Нещо смешно, което децата казаха - 11 тема

  • 75 033
  • 743
  •   1
Отговори
# 240
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
0276, не се обиждай, но вместо да потъваш от срам и да разнасяш случая като смешка, е трябвало да реагираш на момента и да обясниш на детето. Хубаво би било да живеем в идеален свят, където всички са усмихнати и говорят културно и любезно. Но уви, хората грам не се вълнуват за чуждите деца, камо ли да мислят какво говорят. Те някои хора пред собствените си деца говорят цинизми и неприлични думи, чакай ти някой да се загрижи за децата по принцип. Простакът си е простак. За детето си обаче отговаряш ти.

# 241
  • Мнения: 2 485
Е, тя нали точно това е направила? Дръпнала е настрани и е обяснила.

# 242
  • Мнения: 2 285
Е, точно жената с малкото дете няма никаква вина в случая, нито има причина да потъва в земята от срам. Защо никой не е реагирал на тази отявлена простащина??? Продавачката (пряко засегната в случая)??? Останалите "овце" от опашката???  Thinking
Детето единствено е отразило ситуацията спрямо (липсата на) реакциите на възрастните.

Последна редакция: вт, 28 май 2019, 10:45 от Алисса

# 243
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Е, тя нали точно това е направила? Дръпнала е настрани и е обяснила.
Не точно, обяснила е СЛЕД като детето се изказало по въпроса. Трябвало е преди това. А за останалите овце на опашката не коментирам, пълно безхаберие и дебилщина, но поне продавачката уста няма ли? Аз лично бих направила забележка на отворкото и след това да обясня на детето. А не да се срамя и да чакам и детето ми да почне да ръси същите глупости, че тепърва да обяснявам.

# 244
  • Мнения: 5 059
Е, тя нали точно това е направила? Дръпнала е настрани и е обяснила.
Не точно, обяснила е СЛЕД като детето се изказало по въпроса. Трябвало е преди това. А за останалите овце на опшката не коментирам. Аз лично бих направила забележка на отворкото и след това да обясня на детето. А не да се срамя и да чакам и детето ми да почне да ръси същите глупости, че тепърва да обяснявам.

От горчив опит ще ви кажа,че да правите забележка на подобен индивид е най-голямата грешка,която можете да направите.
Нито ще го превъзпитате, нито ще го спрете да ръси подобни грозотии.А същевременно с това не знаете колко му е ума и как ще реагира.
Давам пример-с моя позната ,преди много години,когато бяхме студентки,качваме се в автобус,на стъпалата някакъв мъж избутва по особено груб начин приятелката ми,от което тя за малко да падне.Прави му забележка-"господине,не се бутайте,за къде сте се разбързали така!",при което той се обръща и и забива юмрук в зъбите!!!съпроводен с крясъци-"ти ли ще ми кажеш ма!".
Интересното беше,че от претъпкан автобус с млади студенти,само жените скочиха да я защитят и едва след като една се развика:"няма ли мъж в този автобус" ,едно момче плахо плахо се притече на помощ...
Както и да е,идеята ми е,че да правиш забележки на подобни индивиди е нож с две остриета,защото за да се държи така просташки един човек,значи умът и възпитанието му са толкова.
С една забележка няма да го превъзпитате ,нито ще промените нещо.
И ,освен ако не сте наистина пряко засегнати или някой има нужда от помощ, е по-добре да подминете мъжа и да поговорите единствено с детенцето Simple Smile

# 245
  • Мнения: 442
Е, тя нали точно това е направила? Дръпнала е настрани и е обяснила.
Не точно, обяснила е СЛЕД като детето се изказало по въпроса. Трябвало е преди това. А за останалите овце на опашката не коментирам, пълно безхаберие и дебилщина, но поне продавачката уста няма ли? Аз лично бих направила забележка на отворкото и след това да обясня на детето. А не да се срамя и да чакам и детето ми да почне да ръси същите глупости, че тепърва да обяснявам.


Вие сериозно ли???
Е кога да обясни?? Да дръпне детето в магазина да му обеснява веднага след като въпросния господин е казал така ли? Жената със сигурност не е "чакала дъщеря и да започне да ръси глупости", както Вие се изразявате. Вероятно е възнамерявала да го направи след като излязат от там.
Малко не мога да Ви разбера обвиненията. На абсолютно всеки може да се случи подобно нещо, дори и след обяснение. Това са деца!
И още нещо- какво Вие бихте направила в случая е Ваша работа. Всеки сам преценява как ще постъпи в дадена ситуация и дали ще прави забележка на някого за държанието му!
Нищо лично!

# 246
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Вервам, сигурно си права, случилото се с приятелката ти е ужасно! Но все си мисля, че подобна простотия не бива да вирее и трябва да се пресече. Опашка народ и гробна тишина. Къде е обществото, къде е коректурата на недопустимо и обидно поведение?


Николета, нищо лично, просто съм си написала мнението. Това, че моето мнение се различава от вашето не бива да ви разстройва. И къде видяхте обвинения, просто констатации.

Последна редакция: вт, 28 май 2019, 11:11 от Сиренце

# 247
  • Мнения: 442
Вервам, сигурно си права, случилото се с приятелката ти е ужасно! Но все си мисля, че подобна простотия не бива да вирее и трябва да се пресече. Опашка народ и гробна тишина. Къде е обществото, къде е коректурата на недопустимо и обидно поведение?


Николета, нищо лично, просто съм си написала мнението. Това, че моето мнение се различава от вашето не бива да ви разстройва. И къде видяхте обвинения, просто констатации.

 
Защо мислите, че съм се разстроила!? Ако си прочетете още веднъж коментара, може и да ме разберете какво имам предвид! Нека да не навлизаме в излишни спорове.

