Нещо смешно, което децата казаха - 11 тема

  • 75 022
  • 743
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 925
Много псувам докато карам - Факт! Обаче, когато Гъбката (щото попива всичко) е отзад ми се изплъзва само едно:
- Аре, бе човеееек!!!

Тя винаги го употребява в най-точен момент и напълно смислено!

Поне я научете вместо "Аре" да казва "Хайде".

# 406
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 667
Много псувам докато карам - Факт! Обаче, когато Гъбката (щото попива всичко) е отзад ми се изплъзва само едно:
- Аре, бе човеееек!!!

Тя винаги го употребява в най-точен момент и напълно смислено!

Поне я научете вместо "Аре" да казва "Хайде".
Разбира се, че се старая да я науча да използва книжовни, а не диалектни думи, но речникът на съвременният човек е пълен с паразитни такива. В случаят става дума за момент, в които едва се удържам да не наредя всичко живо до 9то коляно на неадекватните шофьори на пътя... Изплъзва ми се доста контрола и не мисля особено, и за правоговор.

Иначе сте напълно права!

# 407
  • Мнения: 9 871
Мм днес ме пита- дали искам коктейл.
Хлапето чуло коктел, и веднага каза, че и той иска петел!
Баба му му е купувала захарно петле, но той твърди, че му била вземала сладък петел, и сега иска пак петел, но моли да е сладък. Simple Smile

# 408
  • Варна
  • Мнения: 7 146
Колкото до давенето, и ние имахме такава случка. Тя беше на около две години и половина, когато брат и се цопна в гребния канал, докато се разхождахме там. И двамата с баща му наскачахме да го вадим. Само че заради жабунясалото хлъзгаво дъно няма как да излезеш, без да се хванеш за брега - не можеш едновременно да държиш детето и да излезеш. И не можем да го извадим, дори и двамата заедно не успявахме, само стоим вътре и го придържаме на повърхността - добре, че дойде един човек, пазач май, и го измъкна. Излязохме и ние - тримата мокри до ушите. Дъщерята в това време стои отвън и реве.
След няколко месеца разказвала на бавачката: "Коко събори мама и татко във водата, а аз стоях отвън и плачех".
Направо се смразих от ужас. Ако на мен ми се случи и ММ го няма, сме се издавили и двете с щерката... Оххх.

# 409
  • София
  • Мнения: 1 363
Баткото (6г) събува чорапа на малката, малко след като я бях обула и му казвам:
 - Сега ти ще й обуеш чорапа.
 - Ама аз не знам как се обуват чорапи на малки деца.
 - Ти си малко дете и си обуваш твоите, значи и на нея ще можеш.
 - Тогава ще й го обуя както си обувам моите и ще й се размъква цяла година!

# 410
  • Мнения: 921
Гопожицата милва и гушка едногодиншното си братче:
Жоре, каква мека кожа имаш само.😍

# 411
  • Мнения: 813
 Каката, на 5год., се обръща към братчето си, на 8мес., с лек драматизъм в гласа и въздишка:
- Ох, братко, браткоо....
Другото не го чух, защото избухнах в смях Smile

# 412
  • София
  • Мнения: 5 946
Каката, на 5год., се обръща към братчето си, на 8мес., с лек драматизъм в гласа и въздишка:
- Ох, братко, браткоо....
Другото не го чух, защото избухнах в смях Smile
Това ми напомня една наша случка:
Голямата бута количката на малката ( голямата е към 7 год, малката е  към 8 месеца) и се чува следното изречение от каката към бебето:
-Ех, Габи ,Габи, радвай се на живота докато можеш Joy ! ( край на цитата) Joy

# 413
  • Варна
  • Мнения: 7 146
Каката, на 5год., се обръща към братчето си, на 8мес., с лек драматизъм в гласа и въздишка:
- Ох, братко, браткоо....
Другото не го чух, защото избухнах в смях Smile
Това ми напомня една наша случка:
Голямата бута количката на малката ( голямата е към 7 год, малката е  към 8 месеца) и се чува следното изречение от каката към бебето:
-Ех, Габи ,Габи, радвай се на живота докато можеш Joy ! ( край на цитата) Joy
Joy Ох, нИ мо'а с тез' деца...

# 414
  • София
  • Мнения: 9 534
Смеем им се на децата, ама да не им е лесно. Все им се мотаят разни възрастни наоколо и мрънкат това не може, онова не се прави така, а иначе... Край нямат мъките. Simple Smile

Моето 6-годишно тази сутрин чу червата ми да къркорят и обяви:
- Звучи като музика на игра когато си Game over.

# 415
  • София
  • Мнения: 5 946
О, аз имам още една подобна Grinning
Изписваме се от родилното с първото дете, и то бебе , на 3 дни, пред родилното стои племеницата ми на 6 год и половина с баща си , с баба си и т/н/ с цялата рода. Много иска да види бебето. Стои там един час с един букет и чака.... няма търпение вече....
Излизаме и след първите поздравления се навеждам да й покажа бебето, на братовчедката, и тя го поглежда и му казва следното първо нещо,  вместо поздрав:
- И да знаеш, на 6 години и половина  ти падат зъбите !  Ill

Бебето, то горкото на 3 дни и едва се пули насреща й..... Първият им контакт беше това .... Grinning Сега са дружки.

Последна редакция: вт, 03 сеп 2019, 14:48 от Wooden Cuckoo Clocks

# 416
  • София
  • Мнения: 9 534
Прясно-прясно от преди 40 минути. Щерката ( 6-годишна) се размотава цяла сутрин с едно кисело мляко. Баницата изобщо няма да я коментирам - явно беше от самото начало, че ще остане недоядена, но поне за киселото мляко имаше надежди. Обаче не стои на едно място диването. Става, играе, връща се на масата. Попитах я:
- Ще закусваш ли, или да раздигам най-сетне?
- Мамо, ще ти излезнат бръчки от толкова притеснения.
(Тук ми се наложи да положа известни усилия, за да остана сериозна.)
-  Отговори ми на въпроса, който зададох.
- Не искам повече да ям, но ти може да си направиш маска за лице от останалото кисело мляко.

Вкъщи никой не говори за бръчки и маски на лице, още повече, че аз маски не си правя. Мажа си лицето с крем и толкоз. Явно го е чула по телевизията, но определено ме изненада с отговора.

# 417
  • Мнения: 9 871
така е, който си има принцеса вкъщи, да му мисли.
Аз си имам три малки принца, и много рядко се сещат дори да се срешат ... не че има нужда, ама така, за фасон Wink

# 418
  • Мнения: 11 566
Моят малък принц е суетен. Зализва перчема с вода, прави ни прически- умее, иначе, и накрая му плащаме по 2 лв. истинска паричка. Оня ден мърмореше как всичко е поскъпнало и той щял да вдига цената на три лева. Mr. Green
Имам една дълга рокля и като ме види с нея / няколко пъти съм я обличала само, че е за повод, не ежедневна/, спира на едно място, облещва очите и казва:
- Мамо, много си красива с тази рокля, най- красивата майка си.
И аз се разтапям. Embarassed

# 419
  • София
  • Мнения: 5 946
Вярно е , че ще ни излязат бръчки от толкова притеснения. Това е добър съвет, особено за мен в момента
Не си струват ядовете  Grinning
Право е детето ...

Общи условия

Активация на акаунт