Консултация с Класически Хомеопат

  • 170 312
  • 996
  •   2
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 333
Здравейте и добре дошъл при нас!!!

Това което искам да попитам е свързано с така наречените различни школи по хомеопатия.

При класическата се дава само едно лекарство и се очаква само то да подейства, въпреки разнообразните оплаквания на пациента? Правилно ли съм разбрала ?

А при Боаронската школа се дават няколко лекарства за различните симптоми?

Имате ли опит с лечение, подобрение, поддържане на деца с епилепсия и изоставане в психомоторното си развитие?

Смятате ли, че би било добре да потърсим помощ при класически хомеопат в нашият случай? Нашето дете вече една година е на традиционни антиконвулсивни препарати и няма видим положителен и траен ефект Sad
Може ли да му се помогне с класическа хомеопатия, знаем че не стават чудеса от раз, но поне да й се подобри състоянието
Благодаря Ви предварително за отговорите!

# 16
  • Мнения: 798
Здравейте Alex 1. Имам 1 въпрос, който силно ме вълнува, както и няколко помощни.
   Основният ни проблем , е 4е синът ми, който е на 3г. и 2 месеца не говори. Има около 15тина думи в ре4ника, пове4ето от които с по една сри4ка и най-дъслгото нещо което е казвал е "Дай би"/дай бисквита/ Консултирала съм се с много специалисти, няма да обяснявам надълго и широко. Нямаме някакво заболяване или диагноза. Най-то4ното до което стигнах е хиперактивност. Въпроса ми е има ли хомеопати4ни срдества с които може да се влияе на тези процеси и проблеми?
  Какво е конституционно лекарство?
  До колко може да се доверим на хомеопатията при по-сериозни заболявания?
  Може ли да се съ4етава с конвенционални лекарства?
Благодаря ти предварително  bouquet

# 17
  • Мнения: 4 414
отговор на: logo5ka и agneshka
Да, на Чаталджа ще намерите комплекта "Първа помощ за Училища и Детски градини" - в който комплект ще намерите 6 от най-необходимите спешни хомеопатични л-ва: Arnica, Apis, Belladonna, Calendula, Ars и Ruta и целия комплект е в компактна кутийка с размери 8х3х1см
- Има и кратко описание на най-честите възможни инциденти и техните симптоми.  Simple Smile
аз нещо не разбирам newsm78 нали лекарството се дава на определен човек с определени симптоми...или за спешни случаи това не важи? кои случаи се броят за спешни, тогава и лечението им с едно от въпросните средства няма ли да навреди на другото ни лечение? всъщност какво точно е конституционно лечение?

# 18
  • гр.София
  • Мнения: 55
Здравей,Алекс1 бих искала да се свържа с теб и ако имаш практика евентуално да прегледаш синовете ми.Желаем да прилагаме хомеопатично лечение.Синът ми Любослав е с ДЦП и епилепсия.Също така имам проблеми с малките близнаци.Доста нервни са и много често,когато се ядосат блъскат главите си в стената или пода до посиняване.Може ли на такива състояния да се повлияе с хомеопатично лечение?

# 19
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
кои случаи се броят за спешни, тогава и лечението им с едно от въпросните средства няма ли да навреди на другото ни лечение? всъщност какво точно е конституционно лечение?

 - При спешен случай трябва да действаме спешно, за да остане какво да лекуваме после... Laughing

 - Например при контузия с подкожен хематом, сътресение на мозъка или мозъчен инсулт, трябва да се даде: Arnica, при Оток на Квинке с асфикция - Apis и т.н.
 

# 20
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
kati_k
Цитат
Странно, лекувам дъщеря си от 6 години с хомеопатия, а вече от 1 г.  и сина си и винаги е било едно лекарството за всичко, а когато се изчерпа деиствието му правим репертуризация и тогава ако се наложи го сменяме. Тогава защо са спешните лекарства?
- Спешните лекарства са за Спешни случаи, най-често Инциденти, и това не е в противоречие с Класическата хомеопатия.
 - Действително ако Хомеопата е в същия град, и стане инцидент, ще го посетите или той ще дойде, но ако сте на море или на палатка в планината и наблизо няма аптека, продаваща хомеопатични лекарства, тогава?
- Ще дадем конституционалното л-во, но то е за хроничното състояние, при Остро състояние (например рязко вдигане на висока температура - 40 - 41С) трябва да дадете Острото на това конституционално лекарство.
 -  Пример: ако конституционалното ви е Sulphur, но детето си играе цял ден в морето и вълните и простине от силния североизточен вятър, вечерта го втресе и рязко дигне мн.висока температура: 40-41С, зениците са му свити, силно тревожно е и не ви пуска ръката, лице зачервено, но при ставане от леглото пребледнява и т.н... Sulphur-a няма да ви свърши работа, а ще имате нужда от Острото на Sulphur лекарство - Aconit, което ще направи чудото!
 - Друг пример - при навяхване на глезена с хематом, конституционалното л-во само ще го успокои, но от това хематома няма да спадне, ако не му дадете Arnica, която ще свърши и двете неща  Grinning
 - При слънчев удар Sulphur няма да ви свърши работа, но Aconit - да!

