставиш пари на посредника.

И не - не вземат по 100 стоп-капаро на месец, от които да си плащат осогуровките:)

Последна редакция: сб, 10 ное 2018, 13:43 от rumka833

# 257
  • Мнения: 4 572
Аз дадох стоп-капаро след като огледахме в агенцията на продавача документите (бях с моя брокер) и с договор, че се дава, с условията за отказ. Беше малко повече от 24 часа след огледа.

# 258
  • Мнения: 19 485
Румка, почти веднага го купихме апартамента ние след като излезе на пазара. Обявена беше много висока цена, която след разискване и известно чудене от наша страна брокерът на продавача сам предложи да намали, но не беше нещо драстично. Просто видяха, че се колебаем, но ние имахме парите а не чакахме от кредит и това явно беше в наш плюс. Пълната готовност за съдействие и разгледаните документи наклониха везната да се решим на покупка, защото преди това ми беше писнало от некоретно и арогантно отношение, от нередности и особености по собствеността, от изникващи ДДС-та в последния момент, от неясни ипотеки и т.н. поради които имахме чувството, че си купуваме бъдещи проблеми за много пари. На практика в началото решихме, че пазарът прелива от примамливи оферти, като започнахме да ги обикаляме и особено да искаме документи, нещата станаха доста различни.

# 259
  • Мнения: 6 294
Безумната цена на апартамента вече е паднала с 5000€, но се е появило в описанието "Сградата е в проект за поставяне на асансьор..." В друг проект може да влезе скоро сградата, ама не и в този с поставяне на асансьор Simple Smile Тея хора наистина ли си вярват, че ще го продадат на тая цена....
 https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b15241420956191 … k=3te596&f1=3

# 260
  • София
  • Мнения: 1 869
5те кюшета Grinning Grinning Grinning Grinning ужас...

# 261
  • София
  • Мнения: 5 953
Супер е обявата, направо обмислям да продам тристайния НС, и двустайния ЕПК и да събера да купя това 55кв вЦентъра, ама може да не ми останат пари за аснсьора 😂

# 262
  • Мнения: 6 294
И квадратурата му е едни 7 кв.м. по-малко на тоя апартамент... Та цената си хвърчи към 3000 ама луд народ има колкото си искаш...

# 263
  • Мнения: 19 485
Ще се продаде, ще видите. Напоследът стават луди неща.

# 264
  • Мнения: 6 294
За тези пари няма начин. Обзавеждането е супер евтино. Цената падна през последните 6 мес с 5000€.

# 265
  • София
  • Мнения: 1 869
Ще се продаде, ще видите. Напоследът стават луди неща.

То половината от тези луди неща тръгват от убеждението "ще се продаде със сигурност" за някоя безумна цена... Напоследък явно спряха да го вярват част от купувачите, защото такива безумни обяви поне не изчезват.

Тази обява ме изненада, че се появи отново. Мислех, че са го продали, защото цената е ниска за квартала, въпреки че е на булеварда
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b153423653199364

# 266
  • Мнения: 1 712
Точно това и аз щях да пиша. Вие как разбирате, че е продаден даден апартамент? Като свалят обявата ли? Не смятате ли, че може да има реално други причини за сваляне на обявата от сайта?

# 267
  • Мнения: 4 572
Може, ама ако не се появи пак, значи сигурно е продаден. А това в Дървеница сигурно е тухления нисък блок сещу ТУ, където има поща. Като строеж е здраво, но без асансьор, май и партера се броеше, така че отива 3-ти етаж, а и булеварда е шумен. Преходен е, а кухнята е убийствена...Помислих, че е работилница или зимник.

В случай, че някой се интересува - до нас се продават два апартамента на първи етаж. Единия е тухла, нов, но е малко странно сбутан зад друг блок. Другият е панел, на няма и 5 мин от метрото, вижда ми се поне 2 стаи с кухня и изглежда като за тотален ремонт. Ако някой желае, ще запиша телефоните.

# 268
  • Мнения: 71
Добър ден
Аз съм нов във форума.Интерсува ме закупуване на апартамент в София.Виждам че много от участниците имат знания за пазара в София.Бих искал да попитам за някои обяви които съм харесал.
Извинявам се предварително ако въпросите ми са глупави но не познавам София и пазара там.Направи ми впечатление имота от линка:https://www.imot.bg/1e150105726743913.
Ако някой го е гледал или има някаква информация ще бъда благодарен.Имота стои от доста време а цената не е много лоша.Има ли някаква минуси мястото.
Поздрави.
Иван

# 269
  • Мнения: 2 694
Мястото е на самото Цариградско първа линия Simple Smile

https://www.google.com/maps/place/alley%22Daniel+Neff%22+73,+111 … .346576,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x40aa85bc4a7f95f9:0xd8a0b97c345f3c12!8m2!3d42.6832352!4d23.3487647

Общи условия

Активация на акаунт