Максимална издръжка

  • 25 974
  • 152
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 55 068
Е, може и да има. Защо пък не. На добра воля всичко може.

# 61
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 555
Добре де, ти съвсем се разпали Simple Smile Успокой се, няма български мъже, дето да издържат съпругата си след развод Simple Smile Simple Smile Или ти си виждала такъв на живо?
има такива български мъже и не е задължително да ги виждаш на живо.

# 62
  • Мнения: 19 078
Нека има, но Лилиан няма да одобри поведението им...

# 63
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 555
кой би го одобрил ? някои моми умишлено се развеждат само заради издръжката и извличане на
ползи от развода. в същото време си живеят живота без да работят.

# 64
  • Мнения: 19 078
Е аз не познавам нито 1 такава жена. Ти колко такива си виждал? Къде са тия ползи от развода в БЪлгария?

# 65
  • Мнения: 55 068
Разни от хайлайфа явно. От чалга средите, дето ползват един и същи донор.

# 66
  • BG
  • Мнения: 893
Категорично стоя зад думите си, че мъжът не е длъжен да издържа И бившата си жена след развод. Да си плаща издръжката, на която е осъден и всички останали разходи да се делят по равно. По този казус, който възникна за 900 лв. при условие, че издръжката се смята 50 на 50 по закон са ужасно много за едно малко дете. Всички знаем в България какви са доходите и считам, че и с далеч по-малка сума доста деца се издържат. А на който не му отърва и не може да се справя или да си намери друг спонсор (лично за него) или да прехвърли правата за децата на съпруга/съпругата. Няма как да си разведен, а да му взимаш парите на половина като женен. След развод всеки трябва да се научи да е самостоятелен, единственият ангажимент е към детето/ децата!
Хах, ти съвсем се разпени  Joy Joy Joy Полека да се не се гътнеш от нерви  Mr. Green
1/4 е-спи спокойно-няма бившата на мъжа ти да му опапка паричките. И има хора, който вземат доста солидни заплати-не всеки татко е на минималната. А и има деца с проблеми, които имат нужда от повече от смешните 200 лв.
То хубаво да прехвърли правата-а мислиш ли, че всеки баща ги иска, вместо да си вее байрака по кръчми и к*рви?

# 67
  • Мнения: 99
Категорично стоя зад думите си, че мъжът не е длъжен да издържа И бившата си жена след развод. Да си плаща издръжката, на която е осъден и всички останали разходи да се делят по равно. По този казус, който възникна за 900 лв. при условие, че издръжката се смята 50 на 50 по закон са ужасно много за едно малко дете. Всички знаем в България какви са доходите и считам, че и с далеч по-малка сума доста деца се издържат. А на който не му отърва и не може да се справя или да си намери друг спонсор (лично за него) или да прехвърли правата за децата на съпруга/съпругата. Няма как да си разведен, а да му взимаш парите на половина като женен. След развод всеки трябва да се научи да е самостоятелен, единственият ангажимент е към детето/ децата!
Хах, ти съвсем се разпени  Joy Joy Joy Полека да се не се гътнеш от нерви  Mr. Green
1/4 е-спи спокойно-няма бившата на мъжа ти да му опапка паричките. И има хора, който вземат доста солидни заплати-не всеки татко е на минималната. А и има деца с проблеми, които имат нужда от повече от смешните 200 лв.
То хубаво да прехвърли правата-а мислиш ли, че всеки баща ги иска, вместо да си вее байрака по кръчми и к*рви?

Значи като има пари над минималната да ги дава на нея.. Smile А ако ти вадиш повече ще му даваш ли ако той е "временно затруднен"?! Ами вземете се съберете направо, след като не ви стиска, кво се криете зад децата и фиктивни разводи...Sweat Smile Иска ви се, но това може да се случи само в сънищата ви..Sweat Smile

Последна редакция: чт, 08 ное 2018, 00:15 от Liliyan21

# 68
  • Мнения: 488
Lilian21 ,не го приемай лично ,палиш се все едно твоя мъж ще ги плаща тея пари .
Много избирателно четеш и повтаряш само как дете трябва да се гледа с минималната определена издръжка и то парите да се дават на детето и в никакъв случай на отглеждащата го майка .
Да, ще плащам издържка ако изкарвам значително повече от него ,НО ако децата прекарват също значителна част от времето с него ,с не с мен.
И понеже дете може да се гледа с малко ,защо да не се гледа с повече и да му се осигурят удобства и класове ако може да си го позволим ? И под "може  да си го позволим " не визирам само дохода на майката/отглеждащият родител. Чак ми е забавно как разпалено защитаваш правата и задълженията на неотглеждащият родител . Дава там едни 200 лв. на месец и вижда децата за 2-3 дни месечно и всичко е на шест . Как някоя си нещастна бивша ,ще има претенции за повече, да си гледа там децата и да мълчи ,че ще бъде заклеймена за мързелива и увиснала на врата на бившия .

