С какво ви дразнят свекървите - тема 101

  • 40 403
  • 790
  •   2
Отговори
# 765
  • Варна
  • Мнения: 36 607
Да ама тоя е с половинка. И някак естествено смята, че и тя има право да пребивава там. Съгласи се, че ако беше само той и беше казал на Креми - оставам без работа и без квартира и ще се прибера временно или не толкова временно вкъщи - тя нямаше изобщо да го сметне за нещо невероятно. Но влезе ли половинка в картинката, нещата стават съвсем други. Явно искат да си играят на семейство, а тя не е длъжна да ги издържа и да им слугува щото те не могат или не искат сами. Така че, да, аз смятам за нагло това изпълнение, защото той вече не го играе син, а един вид "съпруг", нищо че няма брак и халка. Тук колко пъти е писано, че един мъж намери ли си половинка, с която да живее (без значение с подпис или без) неговото семейство вече е тя и евентуални деца? Точно за това става дума в случая.

# 766
  • Мнения: 12 666
Скоро ще се изнесат всички, спокойно, а мъжа и на Кремена, ще си подбере най-дългите командировки. Никой не може да живее вечно с баба си/тъща си.

А с проекто-снаха може.

# 767
  • Мнения: 18 514
Да си играят на семейство в детската стая не е същото като ерген на 21 г., който при това има някакъв принос към домакинството.

# 768
  • Мнения: 9 196
Динамиката на живота, на малък, млад и зрял МЪЖ е съвсем различна от тази на бабата, а в тази къща има и от трите вида мъже. Трябва да си адски притиснат от обстоятелствата, за да го изтърпиш и то ще е мъчение и нерви за всички.

Проекто-снахата изобщо не е фактор, не е решил някой, не я е измел от там, с бабата не е така.

# 769
  • MI
  • Мнения: 11 803
То и със свекървата уж не може, пък ей на - на проекто-снахата явно не й пречи и даже оправдания си измислят като ги питат кога се изнасят.

# 770
  • Мнения: 12 666
Динамиката на живота, на малък, млад и зрял МЪЖ е съвсем различна от тази на бабата, а в тази къща има и от трите вида мъже. Трябва да си адски притиснат от обстоятелствата, за да го изтърпиш и то ще е мъчение и нерви за всички.

Проекто-снахата изобщо не е фактор, не е решил някой, не я е измел от там, с бабата не е така.

Ти и бабата би измела без проблем. 

# 771
  • София
  • Мнения: 28 583
Да, де, Хай, аз нали точно това казвам, защо "ама"? Нагъл е за това, че е натресъл някаква, "половинка" е много силно казано, но не е нагъл за това, че "окупира" стаята си, защото той има същото право да "окупира" стая там, каквото има и брат му.

# 772
  • Мнения: 9 196
Динамиката на живота, на малък, млад и зрял МЪЖ е съвсем различна от тази на бабата, а в тази къща има и от трите вида мъже. Трябва да си адски притиснат от обстоятелствата, за да го изтърпиш и то ще е мъчение и нерви за всички.

Проекто-снахата изобщо не е фактор, не е решил някой, не я е измел от там, с бабата не е така.

Ти и бабата би измела без проблем. 

Много ясно. Като иска да е наблизо - едно студио и е готова, няма работа в нас. И тя ще има самостоятелност, и децата, и мъжа, и кучето и пак ще са един вид заедно.

# 773
  • София
  • Мнения: 19 249
Живели сме 3 поколения в едно жилище... Не е работа, но се преживява, ако не продължи дълго.
Напротив, проектоснахата е фактор, защото от една страна мрънка на милото колко я натоварват и той се дърви на майка си, от друга - Креми приема да се грижи за синовете си, но не и за чужд човек.

