Пазарът на недвижими имоти в Пловдив - какво се случва реално?

  • 51 716
  • 741
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 25 598
ПП Намирам се в кофти ситуация. Продавам голям, който върви по-евтино, а купувам малък, който върви най-скъпо Confused

Винаги и навсякъде е било така. Най-малките жилища излизат по-скъпо на квадратен метър от големите.
Затова за инвестиция се купуват малки жилища - по-лесно се отдават под наем, както и по-бързо се продават при нужда.

# 106
  • Пловдив
  • Мнения: 209
Какво мислите за района на четвъртък пазара?Апартамента  в нова сграда с А16, наистина е луксозна, не е на булевард на втори жилищен етаж.Много малки са стаите обаче, има две спални 10-12кв/м и дневна с бокс 22.Само една баня и тоалетна около 4кв/м.Цената е стресираща, по-лошо е че искат и 20 000евро за партерния гараж.Изложението е север/юг, като север са спалните, а дневната е юг.
Алтернативата ми е пак този район, зад кино Фламинго.Там апартамента пак е в нова сграда с А16, но с по-големи стаи-дневна с бокс 26, два спални по 15 кв/м баня+т 4кв/м, втора тоалетна 2кв/м, килер, подземен гараж.Тук етажа е 4 жилищен, много светъл апартамент, също е тихо , макар че 6-ти септември е сравнително близо.Тук цената е същата като другия апартамент, но в нея влиза подземния гараж, а там за партерен все пак гараж искат 20 000евро отделно.
Двата апартамента са завършени с вградени кухни и обзавеждане.Еднакво луксозни са като оборудване и обзавеждане.    Минус на апартамента на четвъртък пазара е изложението и малките стаи, а зад киното, че на една от спалните около 5-6 кв/м има открита тераса, тъй като горните апартаменти вече влизат навътре.Съседа отгоре е сложил поликарбонатен навес и по принцип не е изложено на дъжд и сняг.
Та кой вариант е по-добрия според вас.

# 107
  • Мнения: 54 402
Нито един от двата. Нито с изложението и размерите бих направила компромис, нито с откритата тераса.

# 108
  • Мнения: 957
В спалня 12 кв.м се мъча от 2000 г. Да, знам, че има хора, на които това пространство им стига, има и такива, които на 9кв.м се чувстват добре. Не споря с никого. Казвам, че за мен е мъка.
За изложението... Аз търся апартамент, в който дневният тракт е с южно изложение. Живяла съм доста години в южен апартамент и много ми харесваше. Навсякъде беше светло, приветливо, прекрасно. Още като влезеш от вратата и душата ти се отваря. И цветята ми бяха щастливи, растяха като луди. Grinning
Сега обитаваме апартамент със стаи във всички посоки, само кухнята и едната спалня са с южно изложение. Е, разликата е огромна. Северната и западната стая са истински зандани. Холът е на запад и стои почти неизползваем, все го пренебрегваме и се настаняваме в кухнята. Хлапето дори често си вдига комарника на прозореца, "за да й стане по-светло".

# 109
  • Мнения: 30 802
В северните стаи обаче лятото е приятно. Може би защото сме на висок етаж и макар да не ти влиза слънце директно в прозорците, все пак са светли.

# 110
  • Мнения: 54 402
Север е подтискащ, независимо от сезона и температурата.

# 111
  • Мнения: 30 802
Ако е хол - да. Аз пък много мразя изток, сутрин пек, през деня мрак. Иначе север за спални си е яко. А юг на нисък етаж и засенчен също е гадно. За съжаление вече е пълно със сгради, дето слънце влиза само при зимното слънцестоене, в рамките на 1 седмица по час на ден.

# 112
  • Пловдив
  • Мнения: 209
По принцип все с нещо се прави компромис при покупка на имот.За жалост в района който търся почти няма никакво предлагане последните 2-3 месеца.Гледам да е ново строителство и да не е първи или последен етаж.С другото компромис ще направя, въпроса е кое е по-малкото зло.Единствено с мястото няма да направя абсолютно никакъв компромис.

# 113
  • Мнения: 5 363
Съпругът ми иска да гледаме това: https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c152950250498216
Имате ли мнение?

# 114
  • Мнения: 8 803
Съпругът ми иска да гледаме това: https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c152950250498216
Имате ли мнение?

Ау, не ми харесва за парите, на които се продава. Това са 270 хиляди лева. Като го отвършите, ще надхвърлите 300 хиляди. За тази цена трябва да е палат.
А то...малки прозорчета в стаите, сякаш е баня, а не стая. Има една стая със скосени тавани, май хола. Не ми харесва, защото ще е доста тъмна. Тераса видях, доста голяма, обаче открита. Трябва да я да я закриете някак. Още пари....
Щом имате възможност да платите такава сума, смятам, че може да се намери нещо по-добре. Поне се надявам.
МОЛ Пловдив не е лошо място, но може и по-добре. Разбира се, ако искате там, значи сте улучили локацията.
ПП На какъв етаж е, има ли ТЕЦ?

# 115
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
Едиствено локацията му е хубава на тоя апартамент. Странни прозорци , странни скосения , голяма площ а само две спални.

# 116
  • Мнения: 54 402
Ужасяващо ми изглежда на мен.
Като хамбар!? И тази огромна открита тераса за какво ви е?

# 117
  • Пловдив
  • Мнения: 209
По принцип хората са луднали да купуват последни етажи.Може би защото са само един апартамент на етажа и няма никой отгоре.Но като гледам схемата тук не е така.Вижда се че на етажа има друг апартамент.Квадратурата е впечатляваща и цената на кв/м идва изгодно, обаче доста площ има в тераси.Ако работите наоколо или смятате децата ви да учат в района е ОК, но аз лично предпочитам централните райони и за това вече капарирахме там.Ако ще е последен етаж, гледайте апартамента да е единствен на етажа и по възможност асансьора да влиза в апартамента директно!

# 118
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
На мен точно заради нестандартния вид ми харесва. Височината го прави още по-голям и просторен. Имам апартамент с височина 2,80, и всички нагоре смятат, че моя е по-голям, защото техните са по 2,40. Но само усещането е такова.
Помислете за терасата. Ще я използвате ли рационално? Аз обожавам цветята и бих я превърнала в градина през половината година, но половин година си е едно голо и неизползваемо място, открито за погледите.

# 119
  • Мнения: 54 402
Не бих дала пари за тази огромна открита тераса. Да се чудя как да я мия и поддържам. За едни цветя пък съвсем не.
И въобще последен етаж не.

Общи условия

Активация на акаунт