# 21
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Нямаме някакво заболяване или диагноза. Най-то4ното до което стигнах е хиперактивност. Въпроса ми е има ли хомеопати4ни срдества с които може да се влияе на тези процеси и проблеми?
  Какво е конституционно лекарство?
  До колко може да се доверим на хомеопатията при по-сериозни заболявания?
  Може ли да се съ4етава с конвенционални лекарства?

 - Да, хомеопатията има чудесни излекувани на такива проблеми, стига да се намери точното хомеопатично лекарство.
- Конституционално лекарство е това, което най-точно отговаря (най-близко подобие = Симилимум) на Индивидуалните ментални и  физически особености на конкретния индивид, а също и на характерните му Модалности.
- Хомеопатичните лекарства по никакъв начин не влизат във взаимодействие с конвенциалните, и точно предписани, понякога "отпушват" действието на конвенциалните.
 - Колкото за хомеопата, той според мен трябва да е наистина Класически  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 636
Това означава ли, че могат да се прилагат едновременно хомеопатични и конвенционални лекарства? Например за понижаване на температура и въобще по принцип?

# 23
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
terra, могат!
 - Представи си че конвенциалните лекарства се движат, като колите по пътищата, а хомеопатичните "летят" високо като самолетите, така  че пътищата им не се кръстосват.
- А защо искаш да понижаваш температурата, тя при определени условия е Приятел Simple Smile


# 24
  • София
  • Мнения: 4 884
Алкес1 здравей,
за мен хомеопатията е свята наука, след като чрез нея разрешихме много сериозни хранителни проблеми на сина ми. Искам да те попитам като начало следното- защо при рязко покачена и висока температура не действа Беладона-та с нашия случай?
 Моля те, прати на лични координатите си да се свържа с теб за консултация за разрешаване ма моите проблеми- хронично главоболие и болезнена менструация.

# 25
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Здравей gabiplus,   
Цитат
защо при рязко покачена и висока температура не действа Беладона-та с нашия случай?

 - Вероятно не действа, защото е предписана симптоматично само върху 1 физически симптом: Висока температура, без да са взети предвид Менталните изяви и други физически симптоми и модалности на конкретния Индивид и не е направена Диференциална Диагноза м-у евентуалните  хомеопатични лекарства.
 - в Моята хомеопатична компютърна програма, за симптома Висока интензивна температура са показани 86 лекарства, от които 12 са на 3-та степен (между които и Беладона), 17 на 2-ра и 57 на 1-ва степен.

Последна редакция: пн, 19 юни 2006, 17:23 от Alex 1

# 26
  • Мнения: 636
terra, могат!
 - Представи си че конвенциалните лекарства се движат, като колите по пътищата, а хомеопатичните "летят" високо като самолетите, така  че пътищата им не се кръстосват.
- А защо искаш да понижаваш температурата, тя при определени условия е Приятел Simple Smile



Благодаря за отговора  bouquet.
Така, аз не давам нищо при леко завишена температура, но когато стане висока, вече давам. Оттам нататък чакам да спадне сама и така за няколко дни ни минава. Понякога пак се налага да давам, ако стане много висока. Зная, че темп е показател, че организмът се бори и т.н.
Да добавя, че имам беден опит с хомеопатчните лекарства, но затова пък са се оказвали винаги ефикасни.
Сега ми хрумна и друг въпрос - когато понижим температурата , това означава ли, че защитният процес в организма се пресича или не? Много объркано го написах, съжалявам.

# 27
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
когато понижим температурата , това означава ли, че защитният процес в организма се пресича или не?

 - Когато "сваляме" температурата чрез хапчета, ние първо объркваме имунната система и изобщо целия организъм - Жизнената сила, както я наричаме в хомеопатията.
 - Защото тя вече си е направила план за действие, и точка No 1 в този план е - Високата температура!, която Единствено може да се опълчи на Вирусната инвазия в клетките, като редуцира репликацията им, давайки шанс за Специфичния имунен отговор, който обаче идва след 4 - 7 дни и решава проблема, и като "екстра" от вашата Жизнена сила получавате и Имунитет от 1година - до доживотен!
 - Сваляйки, Потискайки температурата, като възможна опция може да Хронифицираме процеса и съм чувал оплаквания от рода на: "- Какво става, вече трета седмица след грипа сме с температура окоро 37.2 С? "

# 28
  • Мнения: 112
Здравейте,
Тъкмо днес пуснах такава тема за хомеопатията, за която нищо не знам като цяло. Но съм склонна да направя консултация за моето дете. Ние сме сас хемипареза на лявата страна, с неустановен източник. Не се знае какво я е причинило. Правен ни е ЯМР, на който се видяха разлики във вентрикулите на двете половини на мозака. Ние не използваме лекарства, за да борим заболяването , а само ЛФк и физиотерапия. казаха ни за някакви зелени водорасли  , които стимулирали мозъка , но обяснението не ми вдъхна мн доверие и не ги ползвахме. Дали можем да направим консултация със Вас?
Благодаря предварително

# 29
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 - Трябва да се предпише индивидуалното за детето хомеопатично лекарство.

Последна редакция: пт, 23 юни 2006, 13:40 от Alex 1

Общи условия

Активация на акаунт