Нещо смешно, което децата казаха - 11 тема

  • 75 025
  • 743
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 1 980
Синът ми (на 3г.) вижда човек с татуировка и извиква на всеослушание: "Мамоо, чичото се оцапал"
Той е от много любезните деца (когато реши) и казва "здравей" на почти всеки, който подмине. Ако човекът не му отговори, стига да има такава взможност, му се навира в краката и пак повтаря, докато не му се отговори със същото. За съжаление тази негова любезност понякога ни вкарва в ситуации, в които някой също толкова любезен се залепя за нас, и няма измъкване. Не че имам нещо против, обаче се е случвало и когато бързаме за някъде.
Вчера с мъжа ми си говорим (аз съм завършила право, но досега все съм работила за някой друг) и му обяснявам, че само да родя още едно дете, отварям си кантора и след години аз ще издържам семейството. Малкият през това време си играеше нещо и само се обръща към мен, и ми вика : "Да бе, да". Едва ли е разбрал точно какво си говорим, но съвпадението беше смешно.

# 361
  • Мнения: 1 679
Съобщават,че филмът не е за лица под 12 години,моят 5 годишен син възкликва: "Аз съм на 12"... Питам го кога свари,че стана на 12 ... "Сега" беше отговорът Stuck Out Tongue Winking Eye

# 362
  • Мнения: 25 600
Синът ми (на 3г.) вижда човек с татуировка и извиква на всеослушание: "Мамоо, чичото се оцапал"

Скрит текст:
Аз съм с половин век по-стара от детето, ама си мисля същото при вида на някои татуировки отдалече – че чичото/лелята/баткото/каката се е изцапал/а с машинно масло или нещо също толкова гадно и трудно почистващо се.

# 363
  • София
  • Мнения: 925
Дъщерята на 7:
Той е от Банско, значи има бански!
Синът на 3, плаче, като излезе от басейна:
Мамоооо, намокрих си банските!

# 364
  • Мнения: 9 871
Вчера му купихме от Джъмбо от онези водни бомби/малки балони, които се пълнят с вода, и после се пльоскат/.
Някой път им викаме мокри бомби, друг път: водни бомби.
И ето резултата:

- Ихаа! Какви мокри водни!

# 365
  • Мнения: 5 059
Не знам до колко е смешно и до колко тъжно,но...един разговор между детенцето на приятелка и негово връстниче,момиченце в детската градина:
момиченцето се опитва да го обиди,като му казва:
-ти си нисък до земята(момченцето на приятелката е най-дребното детенце в детската)
на което малкия и отговаря подобаващо:
- ама имам кола робот!

Колко простичко и наивно се разбират децата,дори в подобна ситуация Simple Smile

По обсъдената по-горе тема,аз също не мога да си представя дете на 2 да каже подобно нещо.НО,това не значи,че е невъзможно!
Просто съм свикнала с дечицата на въпросната приятелка , които на 2 не говореха почти нищо,само отделни думички,които се разбираха с превод от страна на майката.Момченцето е вече на 6 и все още не му се разбира половината реч...От тази гледна точка дете на 2 да каже :"колко много плюсове"(или там както беше точно),ми се струва равнозначно на това да хване и да напише сложен алгоритъм в ексел Grinning
В този ред на мисли,някои хора просто сравняват всичко по своя аршин Simple Smile

# 366
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Защо изобщо връзвате математика в израза с плюсовете? Става въпрос за обозначаване на кръст, но за някои - включително и за мен, това не е много редно за пред деца. И моят син на две години им викаше плюсове, но това изобщо не значи, че е решавал интеграли. Той и на хиксовете им викаше хиксове, ама се сети чак на шест години да пита какво е хикс и защо е хикс... Просто аз така съм ги нарекла и детето повтаря.

# 367
  • София
  • Мнения: 39 759
Моят син е голям, но снощи се посмях с него.
Решил да спи в хола. Беше много горещо и станах за малко. Синът ми не спи. Върти се на дивана и бърбори.
- Мами, мога ли да отворя прозорецът защото ми е студено?
Балконската врата е отворена. Реших, че пък може и студено да му е.
- Да отвориш или да затвориш?
- Ох, да отворя, защото ми е много студено.
- Врата е отворена. На теб студено или топло ти е?
- Вярно е отворена. А ма мен тогава защо не ми е студено?

Светна се и се поправи, че му е топло, а не студено. Ама ме ошашка де Simple Smile

# 368
  • Варна
  • Мнения: 1 948
Бързаме за автобуса и му казвам: - Трябва да ускорим крачката.

А той: - Как да стане, като и двете ръце са ми заети?

ПС. (със сладолед и играчки за плажа).

# 369
  • Мнения: 1 679
Баща му днес има рд,та подготвихме се ние-заедно поръчахме торта,заедно купихме подарък и се разбрахме,че всичко е тайна....Е,не стана точно така...Днес сутринта баща му го водил на градина,малкия му честитил и го уведомил ,че не може да му каже какво ще пише на тортата и какви са дрехите (подаръка),защото е тайна 😂😂😂

# 370
  • София
  • Мнения: 5 946
Е, хайде сега, детето е издържало до деня на рд поне. Добре е сторил, да си знае бащата и да се готви за голямото Уау... Grinning Че да подготви и богата почерпка за вас.

# 371
  • Варна
  • Мнения: 1 948
Разхождаме се семейно по Алеята във Варна и предлагам:

- Хайде да видим панорамата (има един кът с морска гледка)

А човекът казва:

- Ааа, не ми се гледа панорама. (визирайки предаването "Панорама" по БНТ).

# 372
  • Мнения: 1 679
Е, хайде сега, детето е издържало до деня на рд поне. Добре е сторил, да си знае бащата и да се готви за голямото Уау... Grinning Че да подготви и богата почерпка за вас.

Понеже си го знам какъв ми е нетърпелив,подготовката умишлено се случи непосредствено в деня преди рд... Grinning А когато сме канени на рд пък на негово приятелче,също го уведомявам ден преди събитието,защото горкия иска, ако може веднага да отива на партито Joy Joy Не трае сърце,не трае хаха

# 373
  • Пловдив
  • Мнения: 14 401
ММ разправя, че негов приятел, като видял във Фейсбук снимка на малкия, казал: "Одрал ти е кожата".
Дъщерята (на 4): "Дай да видя къде те е одрал".

# 374
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 667
Малката е болна нещо, носа е запушен, спи зорлем и е много неспокойна... Кеф! Close
Събужда се от следобедния си неспокоен сън, пита ме да дойде при мен и й разрешавам. Идва, полягва на матрака, сгънат като диван на пода, и ме застрелва:
 - Мамо, аз много обичам бисквити с Кенгуру!!!
Аз - така: Flushed
  - Какви бисквити обичаш?!?
 - Ми, с Кенгуру, от тези дето баба Д. ми дава....

П.С. Бисквитите са "Закуска", ама докато включа, че има нарисувано Кенгуру отпред!!! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт