С какво ви дразнят свекървите - тема 101

  • 40 354
  • 790
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 9 196
Ми няма да се учудя и да скочи, ще се побере спокойно в кофата с плейстейшъна. Но и за това не съм я метнала де, защото не искам да налагам контрол по този драстичен начин.

Като съм искала да не играе, да не съм му я купувала в крайна сметка ... което пак не е оферта, да иска детето и да не му купя. Нито така, нито иначе. И на Кремена работата е същата, затова я разбирам за сина. Не и за майката. На този етап, за майката не я разбирам.

# 781
  • при късмета
  • Мнения: 23 868

Мако, бъди сигурна, че съм абсолютно наясно, как се изказвам, независимо дали става дума за моето или чуждо семейство. Изказвам се по казус, написан доброволно тук, както и всички останали, не съм и ровила тайно в дневника, така че не ми приплъзвай тия клишета - ти не може да се изказваш, защото не ме познаваш и прочие.
Изобщо не твърдя, че не може да се изказваш. Написах, че не може да знаеш на непознат за теб човек какво му е досадно, какво мъчение и какво удоволствие. Смешно е

# 782
  • Мнения: 9 196
Естествено, че мога да знам и това всеки го знае - че над една крехка възраст, компанията на баба е много повече досадна /обичта към бабата не прави битието по-малко досадно/, отколкото купон.
Затова и всяко дете, младеж и зрял мъж не се движат в шумни бабешки компании, а в такива със себеподобни. Освен ако Кременини не са някакви еднорози, които адски се забавляват с бабата/тъщата ...

# 783
  • при късмета
  • Мнения: 23 868
Обаче в къщата не живеят само мъжете, нали? При това мъжа на Креми по-скоро би предпочел бабата за посрещането на малкия, отколкото нает, непознат човек. При това досадата е различна от мъчение, а ти първоначално като мъчение го определи. За всеки читав баща и при нормални отношения с бабите, не би било мъчение, а улеснение, някоя от тях да посреща детето от у-ще, вместо непознат.

# 784
  • Мнения: 12 648
И на това няма да повярваш, но някои деца обичат бабите си.

# 785
  • Мнения: 13 682
Мъжете, че не примират за тъщите си, е ясно. Почти същото е като при нас и свекървите, не случайно има толкова вицове за тъщи. И то къде къде по-злостни от тези за снаха-свекърва Simple Smile Само от определени съфорумки тук съм чела как мъжете им мноого, ама много, обичали майките им... Аха Wink Просто мъжете по-лесно понасят съжителството с тях, тъй като не се натискат да се доказват за кухнята, манджата, парцала или гащите като нас жените. Дори напротив, доволни са, защото една свестна и харесваща зетя си тъща, им улеснява в пъти живота.
А мъжът на Креми често и продължително отсъства покрай работата си, така че няма и да се засича кой знае колко с тъща си.
Внуците пък, доколкото разбрах, обичат баба си и са се зарадвали на идването й. А самата Креми отдавна я чакаше.
Е, за 3 месеца няма как да не си поомешат капите поне веднъж-дваж, но съм почти сигурна, че жената само ще им е от полза и присъствието й няма да им тежи.
Освен това е права съфорумката, която спомена за размерите и удобствата на американските къщи. Определено продължително гостуване в голяма къща с 2-3 налични бани и дворче пред вратата не е същото като гостуване в дву- или тристаен апартамент на 10тия етаж.
Салсиша не я знам в какво живее, но имам представа от типичните анлийските къщи - малки, тесни и неудобни, с кухня и всекидневна на първия етаж и 2-3 стайчета на втория. Тоалетничка долу, малка баня горе. При такава планировка всеки гостуващ над седмица ще ти се увиди бързо.

# 786
  • Мнения: 15 619
Аве, Салсиша,  Joy  какви са тия нелепи сравнения на живота и връзката с родител/баба/дядо, все едно около тебе пърхат садя еднорози и ако не са еднорози, аут от картинката, пардон къщата? Домът не е място за непрестанен купон с еднорози в главата или други пушилки или смърчилки, не са ли те учили мама и тате?  Разсмя ме.

# 787
  • Мнения: 7 006
Естествено, че мога да знам и това всеки го знае - че над една крехка възраст, компанията на баба е много повече досадна /обичта към бабата не прави битието по-малко досадно/, отколкото купон.


А да ти е хрумвало,че между хората може да съществуват и други отношения,освен тези по задължения..
Може да ти е странно и невероятно,но има и семейства в които хората се обичат и копнеят един за друг..

Не можеш да вадиш генерални заключения на база на собствените си чувства и мисловен модел,понеже хората не са по калъп.Различни са,и както за някои присъствието на родители и баби,може да е натрисане,така за други може да е лелеяна среща.

П.п.Аз не знам онова което ти твърдиш,че "всеки знае",но и предпочитам да си остана неосведомена и незнаеща по
този въпрос.

# 788
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Добро утро.Гледам пак сте ме захванали.Сега да кажа едно пътуване до САЩ не е като пътуване Из Европа.В Европа до всяка точка се стига за 2-3 часа.На майка и отне 14 часа, за да дойде .Първият и полет беше до Франкфурт след това до Далас-11 часа.Дали си струва една седмица да остане човек?.То имаш само няколко дни да се освестиш от часовата разлика.Цената на билета , който купих беше дори ниска с такси и т.н 867$.Майка ми е пенсионер .Не се бяхме виждали над 2 години преди да се прибераа в БГ когато татко почина.Още тогава и казах , че ще дойде при нас за зимата.Брат ми си има семейство и тя живее абсолютно сама .Домошарка е .Седи си вкъщи на 4-я етаж и може с дни да не излезне.Тя също много искаше да дойде да види децата, да помога, за да се чувства полезна и най-вече да не е самотна/никога не е казала нищо/.Децата са много щастливи, мъжът ми също.По никакъв начин не  пречи на никой.Като и доскучее вътре излиза на двора , рови се из цветята все си намира нещо да прави.Само се разправяме за чиниите.Аз и казвам да ги слага в миялната и да не се занимава с тях, а тя пък ги мие на ръка/даже се шегуваме , че за две седмици е изхабила сума ти гъби и 1 бутилка с веро/.С мъжа ми сутрин си пият кафето, а вечер уискито.Той сега много й липсва, щото е във Вашингтон и само ми вика казвай му да си идва.Simple Smile))))))))))
Майка има 10г виза , но това не означава, че може да седи 10 г.Престоят се определя от емиграционният офицер на американското летище.Билета за обратно е на 20 февруари, а тя може да остане до май, след това трябва да е напуснала страната.Ще се прибере защото  с брат ми на село имат ниви с гюл, който иска рязане и след това бране.Ще го оправят и  другата зима пак ще дойде.Какво толкова да ми пречи.Много ни е добре даже.Младите като се изнесат ще се разширим.СКоро единия се прибира в БГ за 3 седмици.С мъжа ми искаме и неговите родители да дойдат.Вероятно ще започна да действам да оправя и тяхните документи за виза .На майка съм и пуснала за зелена карта.Ще видим май месец резултата.Ако няма късмет да я изтеглят , след като стана гражданин ще подам петиция за нея.

# 789
  • Мнения: 7 006
Kреми,не е  нужно да обясняваш..
Нормално е роднините да се обичат,да са си мили и привързани един към друг..
Това,че за някой си  присъствието на най-близките е натрисане,не означава,че цялото човечество отстоява същия принцип.

# 790

Общи условия

Активация на акаунт