# 774
  • при късмета
  • Мнения: 24 011
Конкретни суми и аз не помня, помня, че даваха пари, макар и с клизма. Не говоря за това.
За мен братът с гаджето е нагъл за това, че я е натресъл в къщата на родителите си. Но що се отнася до неговото право да живее там, то той има същото право на това, което има и другият пълнолетен брат, не по-малко.
Не си запомнила правилно. Брата с гаджето е давал съвсем малко в началото и е започнал пак, чак след като им е казала твърдо да се изнасят. Т.е. през повечето време изобщо нищо не са давали с гаджето, като при нанасянето си са били изцяло на тяхна издръжка, защото са били без стотинка.
Това изобщо не се отнася за другия брат. Освен даването и помага вкъщи.
При това Креми има пълното право в собствената къща да иска единия и да не иска другия. Даже е съвсем нормално, защото ако се иска еднакво от двамата, че да живеят там единия спазва условията, другия не.
Динамиката на живота, на малък, млад и зрял МЪЖ е съвсем различна от тази на бабата, а в тази къща има и от трите вида мъже. Трябва да си адски притиснат от обстоятелствата, за да го изтърпиш и то ще е мъчение и нерви за всички.

Проекто-снахата изобщо не е фактор, не е решил някой, не я е измел от там, с бабата не е така.
Усещаш ли се, че се изказваш за чуждо семейство и за непознати хора и то категорично. Изобщо няма как да знаеш за кого ще е мъчение и за кого удоволствие.
А бабата ако имаха за цел да я изритват, то изобщо нямаше да я канят. Не ти ли хрумна?

# 775
  • Мнения: 9 196
Живели сме 3 поколения в едно жилище... Не е работа, но се преживява, ако не продължи дълго.
Напротив, проектоснахата е фактор, защото от една страна мрънка на милото колко я натоварват и той се дърви на майка си, от друга - Креми приема да се грижи за синовете си, но не и за чужд човек.

Никакъв фактор не е, просто Кремена не и се занимава да наказва сина си без играчка. Както аз не съм метнала още в коша плейстейшъна, въпреки, че ме дразни.

Мако, бъди сигурна, че съм абсолютно наясно, как се изказвам, независимо дали става дума за моето или чуждо семейство. Изказвам се по казус, написан доброволно тук, както и всички останали, не съм и ровила тайно в дневника, така че не ми приплъзвай тия клишета - ти не може да се изказваш, защото не ме познаваш и прочие.

# 776
  • Мнения: X
Да, де, Хай, аз нали точно това казвам, защо "ама"? Нагъл е за това, че е натресъл някаква, "половинка" е много силно казано, но не е нагъл за това, че "окупира" стаята си, защото той има същото право да "окупира" стая там, каквото има и брат му.
Не знам за чуждите разбирания, но според моите:
обвързания брат вече е един вид "семеен", и като такъв е редно да гради своя дом другаде.Затова е нагло да се шири с натрапницата в отделна стая, а невиновния брат да понася всички негативи от незрялото поведение на брат си.
Аз например, не бих позволила сина ми да доведе у дома нелегално, безработно момиче, за да живеят като безпарично семейство на мой гръб в ущърб на всички останали.Такъв вариант бих приела единствено, ако са семейство (със/без дете), до момента са се оправяли сами, но поради стечение на обстоятелства са останали без работа и доходи.
Гаджета на синовете си не съм приютявала и не смятам да го правя.
Или, накратко, ако синът ми иска да живее с жена, да намери САМ начин да се издържат и да се оправят сами.
Ако закъса, докато не е женен, приемам САМО него, тя да се оправя.

# 777
  • София
  • Мнения: 19 249
Никакъв фактор не е, просто Кремена не и се занимава да наказва сина си без играчка. Както аз не съм метнала още в коша плейстейшъна, въпреки, че ме дразни.
Дали синът ти ще скочи в кофата заедно с ПС? И би ли метнала конзолата тогава?
Питам, защото Креми знае, че: 1. синът й би си тръгнал с момата; 2. пак на него ще падне увеличената издръжка на т.нар. семейство

Всъщност той най-добре ще си види колко струва гаджето, докато са у тях и тя не пипа нищо. Току-виж сам достигне до някое прозрение.

# 778
  • Мнения: X
Нелегално, безработно момиче у нас. Да, да! Кремито е душичка.

# 779
  • София
  • Мнения: 28 583
А според моите:
Двамата големи братя имат или нямат еднакво право да живеят при родителите си. Дотук и двамата живеят при мама и тате. Да мъкнат някакви при мама и тате, и двамата нямат, но единият е злоупотребил с това, а другият не. В конкретната ситуация с бабата двойката е поела ангажимент да се изнесе преди бабата да пристигне, следователно те е трябвало да спят на дивана, а не другият брат. Това за тази конкретна ситуация.

Общи условия

Активация на акаунт