Абсорбатор Faber или Bosh?

  • 2 919
  • 12
  •   1
Отговори
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Здравейте, колебая се какъв абсорбатор да избера, като за момента съм шортлистнала  Faber и Bosh.
Моля за съвет кой от двата варианта е по-добър?

# 1
  • Мнения: 7
Здравей,
Препоръчвам ти Faber или Eurolux. С много добри параметри са. И двете марки се произвеждат в един и същи завод.
Faber е дългогодишен лидер в производството на абсорбатори.

# 2
  • Мнения: 2 616
Според мен не може да се вярва на данните, които дават фирмите за абсорбаторите. Аз съм с абсорбатор на Eurolux, който по спецификация би трябвало да е много мощен за съответното помещение, но освен, че шуми мощно на най-висока степен, не виждам друг особен ефект. Rolling Eyes Може и от комина да зависи, не знам, но не е това, което очаквах. Трябва да се търсят повече мнения и по чужди форуми, но далеч не всеки модел е представен с такива. Освен това има значение дали е с изтеглящ се панел. Моят не е, а може би трябваше да взема такъв, макар че е по-неудобно за висок човек.  Grinning

# 3
  • Мнения: 40 752
А ти какво си очаквал? Отваряш ли прозорец като го включваш? Защото ако не го правиш създаваш лек вакуум в кухнята и...до там с ефекта.
Най-добре затвори всичко, пусни го на макс и после отвори врата или прозорец. Веднага ще усетиш ако е работел добре. Ако вратата се отваря навън съвсем добре ще усетиш (няма да можеш да я отвориш). Но ако няма такъв ефект може да има проблем с комина.

# 4
  • Мнения: 2 616
А ти какво си очаквал? Отваряш ли прозорец като го включваш? Защото ако не го правиш създаваш лек вакуум в кухнята и...до там с ефекта. Най-добре затвори всичко, пусни го на макс и после отвори врата или прозорец. Веднага ще усетиш ако е работел добре. Ако вратата се отваря навън съвсем добре ще усетиш (няма да можеш да я отвориш). Но ако няма такъв ефект може да има проблем с комина.
Ще го пробвам по този начин, ама обикновено вътрешната врата е отворена в някаква степен - това не е ли едно и също?! Защото все пак на климатик да отварям зимата прозореца...

# 5
  • Мнения: 40 752
Вътрешната врата просто свързва с другите стаи, но пак няма откъде да дойде въздух да компенсира засмукването. Просто подналягането се разпростира в целия апартамент.

# 6
  • Мнения: 209
Имаме Faber от скоро и разликата със старият е осезаема-доста добре издърпва миризмите. А и ние в нашият блок имаме проблем с комина и някой като готви всички усещаме какво готви. След като сложихме почти нямаме такъв проблем.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Имам 9 годишен Eurolux с две турбини, за около 30 кв. помещение.
Препоръчвам го, купен е от магазин на Faber и Nardi.
До комина го води оранжева тръба за канализация. Искам да кажа, че е голям диаметър, но не го знам, а машината дърпа като змей и на ниските степени Simple Smile

# 8
  • Мнения: X
Ноеми, вземете този, който бръмчи по-тихо Simple Smile [всичките дърпат добре]

# 9
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Благодаря, Дами!
Ние в момента сме с Eurolux, не е зле, но е стар (на 11 години) и относително шумен. И да, търсим си точно тих и добре дърпащ. Мисле че се насочвам към Фабер.
Сърдечно благодаря за помощта и насоките! Бъдете здрави и щастливи! Nature High Brightness

# 10
  • Мнения: 355
 Моя е  Фабер за 900 куб метра обем. На 3 степен не се усеща какво готвиш от съвсем близо дори. Комина е само за аспиратора, задължително се кипва прозорче щом се готви и работи аспирация. Трябва ти въздушен поток все пак. Проверете си комина, ако той не става и за 2000 лв да купиш аспиратор е все тая. Чак се чудя на моменти на архитектите, които проектират кухни. Пусне един кухньо-хол и сложи кухненската част на най-забитото място, без да се предвиди комин, без да се предвиди прозорче за въздух и ефективна аспирация и стане нещо като нищо. Без аспирация като тъпосаш един диван в кухньо-хола и за една година мирише вече всичко на мазна кръчма. Мани-бегай! Дано не е вашия случай такъв. Гледам по новите строителства на познати е драма...

# 11
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Не, за щастие не ни е такъв случая, холът е съвсем отделно помещение, кухнята е с трапезария и си имаме и голям прозорец (към трапезарията), и комин (към кухнята). Няма драма с проветряване Simple Smile
Благодаря! Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 12 006
Бош или АЕГ

Общи условия

Активация на акаунт