Обсъждане на имотни обяви-6

  • 40 055
  • 814
  •   1
Отговори
# 810
  • София
  • Мнения: 16 197
Ние имаме много външно озеленяване с поливна система, саксия на терасата означава някой да се грижи да полива. Аз не съм stay-at-home housewife, ходя на работа и времето след работа достатъчно съм го уплътнила, за да обикалям да поливам саксии по тераси.

...
Между блокчетата има големи поляни с алеи, ако не се разходиш специално, може и да не ги видиш. Всъщност  и блокчета не са прекалено много,  има повече къщи. Иначе "визията" и мен много ме учудваше, но като попътувах из Германия ми стана ясно: тази "визия" за  немците си е типична.

# 811
  • Мнения: X
Хубаво е да имаш балкон. Когато не изпълнява функцията на склад и е поддържан е приятно да седнеш през лятото на него. Да имаш масичка с две столчета и през топлите месеци да хапнеш на балкона, да имаш цветя на въздух, ако ти дойдат гости да има къде да ги изпратиш да пушат Simple Smile . Балконът го възприемам като част от представителната част на жилището. Както е хубаво една хотелска стая да е с балкон, така е хубаво и пред хола си вкъщи да имаш.
Напълно подкрепям! Това най-много ми харесва в Германия, че балконите им са наистина приятни места за отдих - дори и при недотам приятен климат, дори и малки да са балконите, гледат да използват всяка възможност да са на балкона. А пък ако е веранда на брега на Елба с изглед към реката, става направо разкош.  За съжаление, в България ги ползват основно за склад и място за простиране.
И не само в Германия е така - в Осло, например, дори при оня климат също масово имат балкони с масички и столове, в Билбао, в Хелзинки , в Копенхаген, навсякъде видях подобна тенденция. И ми харесва.
Няма да коментирам гръцките веранди, ама там лятото само на верандата се спи без климатик Simple Smile

Последна редакция: вт, 18 дек 2018, 23:14 от Анонимен

# 812
  • Мнения: X
Опитай сега да си намериш "слугинче" за под 2 000 лв заплата Simple Smile Почистване 2 пъти седмично ти излиза над 600 лв, и то за малко жилище, за голямо не ми се смята. И това без готвене. Като гледам в раздел СО, великият български мъж-електротехник затова се жени, да си уреди безплатната "помощ в домакинството".
Тогава слугинчето в общия случай е било със символично заплащане, но е ползвало квартира и храна, а парите си е спестявало и пращало вкъщи, бедни девойчета от село, където няма кой да ги изхранва.
И сега ако предложиш квартира и храна, ще ти излезе много по-евтино от 2000 лева,може даже да намериш и без пари, ако квартирата е на хубаво място. Е, не знам доколко ще си доволна от услугата, но желаещи ще има.

# 813
  • София
  • Мнения: 16 197
Понеже "доволна от услугата" рязко ми падна в последно време, минахме на роботизирано почистване.

# 814

Общи условия

Активация на акаунт