С какво ви дразнят свекървите - тема 101

  • 40 406
  • 790
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: X
Абе явно й изнася така, нейна си работа. Много скучаете нещо.

# 751
  • Мнения: 18 526
Разбирам какво казва Салсиша, която обаче е в Европа, където всичко е на няколко часа разстояние.
Но разбирам и Кремито, понеже виждам как повечето ми роднини и познати в САЩ постепенно си издърпаха роднините, старите гаджета (във връзка със сина й го пиша, не за нея Simple Smile ) и т.н.
Само това с нелегалната малка булка е притеснително.

# 752
  • MI
  • Мнения: 11 803
Всъщност точно Кремито се оплаква именно от сина си, а не от майка си. Така че особен казус за разискване кой е виновен в случая няма - все още домакинът има право да реши кой гост е желан и кой не.

# 753
  • Мнения: 7 006
Абе явно й изнася така, нейна си работа. Много скучаете нещо.

Искаш да кажеш "скучаЕМ",защо пропускаш себе си?Simple Smile

# 754
  • София
  • Мнения: 28 589
Стаи има, просто едната е окупирана от двама наглеци, единият от които и нелегален. Wink Класика в жанра.

Тук не съм съвсем съгласна.
Защо този брат, който си е довел гадже, да има по-малко право да живее в къщата на родителите си, отколкото другия брат, който не си довел гадже? Не говоря за детето, а за двамата големи братя.
Тази, която се е натресла в чужда къща, не я коментирам – тя е нагла.

# 755
  • MI
  • Мнения: 11 803
Защото очевидно Креми е прекалено добра (мекушава) за да ги изхвърли от стаята им/дома си, въпреки че си го заслужават.

# 756
  • Мнения: 12 666
На тях не има става неудобно.

# 757
  • София
  • Мнения: 28 589
Не, май не ме разбра.
Питам защо за единия пълнолетен брат да е напълно нормално да живее при мама и тате, а когато другият прави същото, се счита за "наглец"?

# 758
  • Варна
  • Мнения: 36 607
Милена, може би защото се спомена, че въпросния брат (без гадже) все пак допринася за общото домакинство, а другия хем е натресъл една готованка, хем и двамата се скатават.

# 759
  • MI
  • Мнения: 11 803
Креми написа, че именно братът така е предложил. Което не го прави по-редно, но такава е ситуацията - всички недоволстват, но и всички си мълчат. Те Кремито много добре знае къде бърка, но надали ще се пречупи да промени положението, колкото и да не й харесва.
П.С. не съм дочела - ами защото не чака на готово, а допринася, а и не е довел още едно гърло за хранене вкъщи например. А и това кой ще живее в къщата им си е решение на домакините мисля, не наше.

# 760
  • София
  • Мнения: 28 589
Не, Хай, и двамата дават, макар и не толкова безпроблемно.

# 761
  • Варна
  • Мнения: 36 607
Аз за пари не се сещам да се е писало кой колко дава, но помня, че другия брат беше по-отзивчив в помагането в домакинската работа. Самият факт, че момчето се сеща, че не е твърде удачно да седи като посадено и да чака да му прислужват, а другите двама правят точно това, говори в негова полза.

# 762
  • София
  • Мнения: 28 589
Конкретни суми и аз не помня, помня, че даваха пари, макар и с клизма. Не говоря за това.
За мен братът с гаджето е нагъл за това, че я е натресъл в къщата на родителите си. Но що се отнася до неговото право да живее там, то той има същото право на това, което има и другият пълнолетен брат, не по-малко.

# 763
  • Мнения: 9 196
Скоро ще се изнесат всички, спокойно, а мъжа и на Кремена, ще си подбере най-дългите командировки. Никой не може да живее вечно с баба си/тъща си.

# 764
  • Мнения: 18 563
Щом са пълнолетни и работят, и двамата трябва да се устройват навън,при мама са гости.
В случая говорим за хора ,емигрирали скоро и все още зависими от финанси.Пък и на 21 не си чак толкова стабилен, дори да работиш.Не си стабилен и  да плащаш квартири на децата си да са отделно.Имаш други стъпки преди тези.Та малко е сложно , лесното е да участват всички в домакинството и се разбират.И не си правят семейство докато не са готови.Няма лошо и  да подадеш ръка на друг емигрирал, незаконен, стига и той да си помага,не да се скатава за отглеждане.Креми си има деца, ако иска още, може да си роди ми се струва.
Въобще е с претенции който може да си ги осигурява сам.Иначе слуша.
С баба съм живяла, по-естествено  беше от переспектива да живея със синове ,снахи и внуци.Не и  е било лесно и на бабата-свекърва с нас, ама на всичките ми опити да се отделим  даваше отпор.

Общи условия

Активация на акаунт