Азиатска козметика и грим 5

  • 42 615
  • 752
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 174
https://www.yesstyle.com/en/women-women/list.html/bcc.14068_bpt.46#/sb=165
Айде сега cyber Monday ... стоически ще издържа да не поръчвам нищо...

# 706
  • София
  • Мнения: 20 148
Reinа, не е проблема в корейската козметика, а в не добре  подбрани продукти и недостатъчно за суха кожа Simple Smile
Аз съм със суха кожа, но съм много доволна от азиатската грижа, така че има варианти.
Първо- как и с какво измиваш?
Второ- при кожа бедна на липида няма как да се оправиш само със тоник/серум/крем. Трябва да добавиш поне още някакъв продукт преди крема, аз бих казала овлажняваща ампула и някаква серумна емулсия плюс нещо с керамиди, с масла и тн, и задължително хубава нощна маска.
И трето - серумът, който ползваш е с основна съставка ниацинамид (на второ място)-т.е. много изсушаващ и е насочен преди всичко към нормална/комбинирана кожа. За суха кожа няма как да не ти опъва, особено при липса на някакви други овлажнители освен тоника.
О, да, напълно наясно съм, че проблемът не е в козметиката. Имах предвид, че не съм изненадана, че се сблъсквам с такъв проблем в началото, докато намеря правилните продукти. Чакам и други и съм наясно, че  ще отнеме време, докато намеря "своите" неща. Правя маслено измиване с различни масла, в момента - с карите и жожоба. Благодаря ти много за насоките, отивам да ровя из ревютата да си харесам продукти от препоръчаните неща.  Hug
Приемам препоръки и за конкретни продукти.  Blush

# 707
  • Мнения: 1 795
https://www.yesstyle.com/en/women-women/list.html/bcc.14068_bpt.46#/sb=165
Айде сега cyber Monday ... стоически ще издържа да не поръчвам нищо...
Той си е цяла седмица ама нещо кой знае колко намалено аз поне не видях Simple Smile


Reinа,след масленото измиването, с какво доизмиваш? Аз пробвах няколко пъти с базово масло да мия-не ми хареса като ниво почистване и хидратация, защото после много трябва да търкам с пяната докато сваля мазния филм. (Момичетата бяха споделяли за нещо което се добавя към маслото за по-добро сцепление с водата)

Продукти, от който аз съм доволна, подходящи за суха кожа:
Скрит текст:
Primera Soothing Sensitive Water 100ml
su m37˚ Time Energy Skin Resetting Softening Emulsion
OHUI The First Cell Essential Source
Sulwhasoo First Care Activating Serum EX
BLITHE Vital Treatment Essence 5 Energy Roots for Hydrating
BLITHE VITAL TREATMENT PULP ESSENCE - 8 NOURISHING BEANS (super hydration)
Pyunkang Yul Moisture Serum 100ml
Leejeeham Propolis Ampoule / Tosowoong Propolis Sparkle Ampoule 100ml
Leejeeham Propolis cream
Belif The True Cream Moisturizing Bomb
BLITHE Pressed Serum Tundra Chaga 50ml
Etude House Soon Joong Intensive cream
Sulwhasoo Essential Firming Cream EX - 75ml
HYGGEE All-In-One Cream 80ml
HYGGEE All-In-One Essence 110ml
Pyunkang Yul Nutrition Cream 100ml
Whoo Gongjinhyang Qi Jin Eye Cream   
SU:M 37 Losec Therapy Eye Cream
Pyunkang Yul Eye Cream (1ml X 50ea)
Belif Peat Miracle Eye Cream
COSRX Ultimate Moisturizing Honey Overnight Mask - 60ml
Sulwhasoo Overnight Vitalizing Mask EX - 120ml
Beauty of Joseon Dynasty Revitalize Sleeping Mask Pack (80ml)
I'M FROM Honey Mask 120g








# 708
  • София
  • Мнения: 4 327
Ако не почистваш чистите масла с мокра топла кърпа, както правят англичанките, в маслото се добавя полисорбат (4 масло : 1 полисорбат). В първия случай, може и да те се измиват гел, но във втория при мен поне не става без него. Методът с кърпа може да не е ок за чувствителна или суха кожа - механичното ексфолиране е силно

