С какво ви дразнят свекървите - тема 101

  • 40 417
  • 790
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: X
Съвсем нормално е, ако децата живеят в чужбина, родител да им дойде на гости за няколко месеца. Особено ако този родител наскоро е преживял смъртта на половинката си. Говорим все пак за нормални хора с нормално взаимоотношения.

# 721
  • Мнения: 9 196
Чак пък съвсем нормално ... да ти дойдат на гости за месеци ...

# 722
  • Варна
  • Мнения: 36 722
Съвсем нормално е, Салсиша, особено за американци и канадци. Все пак е доста далече, а възрастните хора не могат да се размотават като нас по самолетите с такива дълги полети, като за добър ден. И аз имам доста познати, които така гостуват на децата си на онзи континент. Да не говорим, че щом другия родител е починал наскоро, Креми може да реши да остане майка й за постоянно там. Няма да е първата.

# 723
  • Мнения: 7 006
Дядо и внуче

Живееше един много стар човек. Очите му недовиждаха, краката му не държаха, ръцете му трепереха. Когато ходеше, пристъпяше едва-едва и се подпираше с патерица. На трапезата разливаше чорбицата върху коленете си, преди да я поднесе до устата. Снаха му веднъж рече на мъжа си:
– Не мога да го търпя този старец. Не го искам на трапезата.
– Той ми е баща, какво да го правя?
– Ей там под стълбата съм му постлала едно скъсано чердже. Там да яде.
Синът, който беше отстъпчив човек, махна с ръка:
– Прави, както знаеш.
И снахата намести свекъра си под стълбището, където лежеше кучето. Блъсна пред него една дървена копанка, изсипа му в нея яденето и му подаде лъжицата.
Старецът преглътна два-три пъти и очите му се насълзиха, но нищо не каза. Внучето му видя дядовите сълзи и се замисли. Въздъхна дълбоко и излезе на двора. Намери един върбов чукан и почна да го дълбае с теслата.
– Какво правиш? – попита го баща му.
– Копаня дълбая – отвърна момчето.
– Защо ти е?
– За да храня в нея мама и тебе, когато остареете.


п.п.Децата се възпитават с личния пример на родителите.

# 724
  • Мнения: 9 196
Съвсем нормално е, Салсиша, особено за американци и канадци. Все пак е доста далече, а възрастните хора не могат да се размотават като нас по самолетите с такива дълги полети, като за добър ден. И аз имам доста познати, които така гостуват на децата си на онзи континент. Да не говорим, че щом другия родител е починал наскоро, Креми може да реши да остане майка й за постоянно там. Няма да е първата.

Никак не виждам, кое му е нормално, освен може би някаква форсмажорна ситуация. Всяка година, месеци наред, че то си е съвместен живот.

Не мога да си представя, как някога ще се натреса в семейството на детето си, за месеци, нито пък някоя тъща, свекърва да се цопне в нас за такива периоди. Всички поколения под един покрив е твърде неприятно нещо.

# 725
  • при късмета
  • Мнения: 24 056
Само като погледнеш коментарите и това, че само ти си на различно мнение, сама може би преценила. Няма как всички да грешат, а един да е прав, нали? Твоя патологичен страх от подобна ситуация, не прави мнението по въпроса нормално, а напротив - изключение. Дискусията е определила нормалното, само ти трябва да приемеш, че твоята тези е изключението

# 726
  • Мнения: 9 196
Виждам 5 човека, които твърдят, че било нормално, но всъщност не го правят и още безброй извън форума, които не знам, какво твърдят някъде, но пак не го правят. Какво трябва да приемам?

# 727
  • София
  • Мнения: 19 319
Салсиша прехвърля своите враждебни отношения с майка и свекърва към всички.
И тъй като има малки деца, преекспонира отношенията дете-майка, които имат своите етапи.
Не е преживяла много неща, но това изобщо не й пречи да е рязка и неразбираща останалите. Нищо ново

# 728
  • Мнения: 7 006
Виждам 5 човека, които твърдят, че било нормално, но всъщност не го правят и още безброй извън форума, които не знам, какво твърдят някъде, но пак не го правят. Какво трябва да приемам?
Що за глупост?
Да не мяташ боб,че да знаеш кой как живее,или съдиш само по себе си?


