Dove Men+Care в подкрепа на бащинството

  • 61 289
  • 775
  •   1
Отговори
# 720
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
О,има промяна разбира се!Все по често са мъжете които помагат и с детето и с домакинската работа!Това е страхотно.Знаеш,че можеш да разчиташ на човека до теб.

# 721
  • Мнения: 2 682
Със сигурност има положителна промяна, дори в мисленето на по-възрастните. Моят баща в момента се грижи повече за дъщеря ми отколкото някога се е грижил за мен.
Съпругът ми също поема голяма част от задълженията и не приема ролята си само като банкомат, който трябва да ни издържа докато съм в майчинство. Вечер като се прибере от работа помага с домакинската работа, ако случайно аз през деня нещо не съм насмогнала или просто се занимава с дъщеря ни докато аз свърша някои неща. След като всичко вече е в релси, можем да седнем двамата пред телевизора с чаша любимо питие и да си починем. В нито един момент не е омаловажавал "работата" ми вкъщи докато той е на работа.

# 722
  • Мнения: X
Да, има промяна, което е хубаво нещо. Все още има татковци със закостеняло мислене или по - скоро искат да се измъкнат от отговорност с извинения от сорта, че това не е мъжка работа и с примери как баща му реално не му е обръщал внимание, освен случаите на наказания. Истината е, че не от всеки става добър родител, но благодарение на разчупването на стереотипите и по - голямата информираност, днешните татковци са склонни да се включват по - активно в отглеждането на децата.

# 723
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 176
Все повече виждам бащи да бутат колички в парка, което ме радва. При приятелските ни двойки с деца и двамата родители вземат дейно участие- татковците водят на извънкласни занимания, разхождат се в парка( особено с децата момчета- вече 5-6 годишни), играят с тях. Мисля, че предразсъдъците за разделяне на мъжки и женски отговорности към децата са все по- изоставяни. Доколкото познавам ММ, той също би бил от татковците с колички и после бутащи играчки за прохождане 😊 Адмирирам това и считам, че по този начин и таткото получава невероятна емоция от прекараните общи моменти

# 724
  • Мнения: 39 310
Да, има такава промяна. Отчитам я, като положителна!

# 725
  • Мнения: 4 593
Да, несъмнено се забелязва промяна в положителна посока относно разбиранията за ролята на бащата в семейството, но все още има какво да се желае. Бащата е не по-малко важна фигура в живота на детето от майката, така че е редно да полага грижи за детето, според свободното време разбира се. Това, че таткото ходи на работа, не е оправдание, при желание от негова страна, винаги може да намери време и начин да се погрижи за детето си, да участва активно в неговия живот и да е пълноценен родител, а не просто наблюдател.

# 726
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Забелязвате ли във времето положителна промяна по отношение на разбиването на стереотипите за ролята на бащата в семейството и какво е мнението ви за това?

По скоро не. Всичко зависи от бащата, до колко е сериозен и отговорен, и разбира се готов за ролята да е баща.

# 727
  • Мнения: 5 127
Дойде време и за нашия последен въпрос.
Забелязвате ли във времето положителна промяна по отношение на разбиването на стереотипите за ролята на бащата в семейството и какво е мнението ви за това?


Промяната идва с времето си. Виждам все повече татковци да бутат бебешки колички сами или с приятели. Това е промяна, която в последните години все повече се наложи. Стереотипите се променят според начина на живот във всяко семейство, смятам, че това е индивидуално.

# 728
  • Мнения: 989
Много се радвам и възхищавам на бащите които могат да полагат грижи за децата и така да отменят половинките си за определено време.
Когато аз съм била малка е имало период, в който баща ми е поел майчинството, за да може майка ми да се върне на работа, за което му правя евала. По онова време почти никои мъж не го е правил.

# 729
  • София
  • Мнения: 12 399
Надявам се да има вече промяна в татковците. Съпругът ми има еднаква роля с мен в отглеждането на децата ни. Мисля, че в повечето семейства бащите много помагат.

# 730
  • Мнения: 1 406
Да забелязвам. В парка забелязвам все повече бащи да разкарват бебетата, което много ме радва. Радвам се на тази промяна, понеже едно време трудно се виждаше баща да бута количка и то сам не с майката до него.

# 731
  • Мнения: 278
Забелязвате ли във времето положителна промяна по отношение на разбиването на стереотипите за ролята на бащата в семейството и какво е мнението ви за това?  определено се забелязва, все повече бащи се включват и помагат в отглеждането и възпитанието на децата си. Много малка част от тях са на мнение, че майката е тази, която трябва да поема грижите за децата, а бащата е този, които само осигурява семейството.

# 732
  • Мнения: 1 932
Да, забелязвам промяна в положителна насока. Все повече татковци могат да бъдат видяни на детските площадки или разхождащи бебета в колички.

# 733
  • При децата ми
  • Мнения: 6 063
Дойде време и за нашия последен въпрос.
Забелязвате ли във времето положителна промяна по отношение на разбиването на стереотипите за ролята на бащата в семейството и какво е мнението ви за това?

Забелязвам да, и това ме радва. Все повече бащи виждам да тикат детски колички и да разхождат децата в парка.

# 734
  • Мнения: 1 988
Промяна има и то в положителна посока. Парковете са пълни с все повече бащи, а от все по-малко двойки чувам, че бащата спи в другата стая, за да не му пречи бебешкия рев.

Общи условия

Активация на акаунт