Отговори
# 225
  • Мнения: 761
В момента извършват on-line консултации по Viber - това беше предната седмица.
Сега вече са разрешени ин витро процедурите, така че от тази може би ще започнат и да приемат за прегледи и консултации.
Звъннете на телефона в ин витро центъра, и ще Ви дадат най-точна информация.

# 226
  • София
  • Мнения: 3 818
Момичета, какъв беше телефона на регистратурата?

# 227
# 228
  • Мнения: 847
Момичета някоя от вас премествала ли е ембриони от друга клиника при Д-р Шефкетова и беше ли всичко наред? Как се случват нещата с преместването на замразени ембриони? Благодаря

# 229
  • София
  • Мнения: 2 016
Преместването става по служебен път. Клиниките се разбират за транспорта.

# 230
  • Мнения: 847
Ако някой знае може ли да ми каже цена за хистероскопия и цена за опит на ЕЦ (изследвания, пункция, инжекции (Цетротид и Хориомон) и трансфер). Благодаря

# 231
  • Мнения: 921
Мимичета, добра новина - центърът вече работи с фонда Hug

# 232
  • Мнения: 85
Чудесна новина. Simple Smile
Мимичета, добра новина - центърът вече работи с фонда Hug

# 233
  • Мнения: 1 073
Здравейте момичета,
Пожелавам успех на всички вас .
Моята история е  повече от година и половина опити, то не бяха операция за спукана киста на жълто тяло, после отново киста на същия яйчник, след това се откри варикоцеле. Справихме се с всичко това, но за капак сега ми откриха хидросалпингс, заради операцията вероятно... Имам интерес да посетя д-р Шефкетова за консултация за лапароскопия, премахване на тръбата и проверка на другата.
 Има ли момичета тук минали през тази интервенция, доволни ли са, каква е цената? След това ще се наложи стимулация при мен, тъй като другия яйчник е ленив и не желае да овулира изобщо...
Ще съм много благодарна да дадете отзиви. Благодаря и до щастлив финал на всички Heart

# 234
  • София
  • Мнения: 2 016
За първи път чувам за ленив яйчник?
Мисля, че д-р Шефкетова работи само в сектора за ин витро и ще те насочи към отделението по оперативна гинекология в Токуда.
Със една тръба задължително ще трябва да си със ин витро, а не че стимулацията ще е заради ленив както казваш ти яйчник. Това е индикация и за средства по фонда така че можеш да подадеш и документи след лапароскопията.
Самата проверка на другата тръба ще ти даде само информативна стойност но при една отстранена тръба се преминава към ин витро. Иначе ще трябва да разчиташ да забременееш само когато овулира въпросният яйчник от към здравата тръба. Има и риск когато започне да овулира да прави също кисти както е правил и другият. Провериха ли те за ЛУФ синдром?

# 235
  • Мнения: 1 073
Здравейте kene,
Благодаря за информацията относно д-р Шефкетова.
За другата информация, която казахте: никак не съм съгласна с Вас и ще го  напиша това, за да не прочетат други момичета в моето положение и да се стресират. С една тръба имаш абсолютно реалният шанс да забременееш естествено, да, по-бавно е, но е напълно възможно. Никой няма да ме допусне до възползване от фонда с една работеща тръба Simple Smile Познавам жени забременели и с един яйчник и една тръба естествено.
Ленив яйчник може да не е медицинското наименование, но го има. Представете си, че овулирате 5 пъти по-често от десния яйчник отколкото от левия... ето ви ленив ляв яйчник.
Съвсем възможно е след лапаро да се разбере, че шанс нямам за естествено зачеване, но ако има здрава тръба, борбата продължава и да... със стимулация, без да се говори за ин витро на този етап.

Цитат
  Провериха ли те за ЛУФ синдром?
Последната ми киста беше преди година, от тогава, с фоликулометрия се установява нормална овулация

# 236
  • София
  • Мнения: 2 016
Важното, е че е била доказана нормална овулация и че кистите не са били свързани с ЛУФ синдром.
Относно забременяването, забавянето би било само при жени при които има редуване на ляв и десен яйчник. Тоест през месец. Ясно е, че със една тръба в ляво няма как да се забременее със яйцеклетка от яйчник в дясно например. Няма нищо общо и с това дали може или не може да се забременее по естествен начин с една тръба и един яйчник. Да-може! Но винаги трябва да се съобразяваме с това да овулира яйчника със работещата тръба. И фонда финансира ин витро ако жената е само с една тръба. Това че не може да се използва пълноценно по естествен начин репродуктивната система на жената в ляво и дясно е индикация за ин витро по фонд.

# 237
  • Мнения: 13
Преди година и половина правих операция заради хидросалпингса при д-р Шефкетова. Тогава тя прави операция, нз дали и в момента се занимава с това. Беше се справила много добре - нямах никакъв дискомфорт, нито подуване, шевовете бяха толкова малки че вече почти не се забелязват и белезите от тях.
Иначе и при мен единия яичник по често овулира, от колкото другия.

# 238
  • Мнения: 847
Правих лапароскопя при Д-р Шефкетова заради съмнение за хидросалпингс през края на 2018г и въпреки че съмнението беше потвърдено и се наложи да отстрани с хидросалпингс и тръбата, успя да спаси едната тръба и съм много доволна. Операцията беше по здравната каса и си ззаплагтих за избор на екип мисля около 1000-1200лв. Много се радвам, че заработи с фонда и 2г по късно се надявам с нейна помощ да успея да сбъдна още една своя мечта...

# 239
  • Мнения: X
Здравейте, мили момичета!  Нова съм в тази тема.  Искам да ви попитам според Вас, д-р. Шефкетова би ли приела да направи трансфер на нашите 2 ембриончета от стимулации в клиника Надежда? И възможно ли е да ги преместим  от Надежда в Токуда? В смисъл от клиника Надежда биха ли ни създали проблем?  Също може ли мнение за д-р. Танчев и д-р. Велева, защото ако се преместя в Токуда ще ми предстои и лапараскопия при др. Велева. Иначе в Надежда ще ми я прави др. Л. Христов, ако остана пациент. Аз от година съм в в клиника Надежда, но няма индивидуален подход спрямо моят случай и в предвид какво ми се случи досега почнах да губя вяра в клиниката и мисля че това ще обрече трансфера на неуспех. Аз иначе преди Надежда имах преглед при д-р Шефкетова и останах с добри впечатления, дори ми назначи генетични изследвания, но не пожела да започнем стимулация поради гинеколог. мой проблем. Това наложи да потърся помощ в Надежда но след неуспеха от стимулацията, моят репродуктивен лекар с тон ме попита: ти генетични изследвания имаш ли? Слава Богу имах вече благодарение на др Шефкетова и нейната предвидливост.Така че и тя има много положителни черти. Реших ако да се местя да е при нея. Но събирам мнение и за др. Велева и др. Танчев като оператори. Благодаря предварително. Успех на всички да гушнат бебче.

Общи условия

Активация на акаунт