# 69
  • Мнения: 99
Категорично стоя зад думите си, че мъжът не е длъжен да издържа И бившата си жена след развод. Да си плаща издръжката, на която е осъден и всички останали разходи да се делят по равно. По този казус, който възникна за 900 лв. при условие, че издръжката се смята 50 на 50 по закон са ужасно много за едно малко дете. Всички знаем в България какви са доходите и считам, че и с далеч по-малка сума доста деца се издържат. А на който не му отърва и не може да се справя или да си намери друг спонсор (лично за него) или да прехвърли правата за децата на съпруга/съпругата. Няма как да си разведен, а да му взимаш парите на половина като женен. След развод всеки трябва да се научи да е самостоятелен, единственият ангажимент е към детето/ децата!

# 70
  • BG
  • Мнения: 893
Категорично стоя зад думите си, че мъжът не е длъжен да издържа И бившата си жена след развод. Да си плаща издръжката, на която е осъден и всички останали разходи да се делят по равно. По този казус, който възникна за 900 лв. при условие, че издръжката се смята 50 на 50 по закон са ужасно много за едно малко дете. Всички знаем в България какви са доходите и считам, че и с далеч по-малка сума доста деца се издържат. А на който не му отърва и не може да се справя или да си намери друг спонсор (лично за него) или да прехвърли правата за децата на съпруга/съпругата. Няма как да си разведен, а да му взимаш парите на половина като женен. След развод всеки трябва да се научи да е самостоятелен, единственият ангажимент е към детето/ децата!
Хах, ти съвсем се разпени  Joy Joy Joy Полека да се не се гътнеш от нерви  Mr. Green
1/4 е-спи спокойно-няма бившата на мъжа ти да му опапка паричките. И има хора, който вземат доста солидни заплати-не всеки татко е на минималната. А и има деца с проблеми, които имат нужда от повече от смешните 200 лв.
То хубаво да прехвърли правата-а мислиш ли, че всеки баща ги иска, вместо да си вее байрака по кръчми и к*рви?

Значи като има пари над минималната да ги дава на нея.. Smile А ако ти вадиш повече ще му даваш ли ако той е "временно затруднен"?! Ами вземете се съберете направо, след като не ви стиска, кво се криете зад децата и фиктивни разводи...Sweat Smile Иска ви се, но това може да се случи само в сънищата ви..Sweat Smile
Само гледай да не се задавиш от злоба Joy Joy Joy
Детето не е виновно, че родителят му е такъв и има пълното право да живее добре. Като толкова те е яд на бившата на твоя мъж, защо не вземете детето да го отглеждате у вас, а тя да дава издръжка? Ма май на теб и това не ти се иска. Simple Smile Няма как душата в рая и работата до края, разбери. Освен ако не си като мащехата на Хензел и Гретел дето се опитала да се отърве от тях.
Ти защо не пробваш да гледаш детето си с 200 лв. на месец? Че то за яденето му няма да стигне-аз моето не искам да яде маргарин и кренвирши, а хубаво мляко, кашкавал, месо. Да не говорим за дрехи, обувки, които бързо омаляват. А за лекарства и лекари и терапии да не отварям дума, защото моето има проблеми.
Моят син ако му се дава издръжката ще я опука за бонбони и играчки Wink
Според теб за какво ми е да съм човек, който ме тормози независимо от големият доход?

# 71
  • Мнения: 99
Stronger and Happy, като не искаш детето да яде кренвирши си намери спонсор-любовник или втора работа. Там е проблемът ви, че бащата ще си плаща за хубава храна за детето, а за теб и кренвирши няма да има. Simple Smile  50 процента от заплата на бившия си ще ги видиш през крив макарон...Simple Smile Да не си се развеждала...Simple Smile

С най-голямо удоволствие ако съм в такъв казус (понеже не съм:)) ще взема детето при нас. За да се научи бившата да се оправя сама, а не като някой сопол да виси цял живот на носа на бившия. Той вече на нея не й е никакъв и трябва да се научи да се оправя сама. С поучителна цел ще е.Simple Smile

Последна редакция: чт, 08 ное 2018, 08:08 от Liliyan21

# 72
  • Мнения: 19 078
Не знам защо те тресе чак такава злоба - доста странно. На мен пък не ми пречи изобщо, ако някоя жена си е намерила начин да виси на нечий врат. Много жени така си живеят и щом са успели, мен какво ме бърка? Нали не са на моя мъж на врата.

И на мен ми е неприятно, че докато бяхме още женени, бившия направи бизнес на новата си изгора с наши напълно общи пари, но какво мога да направя? Здраве да е.

# 73
  • Мнения: 99
Каква злоба, аз дори се усмихвам. Просто се забавлявам с вас.Simple Smile Но си е абсолютно вярно това, което пиша.Simple Smile

Бианка, а ако твоя беше такъв с такава бивша съпруга щеше ли да го вземеш? Заради това излязоха хиляда нови теми с заглавия- "Бихте ли взели мъж с деца" и "Бихте ли взели жена с деца". Ами ако разсъждаваме като вас отговорът ще е категорично- не.Simple Smile Как пък да не държа някой да си издържа бившата жена, освен ако не е милионер.Simple Smile

Последна редакция: чт, 08 ное 2018, 08:15 от Liliyan21

# 74
  • Мнения: 19 078
Ми не знам, аз си взимам ергени Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт