ЕНДОМЕТРИОЗА - ТЕМА 14

  • 36 641
  • 755
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 439
През септември правих ЦС с упойка при Персенска в Надежда. Мина доста бързо, трябваше време да се освестя от самата упойка, защото веднага след снимката ме събудиха и изправиха. От самото изследване нямах никакви болки в последствие, изобщо не усещах, че ми е правено нещо.  Неприятното беше, че часът ми беше за 14ч, малко по-късно ме вкараха, докато мина снимката и време след упойката, за да не ми се гади, вече бях прималяла от глад. Съжалявам, че не записах по-ранен час. Иначе преди това съм правила снимка без упойка - по време на снимката не мога да кажа, че ме е боляло съществено(въпреки че едната тръба е пропуснала под високо налягане, а другата изобщо не е пропуснала), по-скоро се чувствах като в 1-2 ден от менструация. Следващите дни обаче изпитвах дискомфорт.

# 661
  • Мнения: 10
Благодаря ви

# 662
  • Мнения: 5 059
Аз трябваше да правя ЦС с упойка, но след като чаках 1 час в болницата ми съобщиха, че анестезиолога , който е бил за мен е влезнал в спешно секцио и в следващите 2-3 часа нямало да може да дойде за моята упойка.
Предложиха ми да я направят без или да чакам 3 часа.
Казах си, че така е било писано и я направих без.
Първото нещо, което си помислих, след като приключи снимката беше- слава богу, че не ми сложиха упойка.Процедурата, болезнената част е буквално за 1-2 минути и то с прекъсване по средата(между двете снимки) .След това станах, обух се и си тръгнах .
Не ме е боляло в последствие изобщо, грам.Но по време на вкарването на контраста болката е ужасна, поне при мен беше така.
Аз имам много болезнена менструация , това беше нещо много по-бллезнено , но наистина за много кратко.
От тази гледна точка може би не си заслужава да си вкарвате упойка в организма и след това да се освествате 1 час.

# 663
  • Мнения: 10
Доктора препоръча заради съмнение за срастване и запушена тръба. А и имам мн болезнена менструация..

# 664
  • Мнения: 805
Някой може ли да обясни как точно се намалява резерва от лапарото? В смисъл при горенето се повреждат яйцеклетки или какво?

# 665
  • Мнения: 4 005
Аз съм правила ЦС без упойка.Сложиха само лидокаин в шийката,за да не боли като слагат инструментите,но всичко си усещах.Бях с много сраствания и с двустранен хидросалпинкс и въпреки това почти не ме боля.Не е болка за умиране.

# 666
  • Мнения: 5 059
Някой може ли да обясни как точно се намалява резерва от лапарото? В смисъл при горенето се повреждат яйцеклетки или какво?

Да.Всяка жена се ражда с определен брой яйцеклетки, които през годините намаляват.Когато изрежат част от яйчника или го горят, бройката намалява,а нови яйцеклетки няма как да се произведат.


Аз съм правила ЦС без упойка.Сложиха само лидокаин в шийката,за да не боли като слагат инструментите,но всичко си усещах.Бях с много сраствания и с двустранен хидросалпинкс и въпреки това почти не ме боля.Не е болка за умиране.

Аз нямах проблеми с шийката на матката.Не са ми слагали нищо и само имах лек дискомфорт.Но горе положението беше много зле.Наистина много зле.Щом след процедурата повърнах...Но това го отдавам на това,че се бях подготвила за упойка,не бях яла от 15 часа и ми дадоха Кока кола след процедурата ,да не ми паднело кръвното.От болката и от Колата на празен стомах ми се догади.
И все пак наистина беше адски болезнено,аз държа на болка много.Страхлива съм до безобразие,но стискам зъби в момента, когато трябва.
Явно е много индивидуално как ще протече процедурата.

# 667
  • Мнения: 986
Здравейте. На 25 съм почти. От няколко години имам ЕМ. Не ми е правена лапароскопия, всичко е от ехографа, който вижда 2 кисти - една двусантиметрова и една 1,5 см, ако не са пораснали тази година.

По принцип нямам кой знае какви симптоми - първите 2 дни на цикъла ме болят.

Страх ме е, че не се лекувам - по моя вина е. Отказвам категорично да пия противозачатъчни, имам си лични причини да не ги пия. Едновременно с това не ми стиска и да се оперирам.

Мбого ме е страх, че ще се развие до състояние, в което трябва да ми махат матка, яйчници и т.н. През годините по принцип не се е развила особено много, но не знам какво да правя. Тук всички ли се лекувате с инжекции, има ли вариант за някакви добавки или промяна в начина на живот, които да повлияят позитивно? Много се сдухвам по темата понякога.

# 668
  • Мнения: 5 059
Здравейте. На 25 съм почти. От няколко години имам ЕМ. Не ми е правена лапароскопия, всичко е от ехографа, който вижда 2 кисти - една двусантиметрова и една 1,5 см, ако не са пораснали тази година.

По принцип нямам кой знае какви симптоми - първите 2 дни на цикъла ме болят.

Страх ме е, че не се лекувам - по моя вина е. Отказвам категорично да пия противозачатъчни, имам си лични причини да не ги пия. Едновременно с това не ми стиска и да се оперирам.

Мбого ме е страх, че ще се развие до състояние, в което трябва да ми махат матка, яйчници и т.н. През годините по принцип не се е развила особено много, но не знам какво да правя. Тук всички ли се лекувате с инжекции, има ли вариант за някакви добавки или промяна в начина на живот, които да повлияят позитивно? Много се сдухвам по темата понякога.

Споделяла съм преди,че аз пия билков чай от аптеката на ул.Поп Богомил.Той е специално приготвен за Ендометриоза.
До колко е ефективен ,не знам.Имаше смаляване на кистата при мен,но няма как да знам дали е на 100% от него.
Може да пробваш все пак,нищо не губиш Simple Smile

# 669
  • Мнения: 986
Как се казва този чай? Четох в старите теми за Н-ацетил цистеин. Мисля да взема и масло от вечерна Иглика. Аз не целя забременяване сега - нямам деца, но ми е рано. То знам ли и дали мога... винаги при цикъл ме хваща шубето.

# 670
  • Мнения: 5 059
Как се казва този чай? Четох в старите теми за Н-ацетил цистеин. Мисля да взема и масло от вечерна Иглика. Аз не целя забременяване сега - нямам деца, но ми е рано. То знам ли и дали мога... винаги при цикъл ме хваща шубето.

Те го бъркат на място, от много билки е направен.Чай при Ендометриоза като им кажеш , знаят за какво става дума.20 лв е,но е огромна опаковка.Аз моята я пия вече месеци.

# 671
  • Мнения: 986
Благодаря. Ще пробвам. Ще се радвам да се включат и момичета с други съвети за добавки. Пия магнезий по принцип, много добре ми действа цялостно, и някакви мултивитамини и селен спорадично.

# 672
  • Мнения: 5 059
Благодаря. Ще пробвам. Ще се радвам да се включат и момичета с други съвети за добавки. Пия магнезий по принцип, много добре ми действа цялостно, и някакви мултивитамини и селен спорадично.

Как ги пиеш,по каква схема?
Аз си взех витамин Е и се чудя как да го приемам.Една опаковка е за един месец,ама след това продължавам ли,почивам ли?Трябва да ида до личната да питам,а тя не е много на ясно с тези неща.На опаковката не пише нищо.Приемам го за косата и кожата,няма връзка с ЕМ.

# 673
  • Мнения: 986
Нямам схема. Магнезия вечер го пия обикновено, помага ми за съня. Понякога и сутрин. Селена на работа си го държа и пия като се сетя. Витамините сутрин.

# 674
  • Мнения: 319
Лично мое мнение е че дълго не лекувана ендометриоза за вбъдеще ще създаде проблеми, това че на ехограф не се вижда развитие, не означава че не се случва такова.

Общи условия

Активация на акаунт