# 709
  • Мнения: 1 795
Аз метода с маслата и топлата кърпа го възприемам само в един случай - като домашно спа. Почистил си лицето, намазал си и намасажирал хубаво с маслата, и после поставяш за 10тина секунди нагорещена кърпа, с която после обтриваш. Ако се използва ежедневно това търкане дори и на нормална и комбинирана кожа ще и дойде в повече, а и самото загряване не е препоръчително. Другия забавен момент е като сложиш маслото върху мръсно, мазно и гримирано лице и размажеш хубаво тези красоти, и после запариш с топлата кърпа и ги набиеш едно хубаво по порите...

# 710
  • София
  • Мнения: 20 148
Маслата свалям с топла кърпа, но не го правя всеки ден. Препоръката на дерматолога ми е най-често да пропускам измивните продукти и понеже работя от къщи и не се гримирам, вечер обтривам лицето с тоалетно мляко или мицеларна вода и изплаквам. Рядко ползвам клензъри. Грим също свалям с тоалетно мляко или мицеларна вода.
Виола, много благодаря за препоръките, сейвнах си продуктите.  Hug

# 711
  • Мнения: 1 795
Препоръката на дерматолога ми е най-често да пропускам измивните продукти и понеже работя от къщи и не се гримирам, вечер обтривам лицето с тоалетно мляко или мицеларна вода и изплаквам. Рядко ползвам клензъри. Грим също свалям с тоалетно мляко или мицеларна вода.
С риск да обидя някого, но OMG!!!! Искрено те съветвам да си смениш дерматолога... и това ти го казвам като жена със суха, фина, чувствителна и проблемна, но обгрижвана кожа, над 35 години, и посещавам и дерматолози.
Освен ако не си с псориазис или атопичен дерматит, които така или иначе няма как да повлияеш с козметика, да не  даваш на кожата качествено измиване и да очакваш  тя да е здрава, и да се регенерира  е абсурдно! То е все едно ти да не се къпеш- тялото нито го гримираш, нито е изложено пряко на външните условия, и то си седи в къщи...  Прочети за начина на обновяване на дермата, за естествената секреция и какво съдържа... Естествения начин, по който тялото се детоксикира е чрез изхвърляне на част от гадостите през порите, вкл. на лицето. Ок, не се гримираш, но това не означава, че дори сухата кожата не отделя себум, който има нужда от премахване, а това, че си в къщи не означава, че не си изложена на прах. Само с тоалетно мляко и вода няма как да измиеш кожата, така че тя да може ефективно да поеме последващите стъпки (мицеларната вода като основно почистващо средство въобще отказвам да я коментирам!). Реално ти просто размазваш ежедневно един мазен филм от остатъци тоалетно мляко, прах, мръсотия, кожен себум, пот и токсини върху кожата и после искаш тя да поема некакви други съставки и да не е суха. Нито с корейска, нито с друга козметика ще стане.  Намажи си на ръката олио и капни вода върху него-колко ще успее да поеме? Освен това е много важно и влиянието на самата хлорирана и третирана чешмяна вода върху кожата - за това постоянно коментираме измивни продукти с ниско pH.

# 712
  • Мнения: 3 251
Като знам какъв цвят остава по козметичния тампон ...

# 713
  • София
  • Мнения: 20 148
Нямам нито псориазис, нито атопичен дерматит. Преди години използвах почистващо средство на всяко миене и кожата ми не се чувстваше никак добре, затова дерматологът предложи да го правя през ден, редувайки го с маслено измиване.  Ползвам мека пяна за целта и до момента не съм имала проблем с поемането на ползваните продукти от кожата.

# 714
  • Мнения: 320
Аз да похваля измиващата пяна на Hada Labo. Много ми харесва, нежна е и с ниско Ph, пропускам first treatment и направо нанасям хидратиращи тоници след нея.