# 729
  • Мнения: X
Мисля, че на цялата планета няма да се намери по-върл противник от мен на съвместното съжителство между родители и пораснали деца. По-скоро ще си прережа вените надлъжно, отколкото да живея така. Но, ако живеех в чужбина, нормално би било да си гостуваме за по месец-два веднъж годишно. Така или иначе, през останалите 10-11 месеца няма да се виждаме.

# 730
  • Мнения: 9 196
Салсиша прехвърля своите враждебни отношения с майка и свекърва към всички.
И тъй като има малки деца, преекспонира отношенията дете-майка, които имат своите етапи.
Не е преживяла много неща, но това изобщо не й пречи да е рязка и неразбираща останалите. Нищо ново

Ми много ясно, че ще говоря от собствения си осъзнат или не опит, да не съм обществен говорител, тук се изразява лично мнение.

А, както много знаете да квалифицирате кой бил рязък и неразбиращ - аз мога да кажа същото, резки сте и не разбирате. И говорите наизуст и теоретично - гледай ме какво казвам, не какво правя.

Тримесечно присъствие на гост от този тип е адско физическо и психическо неудобство за останалите от семейството. Въпреки че, както написах, останах с впечатлението, че не е гостуване в случая, но ... щом твърдите, гостуване да е.

the wishmaster - не е нормално, защото на втората седмица търпението на детето и мъжа ти се изпарява, имат нужда от обичайния си живот, а не баба, която се завира ентусиазирано навсякъде. Имат нужда да не я чакат 5 часа пред банята, защото са на училище и на работа и бързат. Имат нужда от лично време, без нечие постоянно присъствие. Имат нужда от тишина понякога, а това е невъзможно с гост в къщи - той иска да говори. Имат нужда да не се екипират, за да отидат набързо до тоалетната или банята, защото не могат да ходят по гащи, пред възрастна жена.

Госта в чужбина скучае и просто не издържаш да си постоянния клоун и аниматор. И т.н.

# 731
  • Мнения: 18 656
Млади сте, възрастен родител имат възрастни хора.Децата са пораснали, идва време за внимание  към родителите.Защото като ги загубим се сещаме колко ни липсват.

# 732
  • при късмета
  • Мнения: 24 056
Ами повечето не приемат съжителството като цяло, това е нормално. Но има огромна разлика, когато семейството живее в чужбина. Аз лично, понякога и час ми е трудно да издържа собствената си майка, какво остава за съжителство. Обаче е друго. Сестра ми живее в Германия. Идват си по големите празници откак са с 2 деца. Преди си идваха и по-често. Майка ми ходи на гости или като се налага (защото и такива случаи е имало) но за по няколко дни, най-много 2 седмици. Но разходите са много по-малки от това да пътуваш в Европа и зад океана. За престой от 2-3 седмици не си заслужават разходите за билети. Затова се ходи по-рядко, но за по-дълго.
И забравяш нещо много важно, родител не може да се натресе там. Трябва да бъде поканен. След като канещия има желание да види собствения си родител, значи няма нищо ненормално. Периода също е коментиран и от двете страни, така че не виждам къде е проблема. Слагаш под един знаменател конкретния казус и ситуация по принцип. Вярвам ще ти стигне интелигентността за която претендираш, да го разбереш

# 733
  • Мнения: 6 970
Нормално е при преживяна семейна загуба да прекарат повече време заедно. Нищо странно не намирам.
И аз съм против живеенето с родители, но когато баба почина, мама го преживя тежко, и си поживяхме с нея.

# 734
  • Мнения: 15 619
Идва време, когато  трябва да се погрижим и за родителите си. Имат нужда от повече внимание, от повече грижа, от присъствието ни. Това е естествения ход на нещата и не виждам ни една причина за коментари в посока как пречат на деца, на внуци или на бъдещи правнуци. Ама в България, ама в чужбина, ама под вола теле.

Общи условия

Активация на акаунт