Последна редакция: вт, 28 май 2019, 19:29 от nikoleta_joro

# 248
  • София
  • Мнения: 5 949
Аз на моите деца обяснявам в реално време кое не се прави, защото не е правилно
Даже нарочно някой път, че келеша  който е сторил глупост да чуе...
Кога ли ще си изям боя някъде... само ме спасява факта че съм с децата сигурно...
Ама това паркирал някой така че пречи на всички и седи в колата.... ама като седи в колата мен какво ме топли това? като съм с две деца , едното с тротинетка, другото с колело и нося чанти, ми не мога да мина по единствения свободен тротоар наоколо.
Спирам, соча чичкото който е свалил прозореца и добре ме чува какво казвам
И заявявам на децата
-Ето така не се спира никога. Защото пречиш на всички . На нас ни се налага да ходим по платното и да се озъртаме за коли... Просто така спира само някой , който не се интересува от никого. Роден е с предимство един вид.
Чуват ме добре, правят се че не чуват обаче...
Или някоя "домакиня" която тупа над главите ни, а ние тъкмо преминаваме .... Ооооо какви попържни от мен , всичките й съседи се показват да видят... Angry
Абе някъде ще ме набият и това си е/// Но пък като си мълчим какво, нахалниците просперират

# 249
  • Мнения: 253
0276, не се обиждай, но вместо да потъваш от срам и да разнасяш случая като смешка, е трябвало да реагираш на момента и да обясниш на детето. Хубаво би било да живеем в идеален свят, където всички са усмихнати и говорят културно и любезно. Но уви, хората грам не се вълнуват за чуждите деца, камо ли да мислят какво говорят. Те някои хора пред собствените си деца говорят цинизми и неприлични думи, чакай ти някой да се загрижи за децата по принцип. Простакът си е простак. За детето си обаче отговаряш ти.
Естествено, че съм й обяснила! Първо се извиних на продавачката, след това обясних на детето си ситуацията и дори самото дете отиде и се извини на жената.

# 250
  • Мнения: 1 679
Извинявам се, че се включвам не по темата "какво смешно казаха децата", но да допълня това, за което говорите_също мисля, че в реално време трябва да се обясни, ако нещо, което вижда детето не е правилно, защото те виждат какво правим, а не слушат какво говорим! Мисля, че съвсем адекватно е постъпила жената като е обяснила на детенце, че това поведение от страна на въпросния господин е недопустимо и абсолютно правилно, че не му е направила забележка, защото не е ясно какво би получила в замяна от него,още повече пред собственото й дете... Такива индивиди са непредсказуеми!

# 251
  • Мнения: 3 229
Извинявам се, че се включвам не по темата "какво смешно казаха децата", но да допълня това, за което говорите_също мисля, че в реално време трябва да се обясни, ако нещо, което вижда детето не е правилно, защото те виждат какво правим, а не слушат какво говорим! Мисля, че съвсем адекватно е постъпила жената като е обяснила на детенце, че това поведение от страна на въпросния господин е недопустимо и абсолютно правилно, че не му е направила забележка, защото не е ясно какво би получила в замяна от него,още повече пред собственото й дете... Такива индивиди са непредсказуеми!

Без да давам съвети, нито пък да анализирам конкретната случка, но аз съм убедена, че трябва да се реагира на момента. Няма значение има ли резултат, ще превъзпиташ ли простака и т. н. Важното е да внушиш на детето собственото си отношение, то да разбере, че грубостта не бива да се толерира, че с грозното в живота не бива да се примиряваме.
Защото ние не можем да го опазим от мръсните думи, от наглото държане на някои младежи, от липсата на уважение към жени и старци и т. н. Има го покрай нас и детето все някой ден ще види, ще чуе.
Това, което можем, е да покажем ясно и категорично, че това е лошо, че така не бива.
Разбира се, с поведението си трябва да съответстваме на това, което говорим. Извинете за отклонението.

# 252
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
То са това сме на този хал, всички си трайкат, а после се опитват да оправят щетите. Аз досега бой не съм яла за забележки, направени културно на не много културни хора. Дали са се поправили не знам, но ако им направят забележка 100 пъти за едно и също нещо, може пък да преосмислят поведението си. Затова е общественото мнение, а не това на клюкарките пред блока. Не искам да уча детето си да се свива и търпи откровена простащина, защото в един момент хората свикват и става ежедневие, точно както е описано в случката.

# 253
  • София
  • Мнения: 5 949
В реално време се зъбя.... Ще "изям" боя някъде..

Куче се напъва в тревата пред нас..... стопанина му го изчаква и отминава.... ами веднага му се зъбя да си почисти....
Ами хора , убедена съм че като му кажат още 5 души освен мен в очите, че това не става така.... Колкото да е нахален на 6-стия път ще си почисти акото на кучето . Няма друг начин....С риск да си навлечем гняв и скандал. То не може така. В България е анархия виждате, всеки си прави каквото си иска. Понеже всички виждаме и си траем.. ConfusedConfused

# 254
  • Мнения: 10 598
Прибирам малкия с колело от градината. Качвам го на багажника и минаваме около 2-3 км до вкъщи, като последните 30 метра са на нагорнище и се зоря... Слънцето пече в очите ми и въртя педалите с детето като багаж. И вчера скочих от колелото и на крак бутах колелото на нагорнището. Малкия учуден ме пита защо съм слязла от колелото.
- Ами, мамо, изморих се, много е топло днеска и слънцето ми напече главата много... И на нагорнище ми е много трудно да карам колелото. Като минем нагорнището ще се кача пак да карам.
- Аа, добре... Тука е стара нагора, мамо!
- Стара нагора ли? Grinning


Общи условия

Активация на акаунт