С какво ви дразнят свекървите - тема 101

  • 40 403
  • 790
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 9 196
Идва време, когато  трябва да се погрижим и за родителите си. Имат нужда от повече внимание, от повече грижа, от присъствието ни. Това е естествения ход на нещата и не виждам ни една причина за коментари в посока как пречат на деца, на внуци или на бъдещи правнуци. Ама в България, ама в чужбина, ама под вола теле.

Идва, но това е твърде различно от гостуване.

# 736
  • Мнения: 15 619
Идва време, когато  трябва да се погрижим и за родителите си. Имат нужда от повече внимание, от повече грижа, от присъствието ни. Това е естествения ход на нещата и не виждам ни една причина за коментари в посока как пречат на деца, на внуци или на бъдещи правнуци. Ама в България, ама в чужбина, ама под вола теле.

Идва, но това е твърде различно от гостуване.
Не, не е. При малкото написано от авторката на случая, който така присърце взехте, не е просто гостуване.

# 737
  • при късмета
  • Мнения: 24 011
Теб ако те поканят в щатите са седмица на гости, ще дадеш ли парите за път?

# 738
  • Мнения: 9 196
Не знам, тя ще си напише, как е, много мнения станаха за това.

Мако, този въпрос, към мен ли е? Ако ми се ходи, ще ги дам, ако не - няма, да не мислиш, че някой ни плаща пътуванията насам-натам? И каква е връзката изобщо ...?

# 739
  • София
  • Мнения: 24 839
Връзката е пряка- трябва да си малоумен да се подложиш на такова пътуване  за едноседмично посещение.
Не е въпрос само на пари.
Всъщност, е въпрос на отношения с най- близките ти и тези отношения се изграждат в детството.
Наденицата е изтеглила късата клечка и е расла в кофти атмосфера, което е жалко.
Обикновено, когато нещо не ти е харесвало в родителите, се стремиш да избегнеш в отношението към децата си, но явно, тя е попила тази студенина и неприязън, и така ще възпита и тях.

# 740
  • Мнения: X
Мисля, че е нормално човек да изтърпи някакви неудобства заради най-близките си. Всъщност, когато става въпрос за най-близките, неудобствата не се усещат така силно.

# 741
  • Варна
  • Мнения: 36 607
В случая на Кремито, едва ли точно половинката ще възрази срещу дългото гостуване на майка й. Тя сама писа, че има нужда някой да удари едно рамо с разни дребни ежедневни неща, които снахата не ще и да чуе, а и да се прежали - върши го с огромно нежелание, визирам примерно посрещането на малкото дете от училище, нещо такова беше. Ето тук бабата ще бъде много полезна, дори и да не вкарваме в уравнението нормалната радост, която ще получат от виждането и общуването с нея самата Креми, както и малкото дете, а защо не и мъжът...

# 742
  • Мнения: 12 666




the wishmaster - не е нормално, защото на втората седмица търпението на детето и мъжа ти се изпарява, имат нужда от обичайния си живот, а не баба, която се завира ентусиазирано навсякъде. Имат нужда да не я чакат 5 часа пред банята, защото са на училище и на работа и бързат. Имат нужда от лично време, без нечие постоянно присъствие. Имат нужда от тишина понякога, а това е невъзможно с гост в къщи - той иска да говори. Имат нужда да не се екипират, за да отидат набързо до тоалетната или банята, защото не могат да ходят по гащи, пред възрастна жена.

Госта в чужбина скучае и просто не издържаш да си постоянния клоун и аниматор. И т.н.

Не знаеш, но не всички гости са такива. 