# 715
  • Мнения: 1 795
Нямам нито псориазис, нито атопичен дерматит. Преди години използвах почистващо средство на всяко миене и кожата ми не се чувстваше никак добре, затова дерматологът предложи да го правя през ден, редувайки го с маслено измиване.  Ползвам мека пяна за целта и до момента не съм имала проблем с поемането на ползваните продукти от кожата.
Така може Flowers Hibiscus Hug. Извинявай, ако съм била по-рязка, но съм се наслушала на какви ли не безумия от дерматолози и козметици, а понякога от нещо толкова елементално като измиването може да си съсипеш кожата необратимо. Ти си знаеш какво и как правиш, и  щом си си намерила твоя начин, и смяташ, че кожата ти се чувства добре всичко е допустимо.
За себе си мога да кажа, че откакто правя двустепеното измиване се родих. Прилагам го от години- много преди да започна да ползвам корейска грижа. Изпробвала съм и всякакви други варианти, препоръчвани от дерматолозите за суха/чувствителна кожа - само масла, само меки безсулфатни пяни, натурални измивни; с продукти, без продукти, само с розова вода, мицеларна вода... За момента определено смятам, че най-добрата грижа е двустепенното, но с правилните продукти.

# 716
  • София
  • Мнения: 20 148
Виола, не, не си, не се притеснявай.  Hug Аз съм на 40+ и съм отвратена от всякакви лекари от дъното на душата си, въпреки че мразя да обобщавам. Просто на принципа проба-грешка по отношение на грижата за кожата си и след сърбане на супата на много дерматолози, успях да намеря подходящия начин за своята кожа. Аз съм със силно нарушен липиден слой, практически нямам почти никакво собствено омазняване /което разбира се не означава, че кожата не произвежда никакъв себум/ и преди десетина години под давлението на приятелки и на схващанията, че всяка кожа се нуждае от почистване при козметик, в такъв филм се бях вкарала, че просто не искам да си спомням колко време ми отне да се възстановя. Като ви чета, може би ще намеря смелост да пробвам и двустепенното измиване, но пак ще трябва да е през ден или два.
Аз просто съм от тези, при които нищо не действа, както при другите, а точно по обратния начин, не зная защо. И не става дума само за козметика, а за всичко. Близките ми се смеят, че съм извънземна.  Blush

Последна редакция: нд, 02 дек 2018, 22:04 от Reinа

# 717
  • Мнения: X
Пуснах поръчка с продукти на  mizon с колаген, искам да направя сравнение между тези на etude house и mizon. На етюд почти ги изразходих, само този за околоочна зона има но той е доста гъст и мазен  но това не означава,че не попива. Като цяло съм страшно доволна от продуктите /ползвах околоочен, крем за лице и нощна маска/.

И нещо, което от доста време пренебрегвам, но е задължително вече да ползвам

И нещо смешно като за добро утро Satisfied

# 718
  • Мнения: 1 164
 Joy

Аз започнах употребата на някои продукти ,които вече имам за почистване и един нощен крем-маска ,много съм доволна  Heart Eyes никога не съм си чувствала  кожата на лицето толкова добре.
Имам една молба да ми кажете този състав за тонер дали е добре ,докато си чакам тонера от корея мога ли да го ползвам  или няма смисъл?
Скрит текст:
AQUA | GLYCOLIC ACID | GLYCERIN | SODIUM HYDROXIDE | XANTHAN GUM | POLYSORBATE 20 | LYCIUM BARBARUM FRUIT EXTRACT | HONEY EXTRACT | CITRIC ACID | PARFUM | BENZYL ALCOHOL | LINALOOL | BENZYL SALICYLATE | HEXYL CINNAMAL | SODIUM BENZOATE | SORBIC ACID POTASSIUM SORBATE.

Пуснали са серия немците  и на ниска цена са продуктите ,но нищо не разбирам от състав ,а ревютата  са малко .
https://www.dm.de/lvly-by-paola-maria-toner-p4010355559890.html

# 719
  • Мнения: 19 116
Artemis, ревютата на потребителите, които са дадени със звездички, са основно негативни за тонера- изсушавал и дразнел кожата.

Общи условия

Активация на акаунт