ЕНДОМЕТРИОЗА - ТЕМА 14

  • 36 428
  • 755
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 5 047
Fiona1
Не се свива само кистата,огнищата и срастванията също са податливи на лечението.Смятай го така-много е вероятно цялата ЕМ да "изчезва",точно както кистата.
Но ако си се настроила за операция и сега те гризе,че може и да не я направят,може би е по-добре да идеш да те оперират.
Може да се направи само диагностично лапаро,което би видяло и други проблеми,ако има такива,да провери тръби и тн.
Успех!

# 646
  • Мнения: 24
За първи път чувам за инжекции преди лапароскопия. Аз бях при уж  най-добрите лекари в София, Попов, Адела, Нецов, Лилия Димитрова и всички ми казват лапаро, та лапаро,  но никой не ми спомена за такъв вариант. Операцията ми е насрочена за 04.12. Сега се обърках, дали да не пробвам с инжекции първо да се свият? Кои лекари в София практикуват по този начин и препоръчват инжекции преди лапаро?

# 647
  • Мнения: 1 115
Много вероятно започна да ми се струва кистите да се повлияват от инжекции. Моята от 6см в началото, когато я открихме, след последния цикъл се оказа 4см, само след неколкомесечен прием на противозачатъчни. А инжекциите ми предстоят и разчитам на тях, дори се надявам да не стигаме до операция. Лапароскопията има огромен смисъл с диагностична цел. Но да ми дупчат яйчниците, ако не съм пробвала останалите възможни начини - не, благодаря. Още повече за такива деликатни работи щом става въпрос, ми се струва по-удачна коремна операция. Възстановяването е по-бавно, действително, но се пипа далеч по-внимателно.

# 648
  • София
  • Мнения: 8 131
Аз вече казах. Категорично съм против инжекции на сляпо, без да се види вътре какво е положението.

# 649
  • Мнения: 229
Здравейте, откриха ми киста 3см на левия яйчник. Според гинеколога е шоколадова. Бихте ли ми препоръчали добър гинеколог в Пловдив, тъй като искам да получа и второ мнение?

# 650
  • Мнения: 24
Здравейте, освен кистите на яйчника, на здравия имам и една параовариална киста, която знам, че по никакъв начин не е проблем нито за забременяване, нито за нищо. Една докторка обаче ме посъветва на предстоящата лапароскопията да ми махнат и нея. Аз обаче се чудя дали трябва да бъркат и около здравия яйчник.. Вие какво бихте ме посъветвали?

# 651
  • Мнения: 229
Пак се включвам. Потърсих второ мнение от гинеколог и той е категоричен, че кистата е ендометриозна, близо 4см. Препоръча да не чакам и да се подложа на лапароскопия, за да  я премахнем. Подозира, че има леко странстване към матката, заради това, че позицията й е леко по-назад. Аз не знам какво решение да взема. Мисля да потърся още едно мнение, преди да реша окончателно. Някой правил ли е операция в Селена или Торакс?

# 652
  • Мнения: 24
Пак се включвам. Потърсих второ мнение от гинеколог и той е категоричен, че кистата е ендометриозна, близо 4см. Препоръча да не чакам и да се подложа на лапароскопия, за да  я премахнем. Подозира, че има леко странстване към матката, заради това, че позицията й е леко по-назад. Аз не знам какво решение да взема. Мисля да потърся още едно мнение, преди да реша окончателно. Някой правил ли е операция в Селена или Торакс?
Аз потърсих поне 5 мнения преди да се реша на лапароскопия. През това време обаче порастна и се появи втора.

# 653
  • Мнения: 620
Пак се включвам. Потърсих второ мнение от гинеколог и той е категоричен, че кистата е ендометриозна, близо 4см. Препоръча да не чакам и да се подложа на лапароскопия, за да  я премахнем. Подозира, че има леко странстване към матката, заради това, че позицията й е леко по-назад. Аз не знам какво решение да взема. Мисля да потърся още едно мнение, преди да реша окончателно. Някой правил ли е операция в Селена или Торакс?
Моето лапаро беше в Селена при проф. Пехливанов. Доволна съм, не съжалявам. След това имах лечение със Золадекс 6 месеца. А по-късно и успешна бременност по естествен път.

# 654
  • Мнения: 1 131
Според мен потърсете мнение на репродуктивен АГ, те знаят кога трябва да се оперира една киста и кога не трябва, когато жената иска да забременее.
Аз лично оперирах киста около 3см-да, вярно че се огледаха матка,тръби и яйчници, но колкото и да е се намалява резервът.
Границата за операция е именно 4см.
Желая ви успех!  Simple Smile

# 655
  • Мнения: 402
Здравейте имам едно питане прекарах 6месечен курс със Золадекс дойде ми цикъла но на 4 месец почнаха пак болки, възможно ли е пак да се е върнала тази Ендометриозата, Благодаря

# 656
  • Мнения: 3
Здравейте момичета. Нова съм във форума и темата. Изчетох всичко с интерес. С приятеля ми от близо 6 месеца опитваме безуспешно за дете. На 36 г. съм. Имам един въпрос : някой има ли впечатления от доктор Новачков като специалист по репродуктивна медицина? Насочиха ме към него за второ мнение, тъй като преди месец доктор Велев във Шейново ми откри киста на десния яйчник 28 мм. Пусна ми Са125, който ми беше 35 при референтна стойност до 31 и He4, който беше в норми. Без почти никакви обяснения ми каза че може да е фибром и ми каза да взема направление за лапароскопия, да я направим и да видим какво е. Естествено се притесних и отидох на ехограф при доктор Спиридонов в Исул, той е и мамолог, който следи майка ми вече 5 години след премахнато злокачествено образувание на гърдата. Той ми каза че не е фибром, и че е пълно с гъста плътна течност. Не съм имала проблеми и кисти до сега, нямам болки, просто имам обилен цикъл от малка. Не знам дали кистата е ендометриозна. Препоръча ми доктор Новачков. Моля ако някой е ходил при него да сподели мнение? Благодаря ви много!

# 657
  • София
  • Мнения: 8 131
Посетете д-р Попов във Вита.
Велев може да е добър лекар, но не е специалист по ендометриоза.

# 658
  • Мнения: 2 140
Интересна е тази тенденция със Золадекс  преди лапаро. Питам тогава, аз като съм била 3 пъти на инжекции от 2 до 6 броя (всеки път различно) как да се подложка 4 път на инжекции като пак имам рецидив. Решението при мен беше да пробваме с Визан, че с тея инжекции не може до безкрай.
Катя, май само това е решението - или рязане или хапчета. Аз пробвах с диети и здравословен начин на живот ама нещо не ми се получи.
Някой нещо да сподели за Визан, отново питам, ако не сте видяли коментара? Hug
Веси, нищо лично, но аз от Попов не съм доволна. Така ми оряза и изгори яйчника, че остана 1/3 от него. След това Стаменов и Калчев ахнаха от почуда колко е горено. Не знам дали е нямал избор човека в конкретната ситуация, но десния ми яйчник за нищо не става. И да уточня - бях на 20 г, нераждала.
Andonova83, моята ендометриоза се върна на 1я месец от операцията още преди да си сложа първата инжекция лукрин депо, тоест на 30 ден вече имах нова киста. Така че всичко е възможно.

Последна редакция: сб, 30 ное 2019, 12:19 от SAB-f

# 659
  • Мнения: 10
Здравейте момичета:) извинявам сее ако вече е коментиран въпроса  но ми предстои цветна снимка с упойка.  След изследването сънливост или нещо друго има след него

Общи условия

Активация на акаунт