# 743
  • Мнения: 626
В Америка, гостуванията на роднини от България се осъществяват точно по този начин. Гостува се с месеци, и разбира се, това всичко е предварително уговорено. Живяла съм в Америка достатъчно дълго, за да знам как стават тези неща, а който не е живял там, по-добре да не философства. Първо пътуванията са ужасно дълги, млад човек едвам ги издържа, да не говорим за възрастен. Второ, къщите там са големи, многостайни, има място за много хора, има по няколко спални и тоалетни. Там малки къщи и малки апартаменти на практика не съществуват, затова и гостито може да продължи безпроблемно и по няколко седмици или месеци.  Гъчкане и прескачане през главите или чакане пред тоалетната не съществува.

# 744
  • София
  • Мнения: 19 249
Ми много ясно, че ще говоря от собствения си осъзнат или не опит, да не съм обществен говорител, тук се изразява лично мнение.
....
А, както много знаете да квалифицирате кой бил рязък и неразбиращ - аз мога да кажа същото, резки сте и не разбирате. И говорите наизуст и теоретично - гледай ме какво казвам, не какво правя.
Госта в чужбина скучае и просто не издържаш да си постоянния клоун и аниматор. И т.н.
Гост е относително възрастна жена, която едва ли държи да я анимират.
А ти като говориш и четеш (или не четеш останалите?), не разбра ли, че твоят опит те причислява не към болшинството, а към малцинството?
Ти може да поставяш МАЛКИТЕ си деца си на пиедестал, но при Креми това са ГОЛЕМИ хора и би трябвало да се държи с тях като такива, а не тип "на мама дечицата, сакън някой да не ги притесни за нещо"
И всъщност не е зле децата да виждат грижата за възрастните, за да попият евентуално тази нагласа, а не да смятат, че гостуването на баба за няколко месеца ще съсипе психиката им, защото ще почакат 5 мин. за тоалетната. Всъщност Креми има 2 бани или бяха 3?

# 745
  • MI
  • Мнения: 11 803
Не виждам нищо странно в дългото гостуване на майката на Креми - както вече са писали много хора, това си е практика за дестинации, където едно че билетът е скъп, друго че пътят е дълъг. Просто не си заслужава да се подложиш на подобно пътуване и да хвърлиш толкова пари за седмица или 10 дена.Да не говорим, че обикновено такива гости не само че не чакат някой да ги забавлява, ами и отменят домакините в домакинската работа. Когато има достатъчно място в къщата не виждам никакъв проблем, още повече че и двамата са съгласни и доволни че някой ще им помогне, а бабата съвсем скоро е преживяла смъртта на съпруга си. Ненормалното в случая е поведението на здрав и прав младеж, който иска да си играе на семейство, но на гърба на родителите си и на мързеливата му половинка. Не стига че си се примолил да те приемат временно обратно вкъщи, за малко, а и не щеш после да си тръгнеш и с бой, имаш претенции, че и бабата накрая виновна че ти нарушава хатъра.

# 746
  • Мнения: X
Като иска да се гостува, да осигури стая.

# 747
  • Мнения: 11 505
Не забравяйте и голямата часова разлика, точно свикнеш и ОП... трябва да се връщаш.

Аз Наденицата я разбирам какво има предвид, но пък и съм сигурна, че няма да е толко серт ако ѝ се случи някой ден... Wink

# 748
  • MI
  • Мнения: 11 803
Стаи има, просто едната е окупирана от двама наглеци, единият от които и нелегален. Wink Класика в жанра.

# 749
  • Мнения: 7 006
Има една приказка..Когато двама се обичат,и една ярешка кожа им стига за постеля.
Мисля си,че същото важи с пълна сила за всякакви човешки взаимоотношения,но най-вече за семейните.

П.п.Ако в сходна ситуация на описаната,снахата заеме позицията,че се натрисам,и синът ми приеме това становище,че ще ме заболи много,то е ясно,но най-вече,ще ме боли от факта,че съм се провалила като родител и съм го възпитала неправилно.
Същото важи и за обратната ситуация - гостуване на тъстовете.
П.п.Разбира се не говорим за хора с проблемно поведение и зависимости.

Последна редакция: пт, 23 ное 2018, 11:24 от Какво?

Общи условия

Активация на акаунт